דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הגשת בקשה להחזרת נכסי נספי שואה בישראל

Michael Decker

מה אתם צריכים לעשות כדי להגיש בקשה להחזרת נכסי נספי שואה בישראל? במקרה שיש לכם בני משפחה שנספו בשואה או שהיו בבעלותם נכסים בארץ לפני שנספו, אתם יכולים לבדוק זכאות להחזרת נכסים. כל העניינים הקשורים להחזרת נכסים בישראל שפעם היו בבעלות אלה שנספו בשואה נמצא באחריות משרד המשפטים.

בקשה להחזרת נכסי נספי שואה

נכסי ניצולי שואה – רקע

נכסים שניתן לקבל בחזרה יכולים לכלול כסף, ניירות ערך, אומנות, שטח קרקעי, דירות ועוד. לחלק מהנכסים יש שווי נמוך ולאחרים שווי גבוה יותר. אם תרצו עוד מידע על הרקע לחוק והנכסים הרבים שנספי השואה השאירו בארץ, ראו את המאמר שלנו בנושא.

הגשת בקשה להחזרת נכסים בישראל

אפשר להגיש בקשה להחזרת נכסים לבד או בעזרת עו"ד שמתמחה במקרים אלו. אם זיהיתם נכס שכבר נרשם על ידי השבה, החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה בישראל, צריך לציין זאת בטופס. אם לא, צריך לציין אם הנכס נמצא בארץ. צריך לתת פרטים אישיים, את המידע שקיים על המחזיק בנכס או נספה השואה, ומידע רלוונטי שמוכיח את הזכאות להשבת הנכסים, וכל אלה עם כמה שיותר פרטים. 

הוכחת הזכאות להשבת הנכסים

בתוך הבקשה להשבת הנכסים בישראל, צריך לציין אם יש אצלכם מסמכים המעידים על הזכות לנכס והקשר לנספה השואה, או אם ראיתם מסמכים כאלה, או מידע תומך אחר שמראה על הזכות. צריך גם לציין אם שמעתם על הטופס ממישהו אחר או שאתם מניחים שיש לכם את הזכות לנכס על בסיס הנחות שונות.

על מנת להציג הוכחות לזכות על הנכס, צריך להגיש תעודות רשמיות שונות (תעודות לידה, נישואין, מוות) שמראים את הקשר שלכם, ירושה, אישור צוואה, צוואה או מסמכם אחרים.

בנוסף, צריך לציין אם למחזיק הזכות המקורית על הנכס היה בן זוג או יורשים, שילקחו בחשבון כשמתייחסים להשבת הנכס.

מיקום הנכס

כחלק מתהליך הגשת הבקשה, צריך לתת כמה שיותר מידע על הנכס. זה יכול לכלול את מיקומו של הנכס, השנה שבה הוא נרכש, המחיר ששולם בעבור הנכס, ממי הנכס נקנה במקור בישראל (אז המנדט הבריטי), וכל מידע אחר שיש ברשותכם.

הליכים אחרים

אם תרצו לבקש החזרת נכסים ליותר מנכס אחד, תצטרכו להגיש בקשה נפרדת לכל נכס. בנוסף, אתם צריכים להוסיף את שם נספה השואה גם בעברית וגם באנגלית, ולוודא שאתם משתמשים באותו שם שנספה השואה השתמש ברכישת הנכס. ברגע שהגשתם את הבקשה, צריך גם להגיש תצהיר. אפשר לשלוח את המידע דיגיטלית או בדואר. שימו לב שכל זה רק תחילת התהליך.

סדרת מאמרים זו

מאמר זה הוא חלק בסדרת מאמרים על השבת נכסים בישראל. בסדרה זו אנחנו מתייחסים לחוק הישראלי על השבת נכסים, סדרי הירושה להחזרת נכסים, למה כדאי להשתמש בעורך דין להשבת נכסים, כמה זמן התהליך לוקח ועוד.

צרו קשר

אם תרצו עזרה בהגשת הבקשה להחזרת נכסים, אנא צרו קשר. עורך הדין מיכאל דקר מתמחה, בין השאר, בהשבת נכסים ועזר בהצלחה ללקוחות רבים בהשבת נכסים.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה