דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

יציאה לגמלאות בבולגריה – אשרת תושבות בולגרית באמצעות ויזה מסוג D

Oded Germanov
Oded Germanov

האם אתם חולמים לצאת לגמלאות מוקפים במדינה יפה עם נוף ציורי? מקום שעשיר בנביעות תרמיות טיפוליות? האם יעניין אתכם לחיות בנוף הכפרי הפתוח, מוקפים ביערות ירוקים או אולי מקום ליד הים? אם עניתם "כן" על לפחות אחת מהשאלות האלו, אז יציאה לגמלאות בבולגריה היא אפשרות מצוינת עבורכם.

כמובן, יש סיבות נוספות לצאת לגמלאות בבולגריה. לציין רק חלק מהן: עלות מחייה נמוכה, היסטוריה עשירה עם תרבות מרתקת, מוצרים טריים באיכות גבוהה (פירות וירקות, מוצרי חלב, תבלינים וכדו').

אך לפני שאתם אורזים את המזוודות וטסים לבולגריה, יש עניינים שצריך לטפל בהם. מעבר לחו"ל הוא צעד משמעותי, ואנו תמיד ממליצים לקוראים שלנו להסתייע בשירותיו של משרד ערכי דין מנוסה, כאשר מבצעים צעדים משני-חיים שכאלה. משרדנו מכיר היטב את כל דרישות החוק וישמח לסייע לכם לקבל את אשרת התושבות הבולגרית ולצאת לגימלאות בבולגריה.

מי יכול לצאת לגמלאות בבולגריה?

בולגריה מאפשרת לכל בעלי האזרחות שיצאו לגימלאות לשהות במדינה, כל עוד שהם עומדים בדרישות החוק.

אזרחי האיחוד האירופי ימצאו שהתהליך קל ופשוט באופן יחסי עבורם. אין צורך בוויזה למשך 90 הימים הראשונים. למרות זאת, על אזרחי האיחוד האירופי שמתכננים לצאת לגימלאות בבולגריה, להגיש בקשה לתושבות קבע כמו כל אזרחי האיחוד המבקשים לעבור לבולגריה דרך קבע. כל ההטבות הסוציאליות של מגישי הבקשה יישארו, והם יוכלו לקבל את קצבת הפנסיה שלהם, אפילו אם הם חיים בבולגריה.

אזרחים שלא מהאיחוד האירופי המעוניינים לצאת לגמלאות בבולגריה נדרשים להוציא תחילה ויזה מסוג D מהשגרירות/הקונסוליה בארצם. תהליך זה דורש מספר מסמכים. מגיש הבקשה נדרש לבקר בבולגריה תחילה, על מנת להשיג כמה מהם.

ויזה מסוג D לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי תקפה לשישה חודשים. במהלך תקופה זו, על המועמד להגיש בקשה לתושבות לטווח ארוך.יציאה לגמלאות בבולגריה

הסכמי ביטוח לאומי ברפובליקה של בולגריה

עלינו להוסיף שחלק ממדינות האיחוד האירופי חתמו על הסכמי ביטוח לאומי עם הרפובליקה של בולגריה, המשמרות את ההטבות הסוציאליות במהלך השהות בבולגריה.

מה שאומר שאם מבקשי הבקשה זכאים לפנסיה או קצבה מהמדינה שלהם, הם עדיין יכולים לקבל אותה בבולגריה. הם אפילו יכולים לבקש להעביר את הקצבה לחשבון הבנק שלהם בבולגריה. הרגולציות משתנות בהתאם להסכמים בין מדינת המוצא לרפובליקה של בולגריה, כמו גם הפרוצדורות במערכת הביטוח הלאומי בכל מדינה.

בהתחשב במדינה שלכם, משרד עורכי הדין שלנו ישמח לסייע לכם לנווט בים ענייני החקיקה הנוגעים ליציאה לגמלאות בבולגריה לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי.

הגשת בקשה ליציאה לגמלאות ויזה מסוג D (לאזרחים שאינם מהאיחוד האירופי)

טרם היציאה לגמלאות והמעבר לחיים בבולגריה, יש צורך בהוצאת ויזה מסוג D. כדי להגיש בקשה לוויזה מסוג D, על המועמד לגשת לשגרירות/קונסוליה בארצם, ולהציג את המסמכים הבאים:

 • השלמת טופס בקשה לוויזה מסוג D
 • שתי תמונות דרכון זהות
 • דרכון בתוקף עם לפחות עמוד אחד ריק לחותמת הוויזה מסוג D.
 • מסמך יציאה לגמלאות רשמי שהונפק ע"י הרשות המתאימה במדינת המוצא של מגיש הבקשה.
 • הוכחה לאמצעים כספיים מספיקים לשהות בבולגריה. הצגה של הצהרת בנק בולגרי המצהירה שהסכום שווה למינימום של שישה חודשי פנסיה בולגרית בחשבון בנק בולגרי.
 • ביטוח בריאות בולגרי בתוקף המכסה את ההוצאות במקרה של של כל אירוע רפואי במהלך שהות המועמד בבולגריה. הכיסוי המינימלי הוא 30,000 אירו.
 • בדיקת רקע פלילי שהונפק ע"י הרשות המתאימה במדינת המוצא, בדר"כ המשטרה.
 • הוכחה למקום מגורים, בין אם נכס בבעלות עצמית או הסכם חכירה או שכירות בבולגריה.
 • הוכחה שאגרת הוויזה שולמה.

משך התהליך הוא בדר"כ בין חודש לחודשיים. יש לתרגם ולתת תוקף חוקי למסמכים שהונפקו בשפות שאינן בולגרית.

לאחר תהליך הוצאת הוויזה מסוג D ואישורה, אתם מוכנים לעבור ולגור בבולגריה. כעת עליכם להגיש בקשה לתושבות לטווח ארוך, הוויזה שלכם מסוג D. ויזה מסוג זה תקפה לשישה חודשים, מה שאומר שלמועמד יש מספיק זמן להגיש בקשה לתושבות לטווח ארוך. למרות זאת, אנו ממליצים לעשות זאת במהירות האפשרית כדי להימנע מעיכובים בלתי צפויים מאוחר יותר.

הגשת בקשה לאשרת תושבות לטווח ארוך:

בנוסף לדרכון בתוקף, הוכחה לאמצעים כספיים מספיקים ובדיקת רקע פלילי (כפי שצוין לעיל), על המועמד להציג:

 • ביטוח בריאות בולגרי בתוקף המכסה את ההוצאות במקרה של של כל אירוע רפואי במהלך שהות המועמד בבולגריה. הכיסוי המינימלי הוא 30,000 אירו.
 • הצהרה פיננסית מהרשויות המתאימות בארץ המוצא של מגיש הבקשה, המצהירה על סכום הפנסיה שקיבל בשלושת החודשים האחרונים, מתורגם ובעל תוקף חוקי.
 • הוכחת תשלום לאגרות הדרושות במשרד ההגירה.

זמן תהליך הטיפול בבקשה נע בין שבוע לשבועיים. רשויות ההגירה בבולגריה עשויות לבקש מסמכים נוספים במקרים מסוימים. נוסיף גם שבעלות על נכס בבולגריה מגבירה את סיכויי המועמד לקבל את האשרה לטווח ארוך בבולגריה.

על הגמלאי לחדש את האשרה לתושבות לטווח ארוך בכל שנה במשרדי ההגירה. לאחר חמש שנים ניתן להגיש בקשה לאשרת תושבות קבע.

לקבלת עצה, סיוע או כל שאלה הנוגעת ליציאה לגמלאות בבולגריה, אנא צרו קשר עם משרד עורכי הדין שלנו. שינוי משמעותי שכזה בחייכם, ראוי לטיפול המקצועי ביותר.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה