דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום חברה בגיברלטר: מדריך מקיף

Michael Decker
Michael Decker

גיברלטר, טריטוריה בריטית קטנה שתמצאו בנקודה הדרומית ביותר של חצי-האי האיברי, מוקפת בספרד, הפכה למוקד משיכה עבור יזמים ומשקיעים. מיקומה הייחודי, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה כלכלית, מציע מספר יתרונות שקשה למצוא במקומות אחרים. משרד עורכי הדין שלנו מסייע ללקוחות להקים חברות ועסקים בישראל וברחבי העולם, כולל מקומות מוכרים כמו איי קיימן, מדינות שונות באיחוד האירופי ואיחוד האמירויות. במאמר זה, נסביר על האפשרויות התמונות ברישום חברה בגיברלטר, תוך התמקדות בתהליך, סוגי חברות, הטבות מס, וסיבות נוספות בגללן גיברלטר אטרקטיבית במיוחד.רישום חברה בגיברלטר: מדריך מקיף

למה גיברלטר?

גיברלטר הפכה לבחירה מצויינת כמוקד רישום לעסקים מכמה סיבות חשובות:

מסי חברות נוחים: חברות בגיברלטר נהנות משיעור מס חברות נמוך של 12.5%. חשוב מכך, חברות גיברלטר אינן חייבות בתשלום מס על הכנסה שהתקבלה מחוץ לגיברלטר. אין גם מס רווחי הון, מס ירושה, מס עושר, מס העברת הון, מע"מ או מס על חסכון והכנסות מהשקעות.

שיטת המשפט המקובל: מערכת המשפט של גיברלטר מבוססת על המודל האנגלי (בערך כמו מערכת המשפט הישראלית), ומספקת מסגרת משפטית יציבה ומוכרת למשקיעים בינלאומיים. העובדה שגיברלטר היא מקום קטן גורמת לכך שמערכת בתי המשפט אינה עמוסה ויכולה לטפל בסכסוכים מסחריים בצורה מהירה יחסית.

מיקום גיאוגרפי מרכזי: גיברלטר היא ה"שער" של הים התיכון, ומציעה גישה אסטרטגית הן לאירופה והן לאפריקה.

איך מקימים עסק בגיברלטר?

הבחירה הפופולרית ביותר עבור משקיעים תושבי חוץ היא חברה פרטית בערבון מוגבל. מדובר בסוג עסק אידאלי מבחינת מסים ושימור ההון מכיוון שגיברלטר אינה מטילה מס חברות על הכנסה שלא הושגה בתחום השיפוט שלה.

תהליך הרישום

רישום חברה: מתחילים ברישום ביחידה לקשר עסקי במשרד האוצר. היחידה תטפל בכל תהליך הרישום, מ א ועד ת. רישום חברה בגיברלטר יכול להתבצע תוך 5 ימים בלבד.

רכישת חברת מדף: למי שנמצא במגבלות זמן, רכישת חברת מדף מוכנה היא אלטרנטיבה מהירה, שלעיתים לוקחת פחות מכמה ימים.

רישום מרחוק: ניתן להתחיל ולהשלים את התהליך כולו בלי לצאת מהבית, מה שנוח במיוחד למשקיעים בינלאומיים שלא חייבים להיות נוכחים פיזית בגיברלטר לצורך התאגדות החברה.

עלות ותחזוקה

הקמת החברה ועלויות התפעול של גיברלטר נמוכות במיוחד. אין דרישת הון מינימלית, אם כי יש דרישה להון מניות של 100 ליש"ט. עלויות שנתיות, כגון אגרות רישוי ודרישות מס, נמוכות גם הן.

דרישות עיקריות לרישום חברה:

משרד: נדרשת כתובת פיזית בגיברלטר.

דירקטור ומזכיר: יש למנות לפחות דירקטור אחד ומזכיר חברה.

בעלי מניות: נדרש לפחות בעל מניות אחד, עם הוראות לבעלי מניות תאגידים.

תשואות שנתיות: הגשת דוחות שנתיים ודוחות כספיים היא חובה, אם כי הדרישות משתנות בהתאם לגודל החברה ולפעילויותיה.

חשבון בנק: חובה לנהל חשבון בנק בגיברלטר עבור התאגיד. ניתן לפתוח חשבון בבנק הבינלאומי של גיברלטר ויש עוד מספר בנקים פרטיים שפועלים במקום. גיברלטר היא תחום שיפוט ידידותי לעסקים, כך שתהליך רישום החשבון אינו מסובך מדי.

תעשיות יעד

גיברלטר מושכת במיוחד לעסקים בשירותים פיננסיים מודרניים ובפרט חברות הפועלות בתחום הפינטק/בלוקצ'יין. גיברלטר היא אחת מתחומי השיפוט הבודדים בעולם שהקים מסגרת רגולטורית לטכנולוגיית ספרי חשבונות מבוזרת ונכסים וירטואליים (Crypto/Blockchain). חברות הפועלות בתעשיות אלו עשויות להימשך לגיברלטר בגלל היתרונות של רישוי בענף זה. גם לבורסות קריפטוגרפיות גדולות כמו eToro הישראלית הקימו סניפים במקום. בנוסף, רישיון למתן שירותים פיננסיים בגיברלטר מעניק לחברות את הזכות לספק שירותים פיננסיים בשווקים בבריטניה ללא צורך ברכישת רישיון בבריטניה, בשל הסכמי סחר קיימים.

רבות מחברות משחקי ההימורים השונים ממוקמות בגיברלטר. רישיון לספק שירותי משחקים מקוונים שהונפקו בגיברלטר מכובד מאוד בכל העולם.

סיכום

הקמת עסק בגיברלטר נותנת שלל יתרונות עבור משקיעים ויזמים מנוסים. ממשטר המס המועדף שלה ומערכת המשפט האנגלית ועד לקלות הקמת החברה והמיקום האסטרטגי, גיברלטר מציעה חבילה מפתה עבור אלה המעוניינים לייעל את הפעילות העסקית שלהם. בין אם אתם רוצים להקים חברה חדשה או לרכוש חברת מדף להפעלה מיידית, גיברלטר מספקת פלטפורמה איתנה למאמצים העסקיים בשווקים האירופיים והעולמיים.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה