דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

גרין קארד על בסיס נישואין או אירוסין

Michael Decker
Michael Decker

הגירה לארצות הברית יכולה להתבצע במספר מסלולים. דרך מקובלת ונפוצה לבקש גרין קארד היא על בסיס נישואין או אירוסין. בן זוג או בת זוג של אזרחים אמריקאים או מחזיקי גרין קארד, יכולים לקבל גרין קארד גם הם. מכיון שהתהליך אינו קל ופשוט, מומלץ להיעזר בעורך דין שמתמחה בדיני הגירה.

במאמר זה נסביר כיצד ניתן לקבל גרין קארד על בסיס נישואין, אילו טפסים צריך למלא ומה חשוב לדעת על ההליך.

באופן כללי – מה המשמעות של גרין קארד על בסיס נישואין?

בחירי לבם של אזרחי אמריקה יכולים לגור בכל מקום בעולם. כדי שבני הזוג יתאחדו יחד בארה"ב, ניתן לפנות לקבל גרין קארד ואז אזרחות לבן הזוג הזר. גרין קארד על בסיס נישואין מאפשר לבן זוג של אזרח אמריקאי לגור ולעבוד באופן חוקי בארצות הברית.

התהליך אינו אוטומטי – כאמור, יש להגיש בקשה. התהליך גם אינו מהיר. אם המבקש הוא לא אזרח אמריקאי, אלא רק בעל גרין קארד, משך ההמתנה יהיה ארוך עוד יותר.

לאחר כחמש שנים של מגורים בארה"ב בתור בעלי גרין קארד, תוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות אמריקאית. תוכלו ליהנות מכל הזכויות שבני הזוג שלכם נהנים מהן, כולל הצבעה בבחירות של ארצות הברית, והאפשרות לעזוב את ארצות הברית ולשמור על האזרחות לכם ולילדים.

כיצד ניתן לקבל גרין קארד על בסיס נישואין?

התהליך כולל מספר שלבים עיקריים:

 • תצטרכו להוכיח שאתם נמצאים במערכת יחסים אמתית, וכי התחתנתם כדי להקים משפחה בארצות הברית ולא כדי לקבל גרין קארד. הטופס שיהיה עליכם למלא לשם כך הוא טופס 130-I. בן הזוג שיש לו אזרחות אמריקאית או המחזיק בגרין קארד ימלא את המסמך ויגיש אותו.
 • מילוי טופס I-130 כרוך בתשלום אגרה של 535$. בין השאר, תצטרכו להציג תעודת נישואין כדי להוכיח שהנישואים התקיימו. אך לא די בכך, תצטרכו להוכיח שמערכת היחסים היא אמתית. איך תעשו זאת? תמונות משותפות, חשבון בנק משותף, ועוד, ראו מטה.
 • אם אחד מבני הזוג היה נשוי בעבר, חשוב לצרף מסמך גירושין שחתום ע"י שני הצדדים.
 • כמו כן, יש לצרף הוכחה לכך שבן הזוג שלכם הוא אזרח אמריקאי או שיש לו גרין קארד תקף. ניתן להוכיח באמצעות צילום תעודת האזרחות או הגרין קארד.

לאחר שתסיימו למלא את הטופס, עליכם לשלוח אותו לקונסוליה או למחלקה המדינית של ארצות הברית. שימו לב, התשובה לא מתקבלת מיד. תצטרכו להמתין כחצי שנה עד שנה ולעתים אף יותר עד לקבלת האישור \ סירוב.

 • השלב הבא הוא הגשת טופס שגרתי לקבלת גרין קארד. טופס 485-I מיועד למי שכבר נמצא בארה"ב, וטפסי DS-260 ו- NVC מיועדים למי שנמצא מחוץ לארה"ב.
 • טופס DS-260 הוא בקשה סטנדרטית לגרין קארד על בסיס נישואין, המוכיח בן הזוג של מגיש הבקשה הוא אזרח ארצות הברית או מחזיק בגרין קארד. יש למלא את הטופס באופן מקוון. ולצרף הוכחה כי למי שמגיש את הבקשה אין עבר פלילי.
 • לאחר מכן יהא עליכם לעבור ראיון אישי לקבלת הגרין קארד. אם תעברו אותו בהצלחה, תקבלו את מספר הוויזה של הגרין קארד שלכם ותוכלו לעבור לגור בארצות הברית בצורה רשמית.גרין קארד על בסיס נישואין או אירוסין

ויזת נישואין לבני זוג חד מיניים

לעתים בני זוג חד מיניים נתקלים בקשיים אותם זוגות הטרוסקסואלים לא חווים. בעבר, לבני זוג חד מיניים היה קשה יותר בתחום זה, אולם מאז שניתן בבית המשפט העליון פסק דין Windsor, חלו שינויים במדיניות וביישום חוקי ההגירה. על פי פסק הדין, לא חוקי לקבוע כי נישואים מתקיימים רק בין בני זוג שאינם מאותו מין. ואכן, לאחר ביטול הסעיף בחוק, בתי המשפט החלו לפעול בהתאם, ונקבע כי אזרח ארצות הברית שנשוי כדין לאזרח זר בן מינו, זכאי להגשת בקשה לקבלת מעמד של תושב קבע בדיוק כמו אזרח ארצות הברית שמגיש בקשה עבור בן/ת הזוג כאשר מדובר בנישואים הטרוסקסואליים.

ויזת אירוסין 1-K

אם בני הזוג שלכם הם אזרחים אמריקאים, תוכלו להגיש בקשה לוויזת אירוסין. כדי שבקשתכם תתקבל ותוכלו לחיות בארצות הברית ביחד עם בני הזוג שלכם, תצטרכו לעמוד במספר תנאים:

 • בן הזוג של מבקש הבקשה הוא אזרח אמריקאי.
 • בני הזוג יתחתנו בארצות הברית תוך 90 ימים מרגע שבן הזוג נכנס למדינה על בסיס ויזת האירוסין.
 • הקשר בין בני הזוג הוא אמיתי, אותנטי ונמשך לפחות שנתיים.
 • בני הזוג הם רווקים, גרושים או אלמנים – באפשרותם להינשא האחד לשני.

הטופס שיש להגיש הוא יש טופס עתירה לארוס/ה זר המבקש מרשות ההגירה הכרה בזוגיות – I-129F. אם הבקשה תאושר, משרד ההגירה ישלח את הטופס למרכז הוויזות הלאומי במשרד הפנים האמריקאי. לאחר מכן, כאשר הטופס יועבר לשגרירות או לקונסוליה, הארוס יקבל הזמנה לראיון אישי. הוא יצטרך למלא טופס ולהביא מסמכים מסוימים, כולל אישור מהמשטרה על כך שלא היה מעורב בפלילים בחצי השנה האחרונה. לאחר הראיון ייקבע האם יש לתת לארוס ויזה. אם הבקשה תאושר, הוויזה תהיה תקפה למשך חצי שנה.

כאמור, על בני הזוג להתחתן תוך 90 יום מרגע כניסת הארוס לארצות הברית. לאחר החתונה יש להגיש בקשה לגרין קארד.

תפקידו של עורך דין בתהליך הבקשה לקבלת גרין קארד על בסיס נישואין

תהליך בקשת גרין קארד על בסיס נישואין או אירוסין הוא תהליך ארוך שמצריך ידע ודיוק בפרטים, כמו כל בקשה לקבלת ויזה לארצות הברית. אין להקל ראש בחשיבות מילוי הבקשה כראוי והגשת המסמכים הנדרשים.

בנוסף, הראיון האישי בקונסוליה האמריקאית או במשרדי ההגירה בארצות הברית יכול לחרוץ את גורלכם. עורך דין שבקי בחוקי ההגירה יכול להנחות אתכם כיצד להתנהל בראיון.

שימו לב, תשובות לא מדויקות עלולות להוביל לסירוב לבקשתכם. האמריקאים לא מקבלים תשובות כאלו, גם אם הטעויות נעשו בתמימות. לכן, חשוב להקפיד לומר את האמת בראיון ולהתייעץ לפני כן עם עו"ד כדי שייתן לכם טיפים נוספים אשר יקלו על התהליך וימקסמו את הסיכויים שלכם לקבלת הגרין קארד ולבסוף אזרחות ארצות הברית על בסיס נישואין.

מה ניתן לעשות אם מקבלים תשובה שלילית?

לא אצל כולם הסיפור מסתיים בהצלחה ובקבלת אזרחות ארה"ב על בסיס נישואין. חשוב לדעת, שגם אם בקשתכם מסורבת, תוכלו לפנות לעורך דין שמתמחה בהגירה ולבחון האם יש מקום להגשת ערעור על ההחלטה. מלבד מקרים שבהם לא ניתן לשנות את ההחלטה מסיבות שונות, יש הצלחות, ולעתים בקשה שסורבה מתקבלת הודות לנימוקים משכנעים של עו"ד מנוסה ומקצועי.

למשרדנו יש נסיון רב בתחום דיני ההגירה. בין אם אתם זקוקים לעזרה במילוי הטפסים הרלוונטיים ובין אם הגשתם בעצמכם בקשה וקבלתם תשובה שלילית, אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי שנבדוק את הדברים ונסייע לכם.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה