תכנית הגרלת גרין קארד לארהב – מה צריך לדעת?

Yael Cina

יהושע אדם מקצועי, אמין ומקסים. תמיד עוזר ודואג למה שצריך. ממליצה בחום!

הגרלת גרין קארד לארהבהגירה לארה"ב מהווה חלום עבור רבים, אבל רק מעטים זוכים לה. מאז שארצות הברית נוסדה, לפני למעלה מ- 200 שנים, ארה"ב היא מדינה אשר מושכת מהגרים מכל קצוות העולם. המדיניות הרשמית של ארה"ב היא עידוד הגירה לארצות הברית, על מנת לחזק את הכלכלה ולהביא ידיים עובדות למשק האמריקאי. אחת הדרכים המוכרות ביותר לקבלת ויזה לארה"ב, היא הגירה לארצות הברית, באמצעות זכייה בתכנית הגרלת גרין קארד לארהב.

כל שנה, ארה"ב מאפשרת הגירה לארצות הברית, בדרך שרשויות ההגירה מאפשרות לאזרחי כל העולם תכנית הגרלת גרין קארד לארהב. יש לציין כי מדובר בויזה לארה"ב, מסוג ויזת הגירה לארה"ב. מספר הזוכים בהגרלת הגרין קארד גדול, מדובר במספר של עד כ- 50,000 מועמדים אשר השתתפו בתכנית, זכו בהגרלה ומקבלים זכות לקבל גרין קארד (תושב קבע) לארצות הברית. הרעיון בבסיס הגרלת גרין קארד לארצות הברית, זה לאפשר כניסה וקבלת מעמד קבע בארה"ב עבור מגוון רחב של אנשים, אזרחי מדינות שונות בעולם, שמקבלים את הזכות להגר לארצות הברית, ובכך לתרום לגיוון ושונות מבורכת בחברה האמריקאית.

רשויות ההגירה לארה"ב, אשר אחראים על תכנית הגרלת גרין קארד לארה"ב, מאפשרים הגשת המסמכים, החל ב- 1 לאוקטובר כל שנה, עד לתחילת נובמבר, זאת ללא עלות. הגשת המסמכים עבור הגרלת גרין קארד לארה"ב מתבצע על ידי מילוי המסמכים המבוקשים באופן מקוונן, באתר האינטרנט הרשמי עבור הגרלת גרין קארד לארה"ב. www.dvlottery.state.gov.

הגרלת גרין קארד לארהב - מי זכאי?

הזכאות לקבל את הגרין קארד באמצעות תכנית הגרלת גרין קארד לארה"ב, קיימת עבור מועמדים אשר מוכיחים כי הם בוגרי השכלה גבוהה או בעלי שנתיים ניסיון  בעבודה, אשר דורשת לפחות שנתיים של הכשרה לתפקיד. הבקשה מוגשת עבור אדם בודד. בקשות קבוצתיות או משפחתיות נפסלות על הסף. גם בני זוג נשואים נדרשים להגיש בקשה עבור הגרלת גרין קארד לארה"ב בנפרד, ובמידה ואחד מבני הזוג יזכה, אזי באופן אוטומטי בן/בת הזוג השני וילדיהם יזכו בגרין קארד לארה"ב, גם הם. בעת הגשת הבקשה, מתבקשים המועמדים להציג מידע כללי בסיסי כגון: שמות מלאים, גיל, מגדר, עיסוק, רמת השכלה, ארץ מוצא/לידה, מצב משפחתי וכיו"ב  תוך צירוף תמונה אישית.

הודעה לזוכים בתכנית הגרלת גרין קארד לארהב תפורסם באתר כבר מה-1 למאי כל שנה. הזוכים בתכנית הגרלת גרין קארד לארהב, יופנו דרך אתר אינטרנט להמשך הנחיות בהליך התכנית, הכוללים מילויי טפסי הגירה ותשלום אגרות הגירה לארה"ב כנדרש.

דרישות לאחר הזכייה בהגרלת ויזה לארה"ב

חשוב להדגיש כי הזוכים בתכנית הגרלת גרין קארד לארה"ב, לא מקבלים אישור כניסה מיידי לארצות הברית, אלא הם חייבים לעמוד בדרישת הזכאות לוויזת הגירה לארה"ב רגילה, אשר כוללת גם תצהיר להוכיח כי המועמד לא יהווה נטל כלכלי על החברה האמריקאית. ישנם מקרים בהם זוכים ב הגרלת גרין קארד לארה"ב, נדרשים למצוא ספונסר אמריקאי להוכיח תמיכה כלכלית על ידי אמריקאי מקומי.

אם יש לכם שאלות לגבי הגרלת גרין קארד לארה"ב ו/או זכיתם בגרין קארד לארצות הברית ואתם זקוקים לסיוע מול רשויות ההגירה לארה"ב, עורך דין ג'יימי כהן, עורך דין הגירה לארה"ב ממשרדנו, ישמח לעמוד לשירותכם.

צרו קשר לקבלת ייעוץ משפטי לגבי הגירה לארה"ב:

הגרלת גרין קארד לארהב - משרד עורכי דין - כהן, דקר, פקס, ברוש

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]