דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מתן מעמד בישראל לנין של יהודי

Joshua Pex

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Menorah - Aliyah to Israel for great grandchildren of Jews

חוק השבות קובע זכאות לקבלת אשרת עולה ואזרחות ישראלית עבור יהודי, ילד של יהודי, נכד של יהודי, לרבות בני זוגם. נין של יהודי (צאצא דור רביעי של יהודי) אינו זכאי לא למעמד עולה ולא לאזרחות ישראלית. יחד עם זאת, כאשר נכד ליהודי עולה לישראל מכוח חוק השבות ומגיע ארצה עם ילדו הקטין (נין של יהודי) משרד הפנים מעניק אפשרות להסדיר את מעמדו החוקי של הקטין בישראל, על מנת לאפשר שמירת אחדות המשפחה.

נוהל זה מיועד לקבוע את אופן הטיפול במתן מעמד בישראל לנין של יהודי אשר הגיע לארץ עם הוריו.

תנאים ודרישות

 1. המבקש הוא קטין עד גיל 18, שהוריו זכאים לשבות בארץ לפי חוק השבות.
 2. דרכון זר תקף לשנתיים לפחות.
 3. תעודת לידה מקורית (מאומתת ומתורגמת לפי הצורך) של הקטין.
 4. מילוי טופס בקשה להארכת רישיון ישיבה/החלפה מסוג אש/3.
 5. עד גיל 16 – תמונה עדכנית, מעל גיל 16 – 3 תמונות עדכניות.
 6. תשלום אגרה.

הליך טיפול משרד הפנים בבקשה ל מתן מעמד בישראל לנין של יהודי

 • בקשה ראשונה:

המבקש נדרש למלא ולעמוד בכל התנאים והדרישות בהתאם לנוהל משרד הפנים. אם לאחר הבדיקות נמצא כי מבקש באמת נין קטין ליהודי, אשר הגיע לארץ עם הוריו העולים החדשים, בהתאם לנוהל מתן מעמד לנין של יהודי, משרד הפנים מנפיק רישיון ארעי מסוג א/9 לתקופה של שנה.

 • הארכת אשרת שהייה בישראל עבור נין של יהודי:

לאחר שהייה של שנה בישראל מכוח רישיון שהייה מסוג א/9 אם אין כל מניעה אחרת, תוקף רישיון השהייה בישראל יוארך לשנה נוספת, זאת במשך 3 שנים במצטבר. יש לציין כי טרם קבלת הארכה של אשרת השהייה, בכל שנה, פקידי משרד הפנים בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה בודקים האם מרכז חיי הקטין בארץ ביחד עם הוריו. באם הוריו של הקטין, נין של יהודי, עזבו את הארץ והקטין נשאר בישראל, הוא יידרש להגיש בקשה להארכת רישיון ישיבה באמצעות אפוטרופוס חוקי בארץ.

אם המבקש מעל גיל 14, ייבדק גם נושא היעדר מניעה פלילית או ביטחונית להארכת תוקף אשרת שהייה בישראל עבור הקטין נין של יהודי.

אם המבקש לא עומד לפחות בתנאי אחד, הבקשה תועבר לטיפול דסק אשרות במטה רשות האוכלוסין וההגירה במטה משרד הפנים בירושלים.

 • לאחר חלוף 3 שנים:

אם המבקש עדיין קטין, הוריו של הקטין, נין של יהודי, רשאים להגיש בקשה לקבלת אזרחות ישראלית/רשיון ישיבת קבע.

אם המבקש בגיר, הוא רשאי להגיש בקשה לתעודת זהות ואזרחות ישראלית על פי סעיף 5 לחוק האזרחות.

אם המבקש נישא אזרח ישראלי, הוא רשאי להגיש בקשה לתעודת זהות או רישיון קבע על פי סעיף 7 לחוק האזרחות.

בכל מקרה, שדרוג מעמדו של המבקש, נין של יהודי, יהיה בתנאי שמרכז החיים שלו נשאר בארץ ואין כל מניעה פלילית או ביטחונית למתן מעמד בישראל לנינו של יהודי.

משרד עו"ד בתל אביב – מעמד בישראל לנין של יהודי

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה