דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הרשם לענייני ירושה בירושלים

Joshua Pex
Joshua Pex

Israeli company law

תפקידיו השונים של הרשם לענייני ירושה בירושלים

 

בישראל פועלות חמש לשכות של הרשם לענייני ירושה אשר מצויות בחיפה, תל אביב, באר שבע, נצרת עילית, וכן הרשם לענייני ירושה בירושלים. משרדנו מתמחה בכל הקשור לדיני ירושה ועיזבון, לרבות סיוע בכתיבת ועריכת צוואות וטיפול בעניינים המבוצעים מול משרדי רשם הירושה. במאמר הבא תוכלו לקרוא על התפקידים השונים של לשכות אלו, מתי וכיצד פונים אליהן, ובאילו סוגיות.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil

 

אם כן, הרשם לענייני ירושה הוא מערך המשתייך אל האפוטרופוס הכללי והחל לפעול לפני כעשרים שנה במחוזות השונים שצוינו לעיל. תפקידו של הרשם לענייני ירושה הוא לטפל בבקשות המוגשות אליו, הנוגעות לצווי קיום צוואה וצווי קיום ירושה. למעשה, הרשם לענייני ירושה מוגדר על ידי משרד המשפטים ועל ידי חוק הירושה כסגן של האפוטרופוס הכללי. בנוסף, רשמים לענייני ירושה הם עובדי מדינה במסגרת פעילותו של האפוטרופוס הכללי אשר ממונים מעת לעת על ידי שר המשפטים.

 

כאשר ניגש אדם אל הרשם לענייני ירושה בירושלים או בכל מחוז אחר, בודקים תחילה אם על שם המנוח כבר נפתח תיק קודם. בנוסף, בוחנים האם הנפטר הותיר אחריו צוואה שהופקדה בלשכת הרשם. יש לציין כי אין חובה להפקיד צוואות בלשכות אך הדבר אפשרי. יודגש כי תוכן הצוואה ואפילו עצם הפקדת הצוואה נותרים חסויים עד הפטירה. כאשר מפקידים צוואה בלשכות הרשם מובטח כי אחרי הפטירה לא יינתנו צווי קיום צוואה או צווי קיום ירושה הסותרים את הצוואה שהופקדה. על כל פנים, לאחר שתי בדיקות אלו ממשיכים עובדי הלשכה ובוחנים את עמידת הבקשה בתקנות הירושה, ובמידה שכן – הבקשה עוברת להמשך טיפול.

 

מהו צו ירושה ומה צו קיום צוואה?

 

כאמור, המעוניינים להוציא צו ירושה צריכים לפנות אל לשכת הרשם, וישנה אפשרות לפנות גם אל בית דין רבני. צו ירושה שמוציא הרשם לענייני ירושה מסדיר למעשה את חלוקתו של העזבון בין יורשים בדין, על פי חוק הירושה, כלומר: יורשי אדם שלא הותיר אחריו צוואה. צו זה מגדיר את זכויות היורשים ואת זהותם, מבלי לפרט את מרכיביו השונים של העיזבון. גם הוצאת צו קיום צוואה כרוכה בפנייה לרשם לענייני ירושה. מדובר במקרה שאדם הותיר אחריו צוואה, ולכן הבקשה חייבת להיעשות אל הלשכה השוכנת במקום בו התגורר האדם שנפטר.

 

יש לציין כי קיים תהליך מוסדר להוצאת צווים אלו, הכולל פרסום בציבור בדבר הגשת הבקשה, ומתן אפשרות להגשת התנגדויות הציבור אשר רואה עצמו חלק מהירושה. גם ההתנגדויות מוגשות אל הרשם לענייני ירושה באותה הלשכה בה הוגשה הבקשה, אלא אם התיק כבר הועבר לטיפולו של בית משפט לענייני משפחה.

 

לפרטים נוספים בנושא וסיוע בהליכים מול הרשם לענייני ירושה בירושלים ובמחוזות אחרים, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפונים 02-9903180 או 055-9781688.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה