דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת O-1 – ויזת כישורים מיוחדים

Michael Decker
Michael Decker

אשרת O-1 היא ויזה מיוחדת המיועדת ל"בעלי כישורים או הישגים יוצאי דופן" (Extraordinary Ability). מדובר באנשים המוכשרים ביותר בתחום מסוים – בין מדובר בספורטאים יוצאי דופן, מרצים, מדענים, אקדמאים, ועוד. זוהי הוויזה הקלאסית לאמנים, אך אנשים בעלי כישורים מיוחדים מסוגים שונים יכולים לפנות לקבל אותה.

מדובר בסוג ויזה פחות מוכר שיכול להיות חלופה טובה לאשרת H-1B. אתם יכולים להיות זכאים לאשרת H-1B אם אתם עובדים במקצוע מיוחד ואתם בעלי השכלה גבוהה בתחום זה. אשרת H-1B כפופה למכסה ובדרך כלל ניתן להגיש בקשה רק פעם בשנה. בקשה לאשרת O-1, לעומת זאת, ניתן להגיש בקשה בכל עת. בנוסף, אשרת O-1 אינה דורשת השכלה פורמלית, אלא רק הכרה רשמית כבעלי כישורים מיוחדים בתחומכם.

שווה לציין שסוג ויזה זה הוא גמיש גם מבחינת הדרישות וגם מבחינת האפשרויות. לדוגמא, עובדי המשרד הצליחו בעבר להשיג אשרת 0-1 עבור כל הצוות הישראלי של תוכנית מציאות פופולרית אשר נדרש לעבוד בארה"ב על מנת לצלם שם פרק.

עם זאת, בניגוד לאשרות עבודה אחרות בארה"ב, אין אפשרות לקבל אשרת נלווה עבור ילדים ובני זוג. כמו כן, אשרה זו אינה אשרה למטרות הגירה ואינה יכולה להוביל ישירות לקבלת גרין קארד לאחר שהות של מספר שנים בארצות הברית.

איך מגישים בקשה עבור ויזת O1?

לצורך הגשת בקשה לאשרת O-1, ישנן מספר קטגוריות של ראיות לכישורים מיוחדים ואתם צריכים להציג ראיות לכל הפחות מ3 קטגוריות שונות. דוגמה, עבור יישום O-1B עבור אמנים, תצטרכו להציג ראיות כי:

  • הייתם ותמשיכו להיות בתפקיד מוביל בהפקות ו/או אירועים.
  • הייתם ותמשיכו להיות בתפקיד מוביל בארגון ידוע
  • פרסומים בתקשורת הרחבה המציגים אתכם או את עבודתכם
  • הצלחה מסחרית או בקרב מבקרים ידועים
  • הכרה משמעותית בהישגים (פרסים, ביקורות, ועוד)
  • תרומה מקורית ומשמעותית לתחום
  • כתיבת מאמרים מקצועיים שפורסמו בתחום
  • רמת שכר גבוהה ביחס לאחרים בתחום.

הכרה מיוחדת להישגים שלכם בתחום – במקרה של אומנים לדוגמה פרס אופיר, "האוסקר הישראלי" למי שלא זכה באוסקר האמתי – יכולים לעזור לכם לקבל את האשרה אף מבלי להציג ראיות אחרות. ניתן גם להוסיף דברים אחרים שתומכים בכך שהכישורים שלכם זכו בהכרה רחבה, גם אם ראיות אלו לא נכללות בקטגוריות מעלה.אשרת O-1 - ויזת כישורים מיוחדים

האם אתם זכאים לויזה O-1?

אתם עשויים להיות זכאים לוויזה זו אם אתם מוכרים בתחומכם בישראל ובעולם. חשוב להתחיל לאסוף עדויות מכל הקריירה שלכם. עורך דין הגירה יכול לעיין במסמכים שברשותכם ולייעץ לגבי הסיכויים שלכם לקבל אשרת O-1. לפעמים כדאי להמתין זמן מה עד שיהיו לכם מסמכים נוספים לפני הגשת הבקשה.

אם יש לכם תוכניות לעבוד בארה"ב בעתיד, אוסף של כל ההישגים שלכם יעזור להבין לאיזו אשרה אתם זכאים. קשה להתחיל למצוא הוכחות על הכרה שקיבלתם לפני 5-10 שנים, אולם אם שמרתם על אוסף לאורך הזמן עוד לפני הגשת הבקשה, סביר יותר להניח שיהיו לכם המסמכים הדרושים.

שווה גם לשמור על מערכת יחסים טובה עם אנשים משפיעים שאתם עבדתם בעבר. כחלק מהבקשה שלכם לאשרת O-1, תוכלו להגיש המלצות מאנשים שמכירים אתכם. יעזור במידה ומומחים אחרים בתחומכם יוכלו לאשר את היכולות וההישגים שלכם.

כיצד מגישים בקשה לוויזת O-1?

את הבקשה לאשרה מגיש המעסיק ל-USCIS, רשויות ההגירה של ארה"ב (לפחות 45 יום אך לא יותר משנה לפני תחילת ההעסקה). מבקש האשרה ממלא טופס DS-160.

לאחר הבדיקה הראשונית ייתכן שתתבקשו להציג מסמכים נוספים –  בקשה לראיות (RFE).

במידה והבקשה תאושר, תשתתפו בראיון קצר בשגרירות כדי לקבל את הויזה בדרכון.

את ויזת O-1 ניתן להנפיק עד 3 שנים וניתנת לחידוש כל עוד בעל האשרה עוסק באותו תחום. במידה ותחום העיסוק השתנה משמעותית, יהיה צורך להגיש את האשרה מחדש.

איך עורך דין הגירה לארה"ב יכול לעזור לכם?

כיצד עורך דין הגירה כותב ומגיש את הבקשה? קודם כל עובדי המשרד בודקים ומארגנים את המסמכים שלכם. כותבים את הבקשה שלכם על פי הניסיון המקצועי שלכם והמסמכים שתספקו. לבסוף ממלאים את כל הטפסים הדרושים ומסבירים את שלבי התהליך, כולל הכנה לראיון בשגרירות.

משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי בעל ניסיון רב שנים בהגשת אשרות עבודה ואשרות כישורים מיוחדים לארה"ב. הצוות שלנו עובד דרך קבע מול השגרירויות בתל אביב ובירושלים ויכול להכין אתכם בצורה יעילה לראיון. הרשויות בארה"ב אינן מכירות את השוק, התרבות והתקשורת הישראלית, ולכן כ"כ חשובה עזרתו של עורך דין הבקיא הן בתרבות הישראלית והן בבירוקרטיה האמריקאית כדי "לתרגם" השגים מזהירים בארצנו הקטנה להזדמנות לפעול בארצות הברית.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה