דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עבודה בהולנד

Joshua Pex
Joshua Pex

מחפשים עבודה בהולנד? אולי כבר קיבלתם הצעה משתלמת לתעסוקה בארצות השפלה? לפני שאתם עולים על המטוס אתם צריכים להשיג אשרת עבודה לעצמכם ואשרת שהייה לבני המשפחה שבאים אתכם.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בהשגת ויזות ואשרות כניסה להולנד במאמר זה, עורך הדין יהושע פקס יסביר את התהליך שאתם צריכים לבצע כדי לעבוד בארצות השפלה, לפי המצב האישי שלכם, סוג העבודה, ופרק הזמן שבו תישארו במדינה.

אזרחי מדינות האיחוד האירופאי, האזור הכלכלי האירופאי ושווייץ

לבעלי אזרחות במדינה שחברה באיחוד האירופאי (EU), האזור הכלכלי האירופאי (EEA) או בשווייץ, יש פטור מהפרוצדורות שיוזכרו להלן. אם אתם אזרחים של אחת מהמדינות האלו, אתם יכולים לגור ולעבוד בהולנד בלי לדווח לרשות ההגירה וההתאזרחות ההולנדית (IND). דרכון או תעודת הזדהות אחרת בתוקף ממדינות אלו יראו שאתם עובדים בהולנד כחוק.

Work in Holland

אם אתם לא אזרחים של מדינות אלו, והעבודה היא למשך פחות מתשעים יום, תצטרכו לקבל אשרת לשהייה קצרה. האשרה הזאת מאפשרת לכם לחיות ולעבוד בכל מדינות שנגן למשך 90 יום בתקופה של 180 יום, וידועה כוויזת שנגן. אתם יכולים להגיש בקשה לאשרה בקונסוליה או השגרירות ההולנדית במדינה בה אתם גרים. בעוד שהעובד מגיש בקשה לאשרת שהייה לזמן קצר, המעסיק צריך לבקש אישור עבודה (שמקוצר כ TWV בהולנדית) בחברת ביטוח העובדים בהולנד.

תנאים כלליים לאישור שהייה – עבודה בהולנד

אם אתם עובדים בהולנד למשך יותר מתשעים יום, תצטרכו להגיש בקשה לאשרת שהייה ועבודה. ישנם תנאים כלליים שתקפים לכל סוגי אשרות העבודה שתוכלו לבקש:

אישור שהייה – בקשה עצמית

יש סוגים שונים של אשרות (ויזות) שהייה למקצועות רבים. לרוב התפקידים תוכלו לבקש אישור שהייה ועבודה משולב, שמקוצר כGGVA בשפה ההולנדית. אתם יכול להגיש בקשה לאשרה המשולבת הזאת ברשות ההגירה וההתאזרחות (IND). הרשויות יתייעצו בביטוח העובדים ההולנדי כדי לשקול את הבקשה שלכם בהתאם לחוק ההולנדי שמטפל בהעסקת אזרחים זרים. חוק זה מגן על עובדים מקומיים ודורש שמעסיקים הולנדים יעדיפו עובדים מהולנד או מדינות האיחוד האירופי על פני עובדים זרים. חוק זה גם מגן עליך כעובד זר: הוא דורש מהמעסיק לדאוג לך למגורים ותנאי עבודה סבירים (בהתאם לחוק ההולנדי).

"חוק העסקת עובדים זרים" ההולנדי כולל תנאים נוספים או מיוחדים למקצועות הבאים: יועץ רוחני, עובד בקייטרינג אסייתי, תפקידים מסוימים באומנות ובתרבות, ארגונים בינלאומיים ללא כוונת רווח, כתב של רשות חדשות גדולה, אספקה עבור חברה זרה או מטעם חברה זרה, והשגחה לפי תקנות הסחר הבינלאומי.

אישור שהייה – בקשה על ידי המעסיק

במקצועות הבאים, המעסיק נדרש להגיש בקשה לIND:

  • עבודה בסניף הולנדי של חברה שאינה אירופאית: אם מעבירים אתכם לסניף הולנדי של חברה שאינה אירופאית בה אתם עובדים, המעסיק צריך להגיש בקשה לאשרת העברה פנים-עסקית.
  • עבודה במספר מדינות באיחוד האירופאי: אם אתם מתכוונים לעבוד כמומחה זר במספר מדינות החברות באיחוד האירופאי, תצטרכו את ה"כרטיס הכחול" האירופאי – אישור שהייה שמאפשר לכם לגור ולעבוד במדינות האיחוד האירופאי. המעסיק שלכם צריך לבקש את הויזה ב IND.
  • עבודה בתפקיד אקדמי: עבור מי שעובד בתשלום כמורה, רופא מלמד או חוקר מדעי במכון מדעי כלשהו, המכון יצטרך להגיש בקשה לאשרת עובד מומחה זר. שימו לב שרק מכונים שמוכרים על ידי הIND יכולים לקבל אשרה זו.
  • עבודה כחוקר או סטודנט לתואר שלישי:  עבור מי שעובד כחוקר שמקבל משכורת או קיבל מענק, או כתלמיד לתואר שלישי, המכון או האוניברסיטה צריך להגיש בקשה לאשרת חוקר.

בני משפחה

בן/בת הזוג שלכם יוכלו להצטרף אליכם בהולנד, אם שניכם בגיל 21 ומעלה ויש לכם קשר ארוך-טווח ואקסקלוסיבי. הילדים שלכם יוכלו להצטרף אליכם אם הם קטינים (מתחת לגיל 18), לא נשואים ובלי להם ילדים משלהם, ובתנאי שהיו חלק ממשק הבית שלכם לפני ואחרי המעבר להולנד. תצטרכו לפרנס כל בן משפחה שתביאו ולהוכיח שיש לכם הכנסה עצמאית, מספקת וקבועה. בנוסף, תידרשו להוכיח שיש לכם חזקה על כל ילד שתביאו איתכם. לחצו כאן למידע נוסף בנושא.

צרו קשר

האם אתם מבולבלים מסוגי הוויזות השונים? האם אתם תוהים איזו אשרה או איזה אישור שהייה יתאים למצב שלכם ולמקצוע שלכם? רוצים לדעת האם המשפחה שלכם יכולה לקבל אישור שהייה? לא יכולים למצוא את המידע הדרוש ברשת?

עורך הדין יהושע פקס ושאר עורכי הדין במשרד שלנו יעזרו לכם בשמחה למשך כל התהליך, מבדיקת האפשרויות שלכם ועד בקשת האשרה או אישור השהייה שנבחר כדי שתוכלו לגור ולעבוד בארצות השפלה כחוק עם המשפחה שלכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה