Skip to content

החשיבות של תרגום נוטריוני מקצועי לשפה הסרבית

Avatar

Michael Decker

בדומה לשאר השפות, גם תרגום נוטריוני לסרבית הוא חיוני וחשוב מאין כמוהו וצריך להיות מוקפד ואיכותי אפילו יותר מתרגום רגיל. מתוך הניסיון והידע המקצועי שלנו, אנו עדים לא פעם למקרים בהם אנשים בחרו לבצע תרגום נוטריוני לסרבית אצל אנשי מקצוע חסרי ניסיון והיכרות מעמיקה עם המלאכה, מה שנגמר פעמים רבות במפח נפש עם הוצאות כספיות חריגות לצורך תיקון התרגום, בחירה בתרגום חדש או הוצאות נוספות כתוצאה מתהליך משפטי שלא התנהל כראוי בשל התרגום הלקוי.

אצלנו במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו תרגום נוטריוני מקצועי ומוקפד שיבטיח הליכים משפטיים זריזים ויעילים. כמו כן, במידה והצורך שלכם בתרגום נוטריוני הוא צורך נלווה לשירותים משפטיים נוספים כמו למשל הנפקת דרכון פורטוגלי ליוצאי סרביה מגורשי ספרד או צאצאיהם, נשמח לעזור וללוות אתכם מהצעד הראשון.

כעת, נשמח להסביר יותר לעומק על תרגום נוטריוני לסרבית ובפרט על ההבדלים בינו לבין תרגום רגיל, ניתן כמה דוגמאות למצבים בהם יש צורך בתרגום נוטריוני שכזה ונגע בכמה מילים בנושא של אזרחות פורטוגלית ליוצאי סרביה. רגע לפני נזכיר שאתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהתייעץ בכל שלב – נשמח לעמוד לשירותכם.

מה ההבדל בין תרגום רגיל לתרגום נוטריוני?

תרגום נוטריוני לסרביתבאופן כללי ניתן בהחלט לומר כי מלאכת התרגום היא מלאכה סבוכה ומורכבת. בדרך כלל, זה לא מספיק שהמתרגם מכיר את שתי השפות השונות לעומק כך שיוכל לתרגם מסמך באופן מילולי, אלא יש צורך בהבנה מעמיקה של הדקויות בכל שפה, כך שניתן יהיה להעביר את תוכן הדברים במדויק ובאופן שישקף את הדברים הכתובים בשפת המקור.

כאשר מדובר בתרגום נוטריוני, הרי שהחשיבות לקבלת תרגום איכותי ונאמן למקור היא כפולה ומכופלת. אם תרגום רגיל לא נעשה בצורה טובה, הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא שהנמען לא יבין כראוי את תוכן הדברים. לעומת זאת, אם תרגום נוטריוני לא מתבצע כראוי, כאן כבר ישנה סכנה ממשית לעיכוב הליכים רשמיים או משפטיים, כאשר במקרים היותר קיצוניים זה אפילו עלול לסתום את הגולל על הליכים כאלו.

כמו כן, חשוב להבין שתרגום נוטריוני לסרבית ובכלל, הוא דבר הנדרש על ידי גופים רבים ואין למעשה אפשרות בחירה אם לבצע תרגום נוטריוני או תרגום מסוג אחר. יחד עם זאת, ישנם כאלה שלא מחייבים תרגום שנעשה על ידי הנוטריון עצמו, מה שמאפשר בעצם לערוך את התרגום אצל גורם שלישי, כאשר הנוטריון בעצם מאשר שאותו המתרגם אכן מכיר את שתי השפות על בוריין. ההליך הזה נקרא אישור הצהרת מתרגם. כעת, בואו נגע בכמה דוגמאות למצבים בהם יש צורך בתרגום נוטריוני.

תרגום נוטריוני לסרבית – מקרים נפוצים בהם יש בו צורך

אם כך, אתם כבר יכולים להבין כי תרגום נוטריוני הוא תרגום משפטי בעצם ועל כן יש בו צורך במקרים כאלו. הנה כמה דוגמאות למקרים בהם יש צורך בתרגום נוטריוני לסרבית:

  • תרגום מסמכים עסקיים: פעמים רבות, הצורך בתרגום נוטריוני נובע מתוך קשרים בין גורמים עסקיים בארץ ובסרביה. עסקאות הכוללות קנייה ומכירה בין שני הצדדים, מיזוגי חברות והסכמי שיתוף פעולה – במרבית המקרים הללו יהיה צורך בתרגום נוטריוני מקצועי.
  • רילוקיישן לטובת עבודה בסרביה: במקרים בהם עובד ישראלי עובר לסרביה לצורך עבודה במדינה, בין אם מדובר במהלך עצמאי או בנסיעה מטעם חברה כלשהי, פעמים רבות יש צורך בתרגום נוטריוני של מסמכים שונים לשפה הסרבית.
  • מימוש צוואה: אזרחים ישראליים שקיבלו רכוש או נכסים בצוואה הכתובה בשפה הסרבית, ידרשו לתרגם אותה לעברית על מנת לממש.
  • הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי סרביה: יוצאי סרביה מגורשי ספרד והצאצאים שלהם זכאים כיום לדרכון פורטוגולי (על כך נדבר בהרחבה בהמשך), מה שמצריך תרגום נוטריוני של כמה וכמה מסמכים.

דרכון פורטוגלי לצאצאי יוצאי סרביה מגורשי ספרד

בשנת 1492, נחתם הצו המלכותי לגירוש כלל הנתינים היהודים מספרד, קרי גירוש יהדות ספרד. היהודים שגורשו התרכזו בערים ומדינות שונות, החל מטורקיה, דרך מדינות צפון אפריקה ועד לנקודות שונות ביבשת אירופה. היהודים שהגיעו לסרביה, נתקלו שם ביהודים יוצאי איטליה והונגריה שאומנם התיישבו במדינה, אך טרם הצליחו להתבסס ולבנות קהילה יהודית חזקה ומגובשת. עם הגעתם של מגורשי ספרד התמונה השתנתה מקצה לקצה, כאשר אילו חברו אל אחיהם והחלו להקים מוסדות דת כמו בתי כנסת, ישיבות ומקוואות שבראשן עמדו רבנים ומנהיגים יהודים מכובדים, וכן בתי עסק בעלי ציביון יהודי כמו אטליזים כשרים ויודאיקות. בין אנשי הדת המוכרים בבלגרד ניתן למצוא שמות כמו רבי מאיר אנג'ל – דרשן, מחבר ספרים ורב העיר בלגרד, רבי יהודה לירמה – פוסק ורב בלגרד במשך 25 שנה ורבי יוסף אלמושנינו – אחד הפוסקים המקובלים ביותר בתקופתו. ערב מלחמת העולם השנייה, מנתה הקהילה היהודית בסרביה כ-15,000 בני אדם.

כיום, כתיקון היסטורי של מאורעות גירוש ספרד, מאפשרת מדינת פורטוגל לצאצאים של יהודים שגורשו להנפיק דרכון פורטוגלי וזה בהחלט תקף גם עבור צאצאים של יהודים שהגיעו לסרביה. דרכון פורטוגלי הוא בעצם דרכון של האיחוד האירופי, מה שאומר שמי שמחזיק בו רשאי לגור בכל מדינות האיחוד, לעבוד בהן בצורה חוקית, ללמוד במוסדות האקדמית ולמעשה מדובר באזרחות אירופית לכל דבר ועניין.

על אף שמדובר בתהליך שנחשב פשוט יחסית, הידע המשפטי המקצועי הוא הכרחי ומומלץ לעשות זאת עם המומחים ביותר. כמובן שנשמח לסייע לכם בכל שלבי התהליך, החל מבדיקת הזכאות, דרך הגשת המסמכים הרלוונטיים וכמובן גם בכל חלק הדורש תרגום נוטריוני מסרבית או משפות אחרות.

זכרו – תרגום נוטריוני לסרבית עושים עם הטובים ביותר בתחום.

כפי שאתם יכולים לראות בעצמכם, תרגום נוטריוני הוא לא דבר שכדאי להתפשר עליו וזה ממש לא משנה לאיזה מטרה אתם צריכים. אנו במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש – גאים לעבוד עם טובי המתרגמים בארץ ולהציע לקהל הלקוחות שלנו תרגום נוטריוני איכותי לסרבית ולמגוון שפות אחרות בהתאם לצורך.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לספר לכם עוד על שירותי התרגום הנוטריוני שלנו וכן על שירותים משפטיים נוספים שעשויים להיות רלוונטיים עבורכם.

תרגום נוטריוני לסרבית

: 03-3724722

          055-9781688

 office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top