Skip to content

השקעה בארצות הברית עבור ישראלים בעלי אזרחות זרה – e2 ויזת

Avatar

James Cohen

הליך קבלת ויזת e2 ויזת השקעה בארצות הברית עבור ישראלים בעלי אזרחות זרה מול שגרירות ארצות הברית בישראל

ארצות הברית של אמריקה מחזיקה במדיניות ברורה של עידוד כניסה של יזמים ומשקיעים לארה"ב, במטרה לחזק את הכלכלה המקומית וליצור מקומות תעסוקה לשוק האמריקאי. אחת הדרכים לביצוע מדיניות זו היא באמצעות חתימה על אמנות הדדיות להשקעה של אזרחים זרים בארה"ב והשקעה של אמריקאים במדינות החתומות על האמנה. ויזת e2 מאפשרת לאזרחים זרים להשקיע בארצות הברית ולקבל אפשרות לעבוד ולהתגורר באמריקה.

מדיניות ההגירה לארה"ב מכוונת להקל על יזמים/משקיעים אזרחים של מדינות מכל העולם המעוניינים להיכנס לארה"ב לגור ולעבוד בארה"ב על סמך ויזת e2. כיום קיים חלון הזדמנויות עבור ישראלים, בעלי אזרחות שנייה, המחפשים לגור ולעבוד בארה"ב לקבל ויזה חוקית לארצות הברית. ישראלים בעלי אזרחות זרה נוספת (פרט לאזרחות הישראלית) יש יתרון יחסי בהליך זה, היות וישראל עדין לא חתומה מול ארה"ב על אמנה דו – צדדית של אשרות משקיעים הדדיות, למרות שהאישור הסופי של האמנה הנ"ל תתרחש על פי הפרסומים בקרוב.

כך למשל, ישראלי בעל דרכון אירופאי אשר מחפש להשקיע בארה"ב ולפתוח או לפתח עסקים יכול, אם יעמוד בקריטריונים הנדרשים, להשתלב בהליך קבלת ויזת e2.

מה זו ויזת e2 ויזת משקיע לארה"ב?

ויזת E2 הינה תכנית שרשויות ההגירה לארה"ב יזמו כדי לעודד משקיעים ויזמים לפתוח ולפתח  עסקים בארה"ב, וזאת במטרה לקדם את גידול/הרחבת הכלכלה המקומית האמריקאית, והרחבת היצע שוק העבודה. בהגדרה, ויזת e2 היא ויזה עבודה זמנית לעבודה בחברות מאושרות חוקית בארה"ב, ומאושרת עד 5 שנים. ניתן להאריך את תקופת הוויזה ע"י המשך השקעות או כל עוד החברה דורשת את העובד והוא ממשיך לעבוד ו/או כל עוד ההשקעה רווחית והעסק מרוויח ולא מפסיד או המשך השקעות ו/או רכישות חדשות של עסקים חוקיים וקיימים בארה"ב. ההשקעה הנדרשת המומלצת, היא סך של 100,000$ בעסקים אמריקאים חוקיים, בזמן שהמשקיע, האזרח הזר, מחזיק 50%  מהון המניות בחברה המושקעת.

בכל השקעה, על המשקיע/יזם  להיות בעלים של 50% מהחברה ולהיות נוכח בארה"ב  כדי לנהל את העסק. לפיכך, המשקיע חייב להראות ולהוכיח שהחברה מעסיקה  מס' של עובדים או בכוונתו להעסיק  עובדים אמריקנים. בת זוג/אשתו של המשקיע זכאית גם היא לקבל מעמד בארצות הברית על סך ויזה 2-E ולעסוק בכל עיסוק חוקי אחר.

מסמכים הנדרשים להציג לרשויות ההגירה לארה"ב כדי לקבל ויזה E-2:

ויזה מסוג e2 ויזת השקעה דורשת מסמכים רבים ומורכבים ויכולים לכלול כ- 500 עמודים הכוללים: תכנית עסקית מפורטת המעידה על הכדאיות ורווחיות של העסק, פרטים אישיים, אישורים ואסמכתאות רבות, לרבות תעודת יושר ממדינת המוצא (הוכחת אי רישום פלילי בישראל עבור משקיע אשר מרכז חייו בישראל), דוחות פיננסים, תדפיס חשבון בנק, הוכחות אזרחיות נוספות וכיו"ב המעידים על עמידות פיננסית, הוכחת בעלות על חברות, תאגידים וכיו"ב. כאשר כל המסמכים מוכנים  הם מוגשים, יחד עם בקשת ויזה E-2, זאת באמצעות מסלול ויזת e2 בשגרירות ארה"ב ישראל.

עובדי המטה והמנהלה הייעודיים  בשגרירות ארה"ב בישראל, תל – אביב, עוסקים בטיפול בוויזת E2, מקבלים את הבקשה ובוחנים דף, דף, מסמך, מסמך – באופן קפדני ביותר. כל מסמך אשר  אינו ברור ו/או חסר ירוכז ויעובר כבקשה להבהרה למבקש ויזת E2, על מנת לתת הזדמנות להמציא מחדש את המסמכים ו/או להבהיר את הכוונה. רק לאחר שכל המסמכים מושלמים ברורים ומצויים בידי נציגי שגרירות ארה"ב בישראל,  תתואם פגישת ראיון עם המשקיע המבקש ויזה מסוג e2. יש לציין כי לראיון בשגרירות ארה"ב, יכולים להצטרף בני משפחתו ועורך דינו של המבקש ויזה מסוג E2.

ראיון מול נציג שגרירות ארה"ב בישראל לקבלת ויזה E2:

לאחר הפקדת הבקשה, הזימון לראיון בשגרירות ארה"ב בישראל לצורך קבלת ויזת e2 לוקח כ- 4-6 שבועות מיום הגשת הבקשה.  אנו ממליצים להגיע מוכנים לראיון, כי הראיון ארוך, מייגע וקשה. הראיון מתבצע מאחורי אשנב בנוכחות הפקידים וקצין בחינות ראשי במחלקת עסקים בשגרירות ארה"ב, אשר בוחן על מסמך מחדש בדקדקנות. ההחלטה לגבי הבקשה למתן ויזת e2 ניתנת לאחר הראיון. ההחלטה יכולה להיות שלילית, כלומר דחיית הבקשה לויזת E2 להשקעה בארה"ב, או יכולה להיות חיובית, או לנציג השגרירות יבקש השלמת פרטים וייקבע מועד חדש להצגת הבקשה לקבלת ויזת e2 להשקעה בארה"ב.

אם יש לכם שאלות נוספות לגבי הליך הנפקת ויזת e2  שאלה הנוגעת לויזה לארה"ב, כל סוגי האשרות לארה"ב, בבקשה צרו קשר עם עורך דין ג'יימי כהן ממשרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין להגירה:ויזת השקעה בארה"ב e2 ויזת

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: office@lawoffice.org.il

ג'יימי כהן, עורך דין הגירה לארצות הברית

כהן, דקר, פקס, ברוש – משרד עורכי דין להגירה

צרו קשר

Scroll To Top