דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תביעה נזיקית בגין פגיעה גופנית בזמן חופשה בבולגריה

יהודה אלחרר
יהודה אלחרר

חופשה בחו"ל ברוב המקרים מהווה סיבה למסיבה. אולם בחלק מן המקרים המסיבה הופכת סיבה לדאגה במקרה של תאונה ופגיעה גופנית. מאמר זה נועד לפרט לקוראים המעוניינים לפתוח הליך של תביעה נזיקית בשל פגיעה גופנית בזמן חופשה בבולגריה מהם התהליכים המשפטיים האפשריים עבורם.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בתביעות נזיקין בבולגריה. במידה ונפצעתם במהלך שהותכם בחו"ל, אנו נוכל לסייע לכם לקבל פיצויים באמצעות קשר עם עורכי דין מקומיים בבולגריה. בנוסף לכך, משרדינו עוסק בתחום הבולגרי – רילוקיישן וכן קבלת אזרחות בולגרית.

פגיעה גופנית בזמן חופשה בבולגריה

פגיעה גופנית בזמן חופשה בבולגריה

אחת החוויות המיוחדות בחיים, לרובנו לפחות, היא האפשרות לבלות בחופשה בחו"ל. אנו מנצלים את החופשות במטרה לנשום אוויר מצידו האחר של הים, לחדש את מאגר בלוטות הטעם במסעדות השונות ובמיוחד לעזוב מאחור, גם אם לפרק זמן קצר את דאגות היום יום כמו גם את הפקקים בדרכינו לעבודה.

כאשר אתם אורזים את המזוודות ומפליגים במחשבות על כמות השופינג שתרכשו, יופי הנוף בו תבהו או איכות האוכל במלון, כנראה שלא עברה בראשכם המחשבה כי משהו עשוי להשתבש במהלך שהותכם בחו"ל. חשוב לדעת שבזמן היציאה מהארץ ובמהלך שהותכם בחו"ל, אתם מותירים מאחוריכם את המסגרת החוקית אשר מקנה לכם זכויות במידה ונדרש.

מה הן תביעות נזיקין בחו"ל ואיך יש להתנהל אם נפגעתם?

אלפי ישראלים בוחרים לטוס מדי שנה לחו"ל כדי לנפוש באירופה, אמריקה ומדינות רבות ומגוונות. אלה טסים ללא דאגות, אך חוזרים עם פגיעות קלות במקרה הטוב ופגיעות חמורות במקרה הפחות טוב. התאונות הנפוצות ביותר בין תיירים בחו"ל הן נפילות, טביעות, תאונות דרכים והחלקות, למשל ברחוב בזמן טיול או גם בבית המלון. תוצאת התאונה יכולה להסתכם בפגיעה, חתך או שבר פיזי ובמקרים נדירים אפילו במוות. ההתנהלות עם הרשויות השונות במדינה הזרה, כמו המשטרה או בתי-חולים לשם קבלת טיפול או תרופות עשויה להיות מסובכת, ובחלק מהמקרים "נופלים" על נסיבות שלא בשליטתכם, לדוגמא – מידת הקידמה של המדינה בה אתם נמצאים, כמו גם רמת שליטתכם בשפה המקומית.

לאחר שאירעה התאונה וקיבלתם טיפול רפואי, כל שעליכם לבדוק הוא איך אפשר יהיה לתבוע את מלוא הפיצויים המגיעים במקרה ונפגעתם. האופן היעיל ביותר למצות ולקבל את זכויותיכם היא דרך השכרת שירותיו של עורך דין אשר מתמחה בנושא תביעות נזיקין בחו"ל.

עו"ד ישראלי אשר חבר בלשכת עורכי הדין לא יוכל להציג את תיקי לקוחותיו בבתי משפט בחו"ל, אלא במידה והוא רשום כחבר רשמי בלשכת עורכי הדין באותה מדינה בה מוגשת התביעה. כך, משרדי עורכי הדין בישראל המתמחים בנזיקין ידאגו לשיתוף פעולה עם משרדים מקבילים בחו"ל.

פגיעה גופנית בזמן חופשה בבולגריה

במידה ונפגעתם בחו"ל איך אתם אמורים לנהוג?

לפניכם מפורטות הפעולות אשר עליכם לפעול על פיהן, במידה ונפגעתם כתוצאה מתאונה או כל מקרה אחר בשעה ששהיתם בחו"ל:

  • תיעוד מפורט של האירוע – אם ומדובר על תאונת דרכים, במידה וברשותכם מצלמה, טלפון-חכם, או מכשיר צילום אחר, היו ערניים ותעדו את מקום התאונה. בנוסף, רצוי לאסוף שמות של עדים שהיו במקום בשעת האירוע יחד עם מספרי טלפון.
  • טפסים רפואיים – טפסים רפואיים משמשים הוכחה כבדת משקל בבתי הדין. לפיכך השתדלו להרבות בהם ולדאוג שיהיו מפורטים.
  • קבלות – בשלב שאחרי התאונה מן הסתם תתקלו בהוצאות כספיות שונות וגבוהות, כדוגמת שכירת ציוד רפואי, תרופות, מוצרי חבישה, נסיעות במוניות וכ"ו. על סמך הקבלות ניתן יהיה לתבוע החזרים כספיים במועד המשפטי מאוחר יותר.

כאשר אתם נוחתים בישראל

כאשר אתם נוחתים חזרה בישראל, הדבר הראשון שעליכם לבצע הוא פנייה לעורך דין המומחה בתביעות נזיקין בחו"ל. הדחיפות לפנייה לסיוע עורך דין נובעת משתי סיבות; הראשונה היא העובדה שאינכם מכירים את דיני ההתיישנות במדינה בה חלה התאונה. הסיבה השנייה היא, שכל זמן שהאירוע טרי, ניתן יהיה לתעל ולשלוף את המידע הרלוונטי בקלות יותר עבור התצהיר.

אנו מודים למר יהונתן גבריאלוב שכתב את המאמר.

צרו קשר עם משרד עורך דין המומחה בענייני תביעות נזיקין בחו"ל

משרדינו שבתל אביב וירושלים מתמחים בדיני ההגירה השונים למגוון מדינות אירופה – מזרח ומערב אירופה וכלה במדינות צפון אמריקה. יחד עם זאת, אנו גם מתמחים בדיני נזיקין עבור אזרחים ישראלים שנפגעו בנסיבות קלות או טרגיות בבולגריה. נשמח לעמוד לשירותכם במספרים המופיעים מטה.

 

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה