דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות ארצות הברית לילדים

Michael Decker
Michael Decker

אם ברצונכם כאזרחי ארה"ב להעביר את האזרחות לילדיכם, ישנן מספר אפשרויות הפתוחות בפניכם – תלוי בשאלה כיצד קיבלתם את האזרחות, כמה זמן חייתם בשטח ארה"ב, ומתי עזבתם את ארצות הברית. חשוב שלציין שרוב המסלולים ה"מהירים" לקבלת אזרחות ארצות הברית לילדים רלוונטיים לקטינים – על הילד להיות מתחת לגיל 18 בסיום ההליך. תהליכים מסוימים יכולים להימשך כשנה, ולכן עדיף להתחיל מוקדם מאשר מאוחר, בסיועו של עורך דין הגירה לארה"ב שיעזור לאסוף את המסמכים ולזרז את ההליך.

במאמר זה נתמצת את האפשרויות השונות לקבלת אזרחות באמצעות הורה או סב אזרח אמריקאי.

 כיצד מוכיחים אזרחות על בסיס לידה בארה"ב?

אם ילדכם נולד בארה"ב, הוא אוטומטית אזרח ארה"ב. אין צורך להגיש בקשה לקבלת האזרחות. תעודת הלידה שלהם מוכיחה את זכאותם ואיתה הם יכולים להגיש בקשה לדרכון, ללא קשר לאזרחות הוריהם. החריג לכך הוא ילדים של דיפלומטים, אשר לא זכאים לאזרחות על בסיס לידה בארצות הברית.

אזרחות באמצעות שני הורים אזרחי ארה"ב

אם ההורים של הילד נשואים, ושניהם אזרחי ארה"ב, ניתן להגיש בקשה לתעודת לידה בחו"ל (CRBA) עבור הילד בשגרירות ארה"ב. על מנת להגיש בקשה לאזרחות בקטגוריה זו, יש להוכיח כי שני ההורים היו אזרחי ארה"ב לפני שהילד נולד, ולפחות אחד ההורים גר בארה"ב תקופה מסוימת.

אזרחות ארצות הברית לילדים

איך מקבלים אזרחות אם רק הורה אחד הוא אזרח ארה"ב?

אם רק אחד מההורים של הילדים הוא אזרח ארה"ב, ייתכן ועדיין פתוחה האפשרות לקבל תעודת לידה בחו"ל בשגרירות המקומית. כדי להיות זכאי בקטגוריה זו, יש להוכיח כי ההורה גר בארה"ב במשך 5 שנים לפחות (מהן 2 מעל גיל 14) לפני לידת הילד. ההוכחות יכולות לכלול מסמכים כגון גיליון ציונים לבית הספר, החזרי מס, כרטיסי טיסה, רישומי שירות בצבא, רישומי תעסוקה כגון תלושי שכר וטפסי מס W-2.

אזרחות דרך סבא \ סבתא אזרחי ארה"ב

סבא או סבתא שהם אזרחי ארה"ב יכולים להגיש בקשה לקבלת אזרחות עבור נכדם. עליהם להראות שהם עצמם אזרחי ארצות הברית אשר חיו לפחות 5 שנים בארה"ב (מהן לפחות 2 היו מעל גיל 14). בעוד שבבקשה של ההורים מטפלת שגרירות ארה"ב, לצורך תהליך זה יש לפנות ל-USCIS, רשויות ההגירה של ארצות הברית.

התאזרחות לאחר קבלת גרין קארד

אם אף אחת מהאפשרויות לעיל אינה זמינה עבור ילדיכם, ניתן להגיש בקשה לגרין קארד עבור הילדים. אזרחי ארה"ב יכולים להגיש בקשה לגרין קארד עבור ילדיהם גם אם מעולם לא גרו. ההבדל בתהליך הזה הוא שהוא דורש יותר בירוקרטיה מהאחרים, וגם לוקח זמן יותר בממוצע, כשנתיים לקבלת הגרין קארד. ברגע שהילדים יקבלו את מעמד תושב הקבע הם יכולים להיכנס לארה"ב ולהגיש בקשת N-600 להתאזרחות מיד. הליך ההתאזרחות לוקח כשנה. למרות שתהליך זה הוא הארוך והיקר ביותר, הוא כן מאפשר לילדיכם לקבל אזרחות כאשר כל אפשרות אחרת סגורה בפניהם.

עורך דין הגירה בעל ניסיון ממשרד דקר, פקס, לוי יכול לעזור לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר לקבל אזרחות אמריקאית עבור הילדים. עובדי המשרד שלנו יסקרו את המסמכים שבידיכם, את התוכניות שלכם לעבור לארה"ב עם הילדים, ואת פרק הזמן הדרוש לקבלת האזרחות. נוכל לעזור לכם לאורך ההליך – לוודא שתקבלו את המסמכים הנכונים, להגיש עבורכם את הבקשה ולספק לכם הדרכה לקראת הראיון/השבעה בטקס.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה