דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ציר זמן להשבת נכסים מהשואה בישראל

Michael Decker

רציתם לדעת כמה זמן ייקח עד שתתקבל בקשה להחזרת נכסי נספי שואה שאתם זכאים לרשת? מאמר זה מציג את ציר זמן של החזרת נכסים מהשואה בישראל, ובאופן ספציפי, לנכסים שנספי שואה השאירו בארץ. כל האחריות לנושאים של החזרת נכסים בישראל נמצאים בסמכות משרד המשפטים.

החזרת נכסים מהשואה

זכאות להחזרת נכסים בישראל

על מנת להגיש בקשה בשביל החזרת נכסים מהשואה, אתם צריכים קודם כל להוכיח את הזכאות שלכם לנכס. לעיתים, מגיעים אלינו לקוחות עם זכאות משוערת, ולאחר בדיקה של הנושא אנחנו מגלים שמדובר בזכאות לגיטימית. במקרים אחרים, כשלא מוצאים הוכחות לזכאות על הנכס, אי אפשר להתקדם בנושא. 

מילוי בקשה להחזרת נכסים

אם יש לכם קשרים משוערים לאדם שמת בשואה ויש בבעלותו נכסים בישראל, ותרצו להגיש בקשה להחזרת נכסים, צריך לעשות זאת על ידי מילוי בקשה נפרדת לכל נכס. יש הרבה סוגי נכסים, כולל כסף, אומנות, בית, בניין, חלקת אדמה, ואחרים. הבקשה היא השלב הראשון בתהליך, וכשהטופס מגיע, תתבקשו להוכיח את המידע ולהראות הוכחות לקשר או לירושה.

ציר זמן להחזרת נכסים בישראל

תהליך החזרת נכסים הוא תהליך ארוך הכולל מספר אפשרויות לערעור על החלטות. ברגע שהטופס ששלחתם מגיע ליעד, אתם אמורים לקבל קבלה על הבקשה תוך מספר חודשים. ברגע שתיק הבקשה נפתח, יצרו איתכם קשר ותידרשו להציג הוכחות נוספות, מכיוון שהטופס רק כולל מידע שטחי. תהליך אסיפת המידע יכול לקחת משישה חודשים ועד שנתיים. ברגע שהתהליך מסתיים, ניתן להתחיל לעבד את הבקשה.

יש מספר החלטות שיכולות להתקבל: תשובה שלילית, החלטה על החזרת הנכסים, או החלטה חלקית על החזרת הנכסים. לעיתים הבקשה תיסגר בגלל סיבות אחרות. יש לכם את הזכות לערער על החלטה שלילית תוך 45 ימים.

אם הערעור על בקשה להחזרת נכסים מתקבל, הנכס ישוחרר לבעלותכם. אם אתם מערערים על החלטה חלקית, יכול לקחת עוד שישה חודשים עד שנתיים כדי שהבקשה תתקבל, מה שיביא להחלטה מהירה להחזרת נכסים ושחרור הנכס.

עצה לזירוז התהליך

בעת הגשת הבקשה, גיל המבקש נלקח בחשבון. לכן מומלץ שהיורש המבוגר ביותר במשפחה יגיש את הבקשה.

סדרת מאמרים זו

מאמר זה הוא חלק מסדרת מאמרים בנושא החזרת נכסים. אם אתם מעוניינים, ראו את המאמרים על הגשת בקשה, החוק בנושא החזרת נכסים מהשואה, סדרי ירושה להחזרת נכסים, איך לבחור עורך דין להחזרת נכסי שואה, ועוד.

צור קשר

עורך הדין מיכאל דקר ממשרדנו עזר ללקוחות רבים בהחזרת נכסים מהשואה. אנא צרו קשר לעזרה משפטית בנושא.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה