דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

 

בשנים האחרונות מתעניינים ישראלים רבים בהוצאת דרכון פורטוגלי, ולא בכדי. מדובר בדרכון של מדינה השייכת לאיחוד האירופאי המקנה מספר גדול של הטבות, בנוסף לאזרחות פורטוגלית בנוסף לישראלית – כגון תנועה חופשית ברחבי אירופה, הקלות בוויזה למדינות ברחבי העולם, אפשרות לעבוד ולעשות עסקים, ללמוד, לקנות ולמכור נדל"ן באירופה, ועוד. לכן רבים וטובים מבקשים לפתוח תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי ומעוניינים לדעת במה הוא כרוך.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil

מה השלבים בהוצאת הדרכון?

 

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי מורכב משני שלבים מרכזיים, המורכבים בתורם ממספר פעולות בדרגות שונות של מורכבות בהתאם למסמכים הנדרשים והקיימים, הסטאטוס שלכם מול הרשויות וכדומה. באופן עקרוני, שני השלבים העיקריים הינם:

 

  • מבחינת השלטונות הפורטוגלים, מי שיכול להיות זכאי לאזרחות הוא כאמור, רק מי שיכול להוכיח כי לפחות אחד מאבותיו הוא יהודי ממוצא ספרדי. לשם כך, אנו בוחנים את שם המשפחה שלכם, מפנים לעזרה מקצועית באיסוף מסמכים הרלוונטיים לקבלת אישור רשמי, הכוללים את אילן היוחסין, ומגישים את בקשתכם אל קהילה יהודית בפורטוגל.
  • לאחר שהקהילה היהודית שלחה את האישורים הנדרשים, המוכיחים את קשר המבקש ליהדות ספרד/פורטוגל, השלב הבא הוא פנייה למשרד הפנים של פורטוגל. פנייה זו המובילה לפתיחת תיק לטיפול בבקשה, כרוכה בהוצאת מספר מסמכים הכוללים בין היתר תעודת לידה, היעדר רישום פלילי, עותק של הדרכון, ועוד, כאשר כל המסמכים הללו מתורגמים על ידי נוטריון כדין הבינלאומי.

 

שלב שלישי ומהיר הוא הגעה לשגרירות פורטוגל בתל אביב והוצאת הדרכון הפורטוגלי.

 

כמה זמן זה לוקח וכמה עולה?

 

התשובה לשאלות אלו איננה אחידה. באשר לשאלת הזמן, השלב הראשון של הפנייה, הבחינה וקבלת המסמכים מהקהילה היהודית בפורטוגל לוקחת לרוב חודשים ספורים ואף פחות מכך. יחד עם זאת, הדבר תלוי גם בסטאטוס שלכם ובאיכות המסמכים שתציגו. ככל שמדובר במשרד עורכי דין ותיק ומנוסה, אשר הגירה היא תחום התמחותו העיקרית, וברשותו ניסיון רב בהוצאת דרכון פורטוגלי, תהליך זה יהיה קצר יותר. הדברים נכונים גם לגבי העבודה מול משרד הפנים של פורטוגל, אם כי כאן הבירוקרטיה יותר סבוכה ומורכבת, התהליך נמשך בממוצע כשנה, וגם הוא תלוי לא מעט במקצועיות של משרד הדין המלווה אתכם. מעבר לכך, מאחר שחלק מהמסמכים תלוי בהתגייסות שלכם, גם אתם יכולים לתרום לזירוז ההליכים.

 

ובאשר למחיר, הוא משתנה בין המשרדים המלווים. מה שבטוח, עבור ההליך מול הקהילה היהודית בפורטוגל ועבור ההליכים מול משרד הפנים הפורטוגלי, יש לשלם אגרות העומדות כיום על כ- 750 יורו. לכך מצטרף תשלום עבור תרגום ואימות מסמכים, וגם כמובן תשלום שכר הטרחה של עורכי הדין המשתנה בהתאם לשיקוליו של כל משרד, המוניטין שלו וכדומה.

 

לפרטים נוספים בנושא ולבדיקה מקדמית של זכאותכם, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-3724722 או 055-9781688.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה