דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת עסקים לארצות הברית – ויזת L עבור מנהלים של חברות בינלאומיות

Michael Decker
Michael Decker

לעתים יש לנייד לארה"ב עובדים בכירים ומנהלים כדי לשפר את יעילות ניהול החברה. איך עושים את זה? מה נדרש כדי לקבל ויזת עסקים לארצות הברית – אשרת L-1? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

ויזת L-1 היא ויזה שמאפשרת לחברות בינלאומיות לנייד את העובדים שלהן – מנהלים בכירים ועובדים בתפקיד שדורש מומחיות מיוחדת – כדי לשפר את היעילות של ניהול החברה. חברה ישראלית יכולה להעביר עובד לארצות הברית, כך שיעבוד בחברה אמריקאית שקשורה לחברה הישראלית, לדוגמה בחברת בת שלה.

ויזת עסקים לארצות הברית  חברה קיימת וחברה חדשה

ויזת עסקים לארצות הברית מאפשרת לנייד עובדים מחברה ישראלית (במקרה שלנו) לחברה אמריקאית קיימת אם החברה האמריקאית היא חברת האם, חברת בת או סניף של החברה שנמצאת מחוץ לארצות הברית, בה מועסק העובד מבקש הוויזה.

ניתן לבקש ויזת L-1 גם כשמדובר בחברה זרה שאין לה עדיין משרד אמריקאי, או שהיא מנהלת עסקים במשך פחות משניים עשר חודשים. ניתן לשלוח את העובד מבקש הוויזה לארצות הברית כדי להקים משרד חדש או כדי לעבוד במשרד החדש שיוקם.

מה נדרש מהחברה לצורך בקשת ויזה L-1?

מעבר לדרישת הקשר אל החברה בארה"ב, נדרש שהחברה האמריקאית והחברה הזרה ינהלו עסקים בזמן שהעובד נמצא בארצות הברית מכח ויזה זו.

אם מדובר בחברה חדשה, יש להראות כי היא תחל לנהל עסקיה במהלך השנה הראשונה לפעילותה. ניהול עסקים משמע לא רק נוכחות של העובד או משרד בארצות הברית, אלא טיפול בסחורות, מתן שירותים וכדומה.

תדרשו להציג תוכנית עסקית, תחזית כלכלית ותוכניות העסקה עתידיות. כמו כן, תתבקשו להגיש מסמכים שונים, ביניהם: חוזה שכירות למשרד, חשבון בנק על שם החברה האמריקאית ועוד.

אילו שני סוגי ויזת L קיימים?

  1. ויזת L-1A מיועדת למנהלים.
  2. ויזת L-1B מיועדת לעובדים בעלי ידע מיוחד, עובדים המתמחים בתחום ספציפי.

ויזת L-1A מעניקה אפשרות למעסיק אמריקאי לנייד מנהל ממשרד שמחוץ לארה"ב לאחד מהמשרדים של החברה בארצות הברית. מכיון שמדובר במנהל, יכולתו הניהולית תבחן באפשרותו לשלוט ולפקוח על עבודתם של אחרים, לנהל את הארגון או לנהל מחלקה בו, או יכולתו למלא תפקיד בכיר בחברה גם אם לא נדרש פיקוח על עובדים אחרים.

ויזת  L-1B מעניקה למעסיק בארצות הברית את האפשרות לנייד עובד במשרד מחוץ לארצות הברית, אשר יש לו ידע מיוחד או מומחיות מיוחדת – למשרדים בארצות הברית.

הביטוי ידע מיוחד מקפל בתוכו דרישה ליידע ייחודי ביחס לשירות מסוים, מוצר, מחקר, טכניקה, ציוד או תחום עיסוק של החברה. נדרשת רמה גבוהה של מומחיות כדי לענות על תנאי הוויזה.

מהם תנאי הוויזה? (L-1A ו- L-1B)

כדי שניתן יהיה להעביר לארה"ב עובד באמצעות ויזה זו, עליו לעמוד בתנאים הבאים:

  1. זמן עבודה בחברה מחוץ לארצות הברית במשך שנה רצופה אחת לפחות בשלוש השנים האחרונות לפני הגעתו לארה"ב.
  2. כניסה לארה"ב לצורך מילוי תפקיד ניהולי או תפקיד שדורש מומחיות מיוחד.
  3. העובד יכול לקבל החלטות ניהוליות ללא פיקוח משמעותי עליו.

כמה זמן ניתן לשהות בארה"ב במסגרת ויזה L-1?

בקשות לוויזה L-1A מאושרות למשך שלוש שנים. לאחר מכן, ניתן לבקש הארכה לשנתיים נוספות עד לשבע שנים מקסימום.

בקשות לוויזה L-1B מאושרות גם הן לשלוש שנים. ניתן לבקש הארכה למשך שנתיים נוספות, כאשר הזמן המקסימלי שניתן לשהות בארה"ב במסגרת ויזה זו הוא חמש שנים.

עובדים שצריכים להיכנס לארצות הברית לצורך הקמת משרד חדש, במסגרת ויזה L-1A או L-1B, יוכלו לשהות בארה"ב במשך שנה. לאחר מכן ניתן יהיה לבקש הארכה למשך שנתיים עד שבע שנים במסגרת ויזה L-1A ועד חמש שנים במסגרת ויזה L-1B.ויזת עסקים לארצות הברית

 האם בני משפחתו של עובד שקיבל ויזה L-1  יוכלו גם הם לקבל ויזה לארה"ב?

התשובה חיובית. בני המשפחה – בן/ת זוג וילדים לא נשואים שטרם מלאו להם 21 – יקבלו ויזה L-2. בן/ת הזוג רשאים לבקש אישור עבודה בארצות הברית. הילדים יוכלו ללמוד בבתי ספר בארצות הברית.

מהי הפרוצדורה לבקשת ויזת עסקים L-1?

בקשת ויזת עסקים לארצות הברית יש להגיש ל- USCIS: שירותי ההגירה והאזרחות של ארצות הברית. לאחר אישור על הגשת הבקשה, יש לקבוע פגישה בשגרירות האמריקאית.

אם מדובר בעובדים שכבר נמצאים בארצות הברית על בסיס ויזה חוקית אחרת, ניתן לשנות את הסטטוס בארצות הברית.

בן/בת זוג וילדים של מבקש/ הוויזה יכולים כבר באותה פגישה בשגרירות לבקש עבורם ויזה מסוג L-2.

כאשר מדובר בחברות גדולות, שרוצות להעביר מספר מנהלים לארצות הברית, ניתן להגיש בקשת Blanket L-1, שמייתרת את הצורך בהגשת בקשות נפרדות עבור כל מנהל ומנהל.

לאחר שהבקשה מאושרת, המעסיק צריך למלא טופס I-129.

ניתן להוסיף תשלום נוסף לאגרה במקרה שרוצים שירות פרימיום – זירוז הבקשה. בדרך כלל לוקח כחודשיים-שלושה לטפל בבקשה מרגע הגשתה. זמן הטיפול לאחר זירוז הוא בערך שבועיים.

יש לציין, כי עובדים שזכאים לוויזת L-1 יכולים בעיקרון לקבל מעמד של תושב קבע או גרין קארד בדרך מהירה יותר. יש לעמוד בתנאים מסוימים לשם כך. למשל – נדרש שהחברה האמריקאית לא תהיה סטארט אפ, אלא חברה שיש לה הכנסות ועובדים והיא פעילה במשך למעלה משנה.

התייעצות עם עו"ד לצורך קבלת ויזה L-1

הליך הוצאת ויזה L-1  מצריך בקיאות, יסודיות וירידה לפרטים. כדי שהבקשה תתקבל, מומלץ להתייעץ עם עורך דין הגירה לארה"ב כדי שיוכל לסייע לכם בכל ההליך.

מעבר לכך, לעתים לוקח זמן עד שהבקשה מאושרת, כך שחשוב להתייעץ מראש עם עו"ד כדי לנהל את הלו"ז בצורה נכונה כך שהפעילות העסקית המתוכננת תוכל להתבצע בזמן.

כאמור, יש אפשרות לזרז את הבקשה בתוספת תשלום, אך אם נערכים מספיק זמן מראש – אולי לא יהיה בכך צורך.

נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל הנדרש.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה