דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

לימודים בבולגריה

Oded Germanov
Oded Germanov

ויזת סטודנט לבולגריה ואפשרויות לימודים

לימודים בבולגריה הם אפשרות מצוינת למעוניינים לרכוש השכלה גבוהה במוסדות יוקרתיים מעבר לים. להלן נדון בסיבות לבחור בבולגריה כמקום לקבל בו תעודה אקדמית, ונסקור את הצעדים הנדרשים כדי לקבל ויזת סטודנט לבולגריה.

לימודים בבולגריה יכולים להיות נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בתחומים רבים. עבור אזרחי האיחוד האירופי, התהליך יחסית פשוט ואינו מצריך ויזת סטודנט. בעלי אזרחות זו כן נדרשים לתרגם ולאמת מסמכים מסוימים על מנת להירשם לאוניברסיטה, ונדרשים להירשם מול רשויות ההגירה.

מי שאינם תושבי האיחוד האירופי, נדרשים להגיש בקשה לוויזת סטודנט. מאמר זה יפרוס את החוקים והנהלים הרלוונטיים לדבר.

אנו ממליצים לכל המועמדים (גם בעלי דרכון אירופי וגם אחרים), להיעזר במשרד עורכי דין מנוסה בתחום, כדי להתחיל בתהליך הלימודים הגבוהים בבולגריה. כך ניתן בוודאות לחסוך בזמן ובמשאבים, ולהתחיל בקלות ובמהירות בהגשמת חלום הלימודים והקריירה.

לימודים בבולגריה

מדוע סטודנטים רבים כל כך בוחרים ללמוד בבולגריה?

בולגריה היא מדינה ציורית מקסימה, המהווה שער אירופי בין מזרח לבין מערב. היא מציעה נופים עוצרי נשימה, אתרי סקי נהדרים וחופים מרהיבים הנושקים לים השחור ממזרח. באשר להשכלה, ישנם למדינה יתרונות נוספים, חשובים הרבה יותר:

בולגריה היא חלק מהאיחוד האירופי, כך שכל תעודה שניתנת על ידי אוניברסיטה בולגרית, היא תעודה מוכרת ברמה בינלאומית. על כן, הבוגרים אינם נדרשים לעבור מבחני ידע נוספים בתחומם כמעט בשום מקום בעולם. זאת בניגוד לאוניברסיטאות שאינן במדינות האיחוד האירופי.

בולגריה מציעה לימודים גבוהים באיכות טובה, ומוסדות לימוד יוקרתיים רבים. הצוות האקדמי, החוקרים, המרצים והמתרגלים הם מקצוענים בתחומם, ורבים מהם בעלי ניסיון בינלאומי.

האוניברסיטאות בבולגריה מאפשרות התמחויות שונות הפתוחות לסטודנטים מרחבי העולם, בתחומי רפואה, הנדסה, מנהל עסקים, רפואת שיניים, רוקחות ועוד.

ישנן אוניברסיטאות בבולגריה המציעות תכניות התמחות במוסדותיהן. ישנן גם שותפויות עם אוניברסיטאות אחרות המדורגות בין הטובות באירופה, כך שניתן ללמוד בהן לאורך סמסטר או שניים. גם שותפויות אלה מוכרות ברמה הבינלאומית, ומעשירות את קורות החיים של בוגרי הלימודים.

גורם חשוב נוסף הוא שכר הלימוד ועלות המחיה בבולגריה: עלות הלימודים זולה יחסית, וההוצאות הבסיסיות הן נמוכות בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות שמציעות השכלה גבוהה לסטודנטים מהעולם.

ללמוד בבולגריה – מי יכול להירשם ואיך?

על המועמדים להיות בעלי תעודה המעידה על השלמת השכלה תיכונית, אשר מאפשרת לימודים גבוהים במדינת המוצא. אוניברסיטאות ומוסדות אחרים להשכלה גבוהה בבולגריה, פתוחים למועמדים מכל העולם ומציעים את האפשרויות הבאות:

לימודי תואר ראשון

משך התכנית הוא ארבע שנים. תואר יוענק למי שיעמדו בכל התנאים הנדרשים.

לבוגרי תואר ראשון

ניתן להשתלב בתכנית ללימודי מאסטר. משך הלימודים נע בין 18 לבין 24 חודשים. לאחר צבירת נקודות הזכות ועמידה בדרישות התזה, הסטודנטים זכאים לתעודת MA או MSc.

השלמת לימודים

סטודנטים שכבר למדו במוסד מוכר אחר להשכלה גבוהה, יכולים להשלים את לימודיהם בבולגריה ולקבל דיפלומה בולגרית.

לימודי דוקטורט .Ph.D

תכנית דוקטורט באוניברסיטה בבולגריה אורכת שלוש שנים. על מנת להירשם, על המועמדים להחזיק בתעודת מאסטר. לסטודנטים שיעמדו בדרישות התכנית, יוענק תואר .Ph.D.

ישנן תכניות נוספות אפשריות, כמו תכנית ארסמוס לחילופי סטודנטים, או תכניות ל"סטודנטים אורחים", שיכולים להירשם לקורסים בודדים מבלי להמשיך לתואר.

ויזת סטודנט בבולגריה – מידע על הגירה כסטודנטים זרים בבולגריה

לאחר שמנינו את היתרונות הטמונים בלימודים בבולגריה, ופירטנו את תכניות הלימוד הרלוונטיות, בשלב זה נפרט את ההליך המעשי המתחייב על פי דרישות החוק, כדי להתחיל בלימודים בבולגריה.

כאמור, ליווי של פירמת עורכי דין מנוסה בתחום, ימנע עיכובים בתהליך ועל כן אנו ממליצים בחום על אפשרות זו.

סטודנטים זרים מתחלקים לשתי קבוצות: אזרחי האיחוד האירופי, ומי שאינם אזרחי האיחוד האירופי.

אזרחי האיחוד האירופי המעוניינים ללמוד בבולגריה, נדרשים להגיש בקשה לאשרת שהייה ארוכת טווח של האיחוד האירופי. ויזת סטודנט אינה נדרשת במקרה זה על מנת ללמוד בבולגריה. סטודנטים שהם אזרחי האיחוד האירופי צריכים להגיש את הבקשה בתוך שלושה חודשים מהגעתם לבולגריה. אשרה זו תקפה לשנה אחת, ויש לחדש אותה בתדירות שנתית. את הבקשה יש להגיש רק לאחר קבלה לאוניברסיטה בבולגריה.

מדריך הוויזה לסטודנטים שאינם אזרחי האיחוד האירופי

לאחר אישור הקבלה למוסד להשכלה גבוהה בבולגריה, ולפני שממשיכים בתהליך הנפקת ויזת סטודנט, יש להכין את כל המסמכים הנדרשים:

  • מכתב קבלה רשמי ממוסד הלימודים בבולגריה, המאשר עמידה בתנאי הקבלה ושמירת מקום לשנת הלימודים הקרובה.
  • צילום דרכון התקף לששה חודשים מעבר למועד החזרה המיועד.
  • הוכחת יכולת כספית להתקיים משך שנה אחת של לימודים לפחות. הסכום הנדרש משתנה על פי הנסיבות האישיות של המועמדים.
  • הוכחת תשלום של שכר הלימוד (מסמך בנקאי).
  • ביטוח בריאות המכסה הוצאות רפואיות לכל תקופת הלימודים.
  • תמונת פספורט עדכנית.

יש לתאם פגישה בשגרירות בולגריה הרלוונטית, כדי להגיש את הבקשה לוויזת סטודנט בולגרית.

חשוב מאוד לציין שצוות השגרירות לא בוחן רק את המסמכים לבדם, אלא מתחשב בגורמים נוספים, וכל בקשה נשקלת בפני עצמה, על כלל נסיבותיה.

צרו קשר עם משרדנו לסיוע בתחום הלימודים בבולגריה

לימודים בבולגריה הם נקודת זינוק מצוינת לקריירה מזהירה. הלימודים הינם ברמה גבוהה, עם אפשרויות התמחות רבות, שכר הלימוד נמוך יחסית ועלויות המחייה נוחות. משרד עורכי הדין שלנו ישמח לסייע בצעדים הדרושים כדי להבטיח את התהליך המהיר והיעיל ביותר.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה