סירוב כניסה לארהב עקב עבר פלילי

Sharon Helbrecht

תודה השירות היה מאוד מקצועי, יותר מחמש כוכבים

מדוע הבקשה של הזמר אייל גולן להיכנס לארצות הברית סורבה? מה ניתן לעשות על מנת לערער כנגד החלטת סירוב כניסה לארה"ב עקב עבר פלילי?

עצור - סירוב כניסה לארה"ב עקב עבר פלילי

רשויות ההגירה לארצות הברית ידועות בכל העולם במדיניות הקפדנית, שלא לומר מחמירה, בכל הקשור למתן ויזות כניסה לארצות הברית. לא אחת מבקשי ויזה לארה"ב מקבלים סירוב כניסה לארה"ב, עקב סיבות שונות. יש לציין כי רשויות ההגירה לארה"ב אינן מבחינות בין האדם הפשוט לבין סלבריטאים, לכן חדשות לבקרים אנו מוצאים עצמנו קוראים בחדשות המקומית והעולמית כי מפורסמים ממדינות שונות בעולם, קיבלו סירוב כניסה לארה"ב בגלל דחייה של הבקשה שלהם לויזה לארה"ב ו/או עוכבו במשך שעות רבות במעבר הגבול בעת כניסתם לארצות הברית.

דחיית בקשה לכניסה לארה"ב על ידי נציגי רשויות ההגירה לארצות הברית מתקבל עקב סיבות שונות; הסיבה הנפוצה ביותר לדחיית בקשה לכניסה לארה"ב הינה כמובן שהייה לא חוקית בעבר בארה"ב. רשות ההגירה לארה"ב עוקבת אחרי כניסות ויציאות של אזרחים זרים, אל תחומי המדינה. אזרחי מדינות אשר בוחרים להיכנס לארה"ב ולשהות במדינה מעבר לזמן הקצוב בהתאם לויזה לשהייה בארה"ב, מסתכנים בכך שבקשות עתידיות לכניסה לארה"ב יידחו.

כמו כן, סירוב כניסה לארהב עשוי להיגרם גם כתוצאה של מילוי שגוי או מוטעה של טפסי הבקשה לכניסה לארה"ב. ההמלצה היא להקפיד למלא את הטפסים בצורה הנכונה, היות והעלמה ו/או הסתרה של מידע רלוונטי, אשר יתגלה על ידי נציגי רשויות ההגירה לארה"ב, יגרום ללא ספק לדחיית הבקשה לכניסה לארה"ב, בנימוק של הטעייה מכוונת של רשויות ההגירה לארצות הברית. לעיתים בקשה לכניסה לארה"ב נתקלת בתשובת סירוב כניסה לארהב עקב מצב רפואי.

במהלך חודש מרץ 2015 קראנו במדיה הישראלית כי הזמר המפורסם אייל גולן קיבל דחייה לבקשה שלו להיכנס לארצות הברית, על מנת להופיע יחד עם הזמרת שרית חדד במספר הופעות בערים שונות בארצות הברית. סירוב כניסה לארה"ב במקרה זה, על פי הפרסומים, גרם לביטול ההופעות והפסדים כספיים כבדים לכל המעורבים. כלי התקשורת פרסמו כי הסירוב לכניסה לארה"ב של אייל גולן, נבע בגלל סירוב כניסה לארה"ב עקב עבר פלילי של הזמר בישראל, הרשעה בהעלמת מס. אנו יכולים לשאול את עצמנו בצדק, אבל מה הקשר בין העלמת מיסים בישראל לבין סירוב כניסה לארה"ב?

חוקי ההגירה לארצות הברית קובעים כי אין להתיר, ככלל, כניסה לארצות הברית אזרחי מדינות העולם המבקשים להיכנס לתחומי ארצות הברית, באמצעות ויזות מסוגים שונים, באם לאותם המבקשים להיכנס לארה"ב יש עבר פלילי אשר טומן בחובו קלון מוסרי. אותו מושג שסתום "קלון מוסרי" לא מוגדר בחוק בבירור, אולם בתי המשפט פסקו בהתאם לחוק כי כל עבירה אשר מעורב בה גניבה ו/או מרמה ו/או גרימת נזק לרכוש או לאדם היא עבירה בעלת קלון מוסרי.

אולם במקרה של אייל גולן, על פי הפרסומים בתקשורת, הוא הורשע על בסיס הסכם טיעון בו הודה בחלק מהמיוחס לו והורשע בעבירה אשר אין עמה קלון, אז למה קיבל סירוב כניסה לארה"ב? התשובה היא כי אין כל קשר בין המושג קלון בספר החוקים הישראלי, לבין המושג קלון כפי שפורש בחוקי ההגירה לארצות הברית. רשויות ההגירה לארה"ב לא בוחנים את החוק הישראלי, אלא פועלים בהתאם לחוקים בארה"ב. כידוע, העלמת מיסים בארצות הברית נתפסת בחומרה רבה, לכן בוודאי המדובר בעבירה בעלת קלון מוסרי בארצות הברית.

מה ניתן לעשות על מנת לערער כנגד סירוב כניסה לארה"ב?

סירוב כניסה לארהב, עקב עבר פלילי או כל סיבה אחרת, אינו סוף פסוק! קיים הליך ערעור כנגד ההחלטה שלא לאפשר כניסה לארצות הברית. ההמלצה היא להכין את הערעור באמצעות עורך דין, אשר בקיא בחוקי ההגירה לארה"ב, על מנת להעלות את הסיכויים להצלחה של הערעור. נציגי רשות ההגירה לארה"ב בעלות שיקול דעת רחב בעת בחינת הערעור, אולם בין יתר השיקולים שישקלו הינו משך הזמן שעבר מאז ביצוע העבירה, הליך שיקומי שמבקש הכניסה לארה"ב עבר וכל מידע רלוונטי אחר אשר יש בידו לסייע למתן אישור לכניסה לארצות הברית.

עורך דין ג'יימי כהן, עורך דין הגירה לארה"ב ישמח לעמוד לשירותכם לגבי כל שאלה בנוגע להגירה לארצות הברית: סירוב כניסה לארהב

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]