דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

סוגי חברות שישראלים יכולים להקים באיחוד האמירויות

Michael Decker
Michael Decker

מאמר זה יעסוק בסוגי החברות שישראלים יכולים להקים באיחוד האמירויות.

על רקע הסכמי הנורמליזציה שנכרתו לאחרונה בין ישראל לבין איחוד האמירויות, אשר עוררו התלהבות רבה, דברים מתקדמים במהירות. גם ישראלים וגם אמירתים פונים אלינו על מנת לברר כיצד ניתן לשתף פעולה יחדיו ואלו רישיונות ואישורים צריך כדי להקים חברה בינלאומית.

סוגי חברות שישראלים יכולים להקים באיחוד האמירויות

סוגי חברות שישראלים יכולים להקים באיחוד האמירויות

ישנם מספר סוגי חברות שישראלים יכולים לפתוח באיחוד האמירויות. להלן נדון בסוגים השונים, אלו הזמינים לישראלים ואלו שלא.

  1. בעלות יחיד: המיזם כולו הינו בבעלות אדם אחד, והוא איננו חברה. חשוב לציין שבעלות יחיד עם אופי תעשייתי או מסחרי, יכולה להיות רק של אזרח מקומי באיחוד האמירויות, או אזרח מועצת מדינות המפרץ (ה – GCC).

בעלות יחיד יכולה להיות בידי ישראלי כל עוד הפעילות היא מקצועית, כלומר עוסקת באספקת שירותים (למידע נוסף על אפשרויות רישוי מקצועי, או אפשרויות רישוי תעשייתי, עיינו במאמר שערכנו אודות רישיונות עסק לישראלים באיחוד האמירויות).

ישראלים שמעוניינים באפשרות זו, עדיין יזדקקו לסוכן שירות מקומי. נציין כי אפשרות זו אינה מחייבת הון עסקי. השם המסחרי של בעלות היחיד, נדרש לשקף את הפעילות המסחרית עצמה. כמו כן, ניתן להקים מספר סניפים העוסקים בתחומי הפעילות של בעלות היחיד (או בחלק מהתחומים).

  1. חברה בע"מ (בערבון מוגבל): חברות בע"מ יכולות להיות בבעלותם של שניים עד חמישים בעלי מניות, האחראים לחלקם בהון של החברה. חברה מסוג זה יכולה לעסוק בכל סוג של פעילות, מבין ארבעת סוגי הרישיונות שעסקנו בהם במאמר קודם: רישיון מקצועי, רישיון מסחרי, רישיון תעשייתי או רישיון תיירות.

חשוב לדעת שזרים יכולים להחזיק עד 49% בחברה מסוג זה, והחלק הנותר בגובה 51%, צריך להיות מוחזק בידי שותפים מקומיים.

  1. חברה אזרחית: חברות אזרחיות הן שותפויות עסקיות לאנשי מקצוע, כמו למשל רופאים, עורכי דין, מהנדסים, רואי חשבון ועוד. החוק באיחוד האמירויות מאפשר לשותפים מכל לאום, לקחת חלק בפעילויות מקצועיות, בהתאם לכללי ה – DED (המחלקה המקומית לפיתוח כלכלי).
  2. סניף של חברה זרה: סניפים של חברות זרות יכולים לעסוק בפעילות מקצועית באיחוד האמירויות, כלומר לספק שירותים. הם יכולים גם לקחת חלק בפעילויות מסחריות ותעשייתיות, אולם הדבר כפוף לאישור משרד הכלכלה האמירתי.

על מנת שסניף של חברה ישראלית יפעל באיחוד האמירויות, עליו לשאת את אותו שם ולהפעיל את אותו העסק. אפשרות זו מחייבת שימוש בסוכן שירות מקומי, בעל אזרחות באיחוד האמירויות.

מאמרים נוספים בנושא

באתר האינטרנט שלנו מתפרסמים מאמרים רבים שעשויים לעניין אתכם. אנו עורכים מאמרים בעברית ובאנגלית, במגוון נושאים, כמו הקמת סטארט אפ בדובאי, קבלת רישיון אנרגיה, פתיחת חברה לתיירות ופנאי באיחוד האמירויות ועוד.

בנוסף, אנו מפרסמים מאמרים רבים הדנים בכל מה שצריך לדעת על אזורי סחר חופשי (Free Zones), ויזת משקיעים, ויזת עסקים ועוד.

צרו קשר

למידע נוסף על סוגי חברות שישראלים יכולים להקים באיחוד האמירויות, או לסיוע משפטי בפעילות העסקית, צרו עמנו קשר. עו"ד אירנה רוזנברג מסייעת ללקוחותינו הפרטיים והעסקיים, בכל הנוגע לוויזה ולסוגיות הנלוות.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה