דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איזה סוג ויזת עבודה לארצות הברית מתאים לכם?

Michael Decker
Michael Decker

אשרת עבודה בארה"ב היא מסמך המאפשר לאזרחים זרים לחיות ולעבוד לעבוד בארה"ב – בעבודה מסוימת, ולמשך פרק זמן מסוים, לאחר מכן עליהם לחזור למדינות מולדתם. הסוג המסוים של ויזת עבודה לארצות הברית הנדרשת תלוי בגורמים שונים, כגון אופי המשרה, משך זמן השהות וכישוריו של המועמד. רוב ויזות העבודה לארה"ב תלויות במעביד, מה שאומר שניתן להשיג אותן רק באמצעות הצעת עבודה ספציפית ממעסיק, סוכן או נותן חסות אמריקאי. במאמר זה, עורך הדין מיכאל דקר מרחיב על הסוגים העיקריים של ויזות עבודה לארצות הברית.

מהי ויזת עבודה לארצות הברית?

האם ויזת עבודה מאפשרת להגר לארה"ב?

לא. ויזות עבודה הן חלק מהמסלול של אשרות שלא למטרות הגירה, והן מיועדות לאנשים המתכננים לשהות בארצות הברית באופן זמני למטרות ספציפיות, כגון תיירות, עסקים, חינוך או עבודה זמנית. אשרות עבור שאינם מהגרים לא מעניקות בדרך כלל תושבות קבע או דרך לאזרחות.

מאידך, רוב סוגי ויזת העבודה לארה"ב מאפשרים לכם להביא אתכם בני זוג וילדים לא נשואים מתחת לגיל 21 כתלויים, ולבני זוג בדרך כלל אף ניתן אישור עבודה.

מהי ויזה מבוססת מעסיק?

הוויזות השונות המתוארות להלן הן כולן "מבוססות מעביד", מה שאומר שניתן להשיג אותן רק באמצעות הצעת עבודה ספציפית ממעסיק, סוכן או נותן חסות אמריקאי. בהסדר זה, המעסיק אחראי למתן חסות ותהליך בקשת הוויזה בשם העובד, והוא זה אשר מגיש עתירה לקבלת אשרה לשירותי האזרחות וההגירה האמריקאית (USCIS).

ויזת עבודה לארצות הברית לאזרחים זרים מוענקת על מנת למלא מחסור במיומנויות שנדירות בארה"ב או לעמוד בדרישות עבודה ספציפיות אחרות. על המעסיק להראות שאין מועמדים מתאימים מקומיים, ולהצדיק את הצורך בהעסקת עובד זר. במקרים מסוימים, לפני העסקת העובדים הזרים, על המעסיק להגיש תחילה בקשה לאישור עבודה זמני ממשרד העבודה האמריקאי. אישור זה תקף למשך 6 חודשים ומאפשר להעסיק את העובד הזר לתקופה של עד שנה. אישור זה נותן הסמכה לכך שאין עובדים אמריקאים מוסמכים לתפקיד המוכנים לעבוד בו.

אם העתירה של המעסיק מאושרת על ידי USCIS, היא נשלחת למרכז הוויזה הלאומי (NVC). לאחר קבלת העתירה, ה- NVC יוציא מספר תיק עבור העתירה, ויעביר את התיק לשגרירות או קונסוליית ארה"ב בארצו של העובד הזר לצורך בדיקה נוספת.  לאחר מתן סוג ויזת עבודה לארצות הברית, העובד משויך לרוב למעסיק המממן למשך תקופת האשרה, ובמקרה של החלפת מעסיק ייתכן ויידרש העובד להוציא אשרה נפרדת.

מהם כמה מהסוגים העיקריים של אשרות עבודה בארצות הברית?

ישנם מספר סוגים של ויזות עבודה לארה"ב. הוויזות השכיחות יותר כוללות:

 • ויזת סחר E-1: ויזה זו מיועדת לאזרחים זרים של מדינות שיש להם אמנת מסחר, או הסכם בינלאומי מזכה עם ארה"ב או אזרחי מדינה זכאית לפי החקיקה האמריקאית (כמו ישראל). בעלי אשרה זו זכאים לחיות ולעבוד בארה"ב, ולעסוק בסחר בינלאומי בין מדינת האמנה לארה"ב. אשרת סוחר לפי האמנה ניתנת בתחילה ל-52 חודשים, וניתנת להארכה במרווחים של 52 חודשים, ללא הגבלה.
 • ויזה E-2 למשקיעים: ויזה זו מאפשרת לאזרחים זרים לחיות ולעבוד בארצות הברית אם הם משקיעים סכום כסף משמעותי בעסק בארה"ב. בדומה לויזת E-1, אשרת E-2 זמינה רק לאזרחים של מדינות עמן חתמה ארצות הברית וקיימה אמנת מסחר  או הסכם בינלאומי מזכה (אזרחים ישראלים זכאים להגיש בקשה לוויזה זו מאז 2019). כדי להיות זכאי לאשרת E-2 יש להשקיע הון משמעותי בעסק בארה"ב, כלומר סכום שמספיק כדי להפעיל עסק. אין כללים נוקשים לגבי גובה ההשקעה, אך בדרך כלל, ככל שניתן להשקיע יותר – כך זה יעזור לקבל את אישור הבקשה. משקיעים, בני משפחתם ועובדים מומחים המפעילים את העסק יקבלו אשרה ראשונית לתקופה מקסימלית של שנתיים. ניתן להאריך שהייה במרווחים של עד שנתיים כל אחת. אין הגבלה על מספר ההארכות שניתן להעניק לבעל אשרת E-2.
 • ויזה H-1B – בעל עיסוק מיוחד: על מנת לקבל ויזה זו, על המבקש להיות בעל תואר אקדמי או מקביל לו מבחינת תעודת מקצוע וניסיון. הוא מיועד לעובדים זרים במקצועות הדורשים ידע או מומחיות מיוחדים. האשרה בשימוש נפוץ בתחומים כמו מדע, טכנולוגיה, הנדסה, ומתמטיקה. לסיווג H-1B יש מכסה שנתית של 65,000. 20,000 עתירות נוספות שיוגשו בשם אזרחים זרים בעלי תואר שני ומעלה ממוסד להשכלה גבוהה בארה"ב פטורות מהמכסה. בנוסף, עובדי H-1B המועמדים או מועסקים במוסד להשכלה גבוהה או בישויות הקשורות אליו,כגון ארגון מחקר ללא מטרות רווח או ארגון מחקר ממשלתי, גם אינם כפופים למכסה כנקיתן לקבל אשרה זו לתקופה של עד שלוש שנים. ניתן להאריך בדרך כלל עד ל6 שנים סה"כ.
 • ויזה H-2A – עובד חקלאי זמני: ויזה היא מאפשרת למעסיקים בתעשיית החקלאות בארה"ב להביא עובדים זרים למלא משרות עונתיות או זמניות כאשר יש מחסור בעובדים מקומיים המסוגלים, רוצים, מוסמכים וזמינים לבצע את העבודה הזמנית. כמו כן, על המעסיק להראות כי להעסקת עובדי H-2A לא תהיה השפעה שלילית על השכר ותנאי העבודה של עובדים בארה"ב המועסקים באופן דומה. ניתן לאשר עתירות H-2A רק לאזרחים של מדינות שאישר המזכיר לביטחון המולדת ׁ(Homeland Security). ישראל מופיעה ברשימת מדינות זו.
 • ויזת H-2B – עובד זמני שאינו חקלאי: בדומה לוויזת H2-A, סוג ויזה זה מאפשר לעובדים זרים להתקבל לעבודה על ידי מעסיק בארה"ב ולמלא תפקידים זמניים (אך לא חקלאיים). הוא נועד לתת מענה למחסור זמני בכוח אדם בתעשיות כמו תיירות, גינון, בנייה, ובמקומות בהם לתעסוקה צרכים עונתיים או עומס שיא אחרים. כדי להיות זכאי לסיווג זה, על המעסיק להוכיח שאין מספיק עובדים בארה"ב המסוגלים, רוצים, מוסמכים וזמינים לבצע את העבודה הזמנית.
 • ויזת H-3 – חניך או מבקר בחינוך מיוחד: זוהי אשרת לא מהגר המאפשרת לאזרחים זרים להגיע לארצות הברית כדי לקבל הכשרה או חינוך מיוחד.
  ישנן שתי קטגוריות משנה של ויזות H-3:
 • ויזה H-3 לחניך: תת-קטגוריית ויזה זו מיועדת לאזרחים זרים המעוניינים לקבל הכשרה בכל תחום עיסוק, מלבד הכשרת תואר שני במדעי הרפואה, שאינם זמינים במדינת מולדתם. על החניך להיות מוזמן על ידי אדם פרטי או על ידי ארגון לצורך קבלת הכשרה כזו. ויזת H-3 לחניך מיועדת לתעסוקה עתידית בארה"ב. אסור להציב את החניך בתפקיד שבו בדרך כלל מועסקים באופן קבוע אזרחי ארה"ב ועובדים תושבים. אם העתירה תאושר, יתכן שהחניך יורשה להישאר בארצות הברית עד שנתיים.
 • ויזה H-3 למבקרי חינוך מיוחד: תת-קטגוריה זו מיועדת לאזרחים זרים שרוצים להשתתף בתוכנית חילופי מבקרי חינוך מיוחד המספקת הכשרה מעשית והתנסות בחינוך ילדים עם מוגבלות פיזית, נפשית או רגשית. אם אושרה בקשת מבקר בחילופי חינוך מיוחד, הוא/היא רשאים להישאר בארצות הברית עד 18 חודשים. חשוב לדעת שקיימת מגבלה על מספר אשרות מתת-קטגורייה זו, ורק 50 מבקרים בחינוך המיוחד עשויים לקבל אישור בשנה.
 • I Visa לנציגי תקשורת זרה, עיתונות ורדיו: מאחר שארצות הברית היא אחת ממעצמות העל העולמיות, היא מושכת מטבע הדברים נציגי תקשורת זרה, עיתונות ורדיו המגיעים לארץ על מנת לעסוק במקצועם. ויזת I לארה"ב ניתנת בדרך כלל למשך אירוע תקשורת ספציפי, שיכול לנוע בין מספר ימים למספר שנים. יתכן ותתאפשר הארכה במידה והעבודה תימשך, עד לתוקפה המרבי של אשרה שלא למטרות הגירה, שהוא 10 שנים.
 • ויזת L-1 – העברת תפקיד בתוך חברה: ויזה מסוג זה מאפשרת לחברות רב לאומיות להעביר עובדים מהמשרדים הזרים שלהן למשרדיהן בארה"ב. ישנן שתי קטגוריות משנה לויזה L-1:
  L-1A למנהלים: סוג ויזה זה מאפשר לחברה זרה שעדיין אין לה משרד בארה"ב לשלוח מנהל במטרה להקים משרד כזה. כדי להיות זכאי לוויזה לעבודה L-1A לארה"ב, המנהל חייב להיות בעל ניסיון עבוד של לפחות שנה שלמה במשרד בארץ המוצא בשלוש השנים לפני נסיעתו לארה"ב. כמו כן, עליו להיכנס לארצות הברית במטרה למלא תפקיד ניהולי בסניף בת של אותה חברה או סניף של ארגון קשור ישירות. תת קטגוריית ויזה זו ניתנת לתקופה של 3 שנים.
 • L-1B עבור עובדים עם ידע מיוחד: סיווג זה מאפשר למעסיק אמריקאי להעביר עובד מקצועי בעל ידע מיוחד ממשרד של החברה בחו"ל לאחד ממשרדיו בארצות הברית. סיווג זה גם מאפשר לחברה זרה שעדיין אין לה משרד בארה"ב לשלוח עובד ידע מיוחד לארה"ב כדי לסייע בהקמתו. כדי להיות זכאי, על העובד לעבוד בארגון מאושר בחו"ל במשך שנה רציפה אחת לפחות בתוך שלוש השנים מיד לפני קבלתו לארה"ב, ולבקש להיכנס לארה"ב כדי לספק שירותים הקשורים בידע מיוחד זה לסניף של אותו מעסיק או אחד מהארגונים הקשורים אליו. אשרת עבודה L-1B לארה"ב ניתנת לתקופה של שנה אחת בלבד.
 • ויזה O-1 לבעלי כישורים מיוחדים: ויזה זו מיועדת לאנשים שיכולים להפגין יכולות או הישגים יוצאי דופן בתחומים שונים. המועמד חייב להראות כי עבודתו זכתה להכרה לאומית או בינלאומית. כדי להפגין יכולת יוצאת דופן, מועמד לוויזת O1 חייב להגיש ראיות להישגיו, כגון: פרסים, שבחים בתקרות, מאמרים או ספרים שפורסמו, המלצות מקרב עמיתיו, הופעות בתערוכות והשתייכות לאיגוד מקצועי. תקופת השהות הראשונית של מחזיקי אשרת O-1 היא עד שלוש שנים, וניתן להאריך אותה במרווחים, עד שנה בכל פעם – בהתאם לזמן הנחוץ להם לביצוע האירוע או הפעילות הראשונית.
 • ויזת P-1A לספורטאי: ויזה זו מיועדת לספורטאים ומאמנים המגיעים לארצות הברית באופן זמני כדי להופיע בתחרות אתלטית. אשרת P-1A מיועדת לספורטאים או לקבוצות שיש להם רמה גבוהה של הישגים בספורט שלהם. הוויזה ניתנת לספורטאים למשך הזמן הדרוש להשלמת האירוע, התחרות או ההופעה. פרק זמן זה אינו יכול לעלות על חמש שנים (שנה אחת לאנשי תמיכה חיוניים. ניתן להאריך תקופת שהייה זו לתקופה כוללת של עד 10 שנים – במקרה של ספורטאי בודד או אנשי תמיכה חיוניים, ובמרווחים של שנה אחת – במקרה של קבוצה אתלטית ואנשי התמיכה החיוניים שלה.
 • מהי ויזת עבודה לארצות הברית?ויזת P-1B לחברי קבוצת אומני בידור בינלאומית: ויזת העבודה P-1B לארה"ב מאפשרת לבדרנים מוכרים לעבוד באופן זמני בארה"ב. כדי להיות זכאים לאשרת P-1B, על הבדרנים להוכיח כי הם: חברים בקבוצת בידור מוכרת בינלאומית שהוקמה לפני שנה אחת לפחות וזכתה להכרה בינלאומית במשך תקופה משמעותית. תקופת השהות הראשונית של ויזה מסוג זה היא הזמן הדרוש להשלמת האירוע, התחרות או ההופעה – ועד שנה. ניתן להאריך את האשרה עד לשנה בכל פעם, לצרכי המשך או השלמת האירוע, התחרות או ההופעה.
 • ויזה P-2 לאומן בודד או קבוצה הנכנסים לארה"ב במסגרת תוכנית גומלין: אשרה זו מיועדת לאומנים המגיעים לארצות הברית כדי להופיע במסגרת תוכנית חילופין. סוג זה של ויזה משמש לעתים קרובות על ידי בדרנים וספורטאים המגיעים לארצות הברית כדי להופיע עם קבוצה או להקה זרה. בדומה לויזה P-1B, תקופת השהות הראשונית עבור אשרת P-2 היא הזמן הדרוש להשלמת האירוע, התחרות או ההופעה – ועד שנה אחת. ניתן להאריך את הויזה בהפרשים של עד שנה כדי להמשיך או להשלים את האירוע, התחרות או ההופעה.
 • ויזת P-3 לאמן או בדרן שבאים להיות חלק מתוכנית ייחודית מבחינה תרבותית. ויזה זו מאפשרת לאומנים להיכנס לארה"ב כדי להשתתף בהופעות או אירועים ייחודיים מבחינה תרבותית אשר יקדמו את ההבנה או הפיתוח של צורת האמנות עליה מדובר. ויזה זו תקפה גם היא לזמן הדרוש להשלמת האירוע, התחרות או ההופעה – עד שנה, וניתן להאריכה בהפרשים של עד שנה.

איך עורך דין הגירה יכול לעזור לי לקבל ויזת עבודה לארצות הברית?

מערכת ההגירה בארה"ב מורכבת ומשתנה ללא הרף, לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין הגירה אם אתם חושבים להגיש בקשה לוויזת עבודה. עורך דין מנוסה שמכיר את נבכי המערכת יכול לעזור לכם להבין את הדרישות לוויזה בה אתם מעוניינים, ולעזור לאסוף את המסמכים הדרושים.

להזכיר ולהגיש את הבקשה בצורה נכונה כדי למנוע בעיות.

דקר, פקס, לוי, משרד עורכי דין בעל מוניטין עם סניפים בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני הגירה בארה"ב ובעל צוות הגירה ייעודי לארה"ב שיסייע לכם במילוי כל הדרישות לקבלת אשרת עבודה בארצות הברית. נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל הקשור לנושא.

המאמר נכתב בשיתוף עם עורך הדין אדם ג'ונסון.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה