דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נשואים לאזרח פורטוגלי? אתם זכאים לאזרחות!

Jordan Levy-Bograd

מי יכול לקבל אזרחות פורטוגלית על בסיס נישואין? מי שנשוי לאזרח פורטוגלי, זכאי לקבל את הדרכון הפורטוגלי החשוק כבן זוג של אזרח פורטוגל. לא צריך להיות ממוצא ספרדי או יהודי או בכלל לגור בפורטוגל. אתם יכולים כעת להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית ולקבל את הדרכון של האיחוד האירופי. פנו אלינו לסיוע בהוצאת דרכון פורטוגלי.

חוקי ההגירה בפורטוגל השתנו לאחרונ, ועד לעדכון הקריטריונים לגבי הענקת אזרחות לצאצאים של יהודי ספרד ופורטוגל, אזרחי ישראל לא יכולים לקבל דרכונים חדשים על בסיס מוצא ספרדי. עם זאת, החוק טרם שונה בכל הנוגע לבני הזוג של אזרחי פורטוגל או ילדיהם הקטינים. הדרך לאזרחות פורטוגלית על בסיס נישואין נותרה פתוחה.

אזרחות פורטוגלית על בסיס נישואין

מי נחשב פורטוגלי?

מרוב מאמרים על זכאות לאזרחות פורטוגלית של צאצאים של יהודים ספרדים, רבים שוכחים שיש קריטריונים אחרים של זכאות לאזרחות.

אדם נחשב אזרח פורטוגלי באופן מלא לאחר קבלת תעודת לידה מפורטוגל. אזרחים שהתאזרחו גם מקבלים תעודת לידה פורטוגלית, כדי שניתן יהיה לרשום את לידתם במרשם ולאמת את אזרחותם.

בן הזוג הפורטוגלי שמכוח הנישואים לו ניתן לך הדרכון הפורטוגלי על בסיס נישואין יכול להיות אזרח שנולד בפורטוגל או אזרח שקיבל אזרחות על סמך שורשיו היהודיים הספרדים.

שאלות נפוצות בנושא אזרחות

בת זוגי קיבלה אזרחות פורטוגלית על בסיס מוצא ספרדי, האם גם לי יש זכאות?

כן, בת זוגך כעת פורטוגלית. לכן, יש לך זכאות לאזרחות פורטוגלית על בסיס נישואין.

בן זוגי אינו יהודי ספרדי, אבל נולד בפורטוגל; האם אני זכאית?

בהחלט, התהליך זהה. את נשואה לאזרח פורטוגלי ולכן יש לך את הזכות לבקש אזרחות גם כן.

האם אני צריך לגור בפורטוגל כדי לקבל אזרחות?

לא, אין צורך לגור שם או אפילו לדבר את השפה. עם זאת, תמיד מומלץ ללמוד את השפה של מדינת הלאום החדשה שלך.

כמה זמן צריכים להיות נשואים כדי שתקום זכאות?

אם יש לבני הזוג ילדים משותפים, אז הם צריכים להיות נשואים 3 שנים בלבד לפני שתקום הזכאות לקבל דרכון פורטוגלי על בסיס נישואין. אם אין להם ילדים, הם צריכים להיות נשואים 6 שנים או יותר לפני שתחל הזכאות.

האם פורטוגל מכירה בנישואים חד מיניים?

כן. אין חשיבות למינם של בני הזוג, אלא רק לחוקיות תעודת הנישואין ומשך הנישואין.

הליכים ולוחות זמנים

על מנת להתחיל בתהליך, עלינו לקבל תיעוד בסיסי של בני הזוג: העתקים של דרכון, תעודות לידה, תעודת נישואין ועוד כמה מסמכים חתומים שונים.

הצעד הראשון הוא רישום הנישואין בפורטוגל. שלב זה לוקח 3 חודשים בממוצע. לאחר שנקבל את תעודת הנישואין בפורטוגזית, נוכל להגיש בקשה להתאזרחות של בן הזוג. שלב זה לוקח 24 חודשים כדי לקבל אזרחות.

אל תחכו עם הגשת הבקשה – אם בן/בת הזוג שלכם פורטוגלי, אתם זכאים כבר עכשיו. צרו קשר עם משרדנו לקבלת סיוע בהשגת דרכון פורטוגלי כצאצאים של יהודים ספרדים או על בסיס נישואין לאזרח פורטוגלי, ונתחיל לעבוד על הגשת בקשה לדרכון האיחוד האירופי עבורכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה