דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

גרין קארד דרך אח או אחות (גרין קארד קרבה משפחתית)

Michael Decker
Michael Decker

יש לכם אח או אחות החיים בארצות הברית? רוצים להצטרף אליהם? הדרך ארוכה ומפותלת, אך האפשרות עדיין בפניכם. במאמר זה, עורך דין הגירה לארה"ב ממשרדנו יסביר מה צריכים לעשות האח או האחות כדי להזמין אתכם לארצות הברית, תנאי הזכאות לקבלת גרין קארד דרך אח או אחות, ונדון גם בחלופות לגרין קארד על בסיס קרבה משפחתית שיאפשרו לכם להיכנס לארה"ב מוקדם יותר מאשר באמצעות הזמנה מהאח. לאורך כתבה זו, "אח" מתייחס גם לאחות, ולהפך.

אח שלי, תוכל להביא לי גרין קארד?

אם אחיכם גר בארה"ב כאזרח או תושב, הוא יכול להגיש בקשה אשר תאפשר לאחיו בישראל ולמשפחתו הגרעינית (בת זוג וילדים) לקבל גרין קארד. יש להגיש את הבקשה לרשויות ההגירה של ארה"ב (USCIS) באמצעות טופס I-130 המיועד להגירה משפחתית.

הבעיה עם בקשת גרין קארד במסלול קרבה משפחתית מסוג זה היא שזמני הטיפול ארוכים מאוד. בניגוד לבקשות גרין קארד לבן זוג, פניית גרין קארד שמבוצעת על ידי אח לוקחת עשור וחצי.

 מהי זמינות הוויזה עבור אח של אמריקאי?

נכון ל2024, זמן ההמתנה הממוצע עד לעדכון הטיפול בתיק הוא כ-15 שנים.. זמני ההמתנה מתעדכנים מדי חודש באתר משרד הפנים האמריקאי. רק לאחר שמגיע תורה של הפנייה שלכם תוכלו לעבור את הליך קבלת הגרין קארד, אשר לוקח בממוצע שנה וחצי עד שנתיים. בסך הכל, התהליך כולו אורך כ-17 שנים, וסביר להניח שאך ורק יתארך בעתיד.

בסופו של התהליך, חייבים לעבור לארה"ב כדי לקבל מעמד תושב קבע. מרכז החיים של תושב כתושב קבע \ בעל גרין קארד חייב להיות בארה"ב – מקום המגורים, מקום העבודה ועוד. בדיוק כמו בישראל, לכל הפחות 6 חודשים מכל שנה חייבים להיות בתוך תחומי ארה"ב, אך ייתכנו בעיות למי שמבלה 6 חודשים בחו"ל במשך מספר שנים ברציפות.

קשה לתכנן מה יקרה בעוד 15 (20, 25, אפשרויות מעשיות בעשורים בקרובים) שנים. ייתכן מאוד שעד שיגיע זמן תורכם, כבר לא יהיה לכם הרצון והאפשרות לעבור לארה"ב. זה אומר שכל ההשקעה בהליך עד כה מתבזבזת.

גרין קארד דרך אח

מה החלופות לקבלת גרין קארד דרך אח?

כפי שהסברנו מעלה, היותכם "ברי מזל" שיש לכם אח או אחות בארה"ב באמת אינה זכייה גדולה כפי שזה נראה על פניו. אבל אם אחד מבני משפחתכם הגיע לארה"ב, הסיכויים טובים שגם לכם יש סיכוי לקבל אזרחות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות בלי לחכות עשור וחצי.

משרד דקר, פקס, לוי יעבוד אתכם כדי למצוא מסלול חלופי שיאפשר לעבור לארה"ב לקבל אזרחות במהירות יחסית. ייתכן שאתם זכאי לאשרת עבודה או לבקשת גרין קארד דרך המעסיק. אולי יש לכם האפשרות להקים עסק בארה"ב ולכן תהיו זכאים לאשרת משקיע E-2.

בפגישות שלנו, אנו דנים ברקע המקצועי שלכם כמו גם של בן/בת הזוג כדי לראות מה יכולה להיות הדרך הנכונה להתקדם. כמו כן, נבדוק זכאות הגירה לארה"ב דרך קרוב משפחה אחר, כגון דרך ילדיכם, ההורים או בן/בת זוגך.

למשרדנו ידע של שנים בתחום ההגירה לארה"ב. אנו יכולים לטפל עבורכם בכל סוגי התיקים השונים, החל מאשרות עבודה ועד בקשות לאזרחות.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה