דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ייעוץ משפטי בישראל – משרד עורכי דין בתל אביב ובירושלים

Joshua Pex
Joshua Pex

מדוע חשוב לקבל ייעוץ משפטי מקצועי ע"י עורך דין בישראל?

האם אתם מחפשים ייעוץ משפטי מקצועי, אמין ואדיב על ידי עורך דין בישראל? אם כן, אז  אתם לא לבד. אזרחים ישראלים רבים, כמו גם אזרחים זרים השוהים בישראל – זקוקים במצבים שונים בחייהם לקבל עצה של עורך דין. יחד אם זאת, לעתים ישנם מכשולים אשר פוגעים באפשרות לקבל עצה משפטית על ידי עורך דין. במאמר זה עו"ד יהושע פקס ממשרדנו בתל אביב, אשר מעניק סיוע משפטי לתושבי המרכז, תל אביב, חולון, רמת גן והסביבה, יסביר על הנושא.

ייעוץ משפטי על ידי עורך דין בישראל

חשיבות ייעוץ משפטי על ידי עורך דין בישראל

מדינת ישראל היא מדינה אשר נאמר עליה כי עברה הליך "משפטיזציה" של המרחב הציבורי. הליכים יומיומיים רבים מול הרשויות, אשר בעבר נעשו בישראל ללא סיוע עורך דין, דורשים כיום סיוע משפטי על ידי עורך דין. זאת ועוד, בעוד שכיום במקומות אחרים בעולם פעולות רבות אינן עוד נחלת עולם המשפט, הרי שבמדינת ישראל יותר תחומי חיים נמסרים לטיפול ערכאות משפטיות ועורכי דין. רשויות השלטון של מדינת ישראל, הן ברמת הממשלה והן ברמת השלטון המוניציפלי המקומי, גם כן כפופות תדיר להנחיות היועצים המשפטיים המצויים בכל משרדי השלטון. הסתכלות על מעמדו של היועץ המשפטי לממשלה בישראל, מלמד כי סמכויותיו הן מעל ומעבר למתן ייעוץ משפטי גרידא. למעשה, היועץ המשפטי לממשלה בישראל מתווה עבור הממשלה את גבולות פעולותיה המותרים.

מתי זקוקים בישראל לקבל ייעוץ משפטי?

אנשים נזקקים לייעוץ משפטי במצבים שונים ומגוונים. כך לדוגמא, במדינות רבות בעולם עסקת נדל"ן אינה דורשת קבלת ייעוץ עורך דין. עסקת מקרקעין בארה"ב לרוב אינה מצריכה להיוועץ בשירותי עורך דין. במדינת ישראל לעומת זאת, עקב מורכבות שוק המקרקעין, הסרבול הבירוקראטי וסיבות היסטוריות, הרי שפעולה של רכישה או מכירה של דירה, או נכס מקרקעין בישראל – דורש ייעוץ משפטי. יתר על כן, מומלץ להסתייע בשירותים משפטיים של עורך דין אשר ילווה את עסקת המקרקעין משלב המשא ומתן עד לחתימה על ההסכם והעברה מלאה של הזכויות בנכס.

כמו כן, ברור כי כל פעולה של הגשת מסמכים לבית המשפט, כתב תביעה או כתב הגנה משפטיים, ניסוח הסכמים מסוגים שונים, או ייצוג בבית המשפט בישראל – דורשים קבלת ייעוץ משפטי מקצועי.

לסיכום, כדאי לקבל ייעוץ משפטי, סיוע וליווי משפטי על ידי עורך דין אשר מתמחה בתחום הספציפי, בכל הקשור לעולם המשפט בישראל, על מנת להעלות את הסיכוי להצלחת ההליך.

האם אפשר להסתדר ללא סיוע עורך דין?

מהפכת המידע והזמינות של ידע, אשר פעם היה שייך לעורכי דין בלבד, לעיני הציבור הרחב, באמצעות האינטרנט, הביא אנשים רבים לחשוב כי אין צורך עוד לשלם עבור קבלת ייעוץ משפטי. רבים סבורים כי אפשר למצוא את התשובות לשאלות משפטיות לבד, ללא סיוע מקצועי. אמת הדבר כי אדם אשר נתקל בשאלה משפטית בימים אילו, יכול פעמים רבות, לאחר חיפוש וקריאה באינטרנט, ללמוד בעצמו על הנושא, ולקבל מושג כללי לגבי דרכי הפעולה האפשריים בפניו. יחד עם זאת, אין תחליף לקבלת ייעוץ עו"ד מקצועי המבוסס על שנים של למידה תיאורטית. לא פחות חשוב, קבלת עצה משפטית המבוססת על ניסיון מעשי בשטח. יש לשים לב כי ייעוץ משפטי אין פירושו כי בהכרח זקוקים לייצוג משפטי מלא. ייעוץ משפטי משמע קבלת הכוונה מתאימה, והמלצה של עורך דין לגבי דרכי פעולה אפשריים לקבלת תוצאה רצויה. הלקוח הוא זה שמחליט כיצד להשתמש בייעוץ המשפטי אשר הוצג בפניו.

משרד עורכי דין – ייעוץ משפטי

אם אתם זקוקים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי, אמין ואדיב, אשר מבוסס על החוקים, תקנות, נהלים, פסיקה של בתי המשפט הרלוונטיים וניסיון מעשי בשטח, בקשר לאחד מתחומי ההתמחות של משרדנו; עסקת מקרקעין בישראל ו/או הגירה לישראל ו/או הגירה לארצות הברית ו/או דיני עבודה ו/או משפט מסחרי בישראל ו/או דיני ירושה בישראל – צרו קשר:

 

עורכי דין – ייעוץ משפטי בישראל 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה