דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תפקידי נוטריון מיוחדים בישראל

Michael Decker
Michael Decker

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

Хуссейн АбуТаир

ממליייץץץ, עבודה מעולה, מהירה, אנשים טובים, נחמדים ואמינים, עשיתי תרגום דיבלומה, משפה רוסית לעברית, קבלתי תרגום תוך יומים עבודה.

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

יוסי שקולניק

גם אנחנו קיבלנו שרותי תרגום ונוטריון מחברת עורכי הדין. הטיפול היה עניני אדיב ומהיר וענה על כל הציפיות. מצפה להמשך שיתוף פעולה בעתיד

Sorina Aronovich

פניתי לחברה בייאוש גדול אחרי 6 חודשים בהם ניסיתי ללא הצלחה להשיג אפוסטיל ע"ג תעודת פטירה מחו"ל.
וממש נס!!! תוך פרק זמן קצר מהמתוכנן קיבלתי את מבקושי ביעילות מירבית ובשרות יוצא מן הכלל!
כן יירבו כמוהם????

Hadar Ben-Gida

קיבלתי שירות על אישור נוטריוני לתרגום מסמך רשמי של המדינה. השירות היה אמין, מקצועי, מהיר ובמחיר הוגן. ממליץ בחום!

Ronit Neumann

ממליצה בחום על המשרד. השירות אדיב, יעיל ומאוד מקצועי. מטלות תרגום ואישורים שמבחינתי היו אניגמה בוצעו באופן מסודר, מדויק ובזמן קצר. עדכנו בכל שלב והיו זמינים לכל שאלה. אם אזדקק למשהו נוסף בעתיד אפנה אליהם שוב.

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

מני מירום

ברצוני להמליץ של משרד עורכי דין דקר, פקס ושות'. השירות מעולה, מהיר ואיכותי הייתי צריך תרגום נוטריוני ואפוסטיל, אחד מעורכי הדין יצר איתי קשר במהירות והתכתב איתי בווטסאפ גם בימי שישי בכדי לוודא שהמסמכים יטופלו תוך יומיים.

ריבקה פרידמן

המשרד בירושלים (בעיקר סשה) טיפלו בי למופת. מאד חריג בימינו תודה

Daniil Kirsanow (Mods)

תודה רבה לכם ולנטעלי, על תרגום מקצועי של מסמכים בשביל לימודים, בזמן ומחיר מעוד טובים

יסמין דגן

ממליצה מאוד על משרד עורכי הדין. השתמשנו בשירותיה של ענת לוי לצורך הכנת ייפוי כח מתמשך. השירות היה מהיר ומקצועי והמחיר היה הוגן.

יסמין תדמור

שירות מעולה!! הזמנתי שני תרגומי נוטריון - אחד באנגלית ואחד בגרמנית, עבדו במהירות ויעילות! קיבלתי תוך מספר ימים את התרגום עד הבית. ממליצה בחום!

סיגל וקס

ממליצה בחום על שירותי המשרד. פנינו לעזרה בתרגום מסמכים רשמיים וחתימה נוטריונית וקיבלנו מענה מהיר, אדיב ומקצועי משפחה קישור. תודה!!

Ury Jamshy

עבדתי מול נטעלי מחברת DP והשירות היה מסור, מקצועי, וזריז. תוך שבועיים קיבלתי את המסמכים המתורגמים והחתומים.

תפקידי נוטריון מיוחדים בישראל – סמכויות ותפקידים יחודיים שלא ידעתם שיש לנוטריונים בארץ.

כפי שאתם ודאי יודעים, לא כל עורך דין יכול לקבל רישיון כנוטריון. תואר זה שמור למשפטנים עתירי ניסיון ובעלי מוניטין ללא דופי. הרשויות במדינת ישראל וברחבי העולם סומכות על יושרו המקצועי של הנוטריון, וחתימתו על מסמכים משפטיים, תרגומים, יפויי כוח וחוזים, מעידה כי מסמכים אלו נכתבו, תורגמו, או הונפקו ללא דופי.

בנוסף על אישור נכונות תרגום או דיוק המידע במסמכים, לנוטריון בישראל ישנן אפשרויות ייחודיות מבחינת אימות מסמכים ופעולות משפטיות. במאמר זה נסקור בקצרה את תפקידי הנוטריון המיוחדים בישראל כפי שאלו מופיעים בחוק הנוטריונים, 1976, ובחוקים אחרים.

תפקידי נוטריון מיוחדים בישראל

ייפוי כוח כללי

סעיף 20 לחוק הנוטריונים קובע כי ייפוי כח כללי לא יהיה בר תוקף אלא אם ערך אותו נוטריון (זאת להבדיל מיפוי כח לעורך דין לפי סעיף 91 לחוק לשכת עורכי הדין).

ייפוי כח בעסקת מקרקעין החייבת ברישום:

סעיף 20 לחוק הנוטריונים גם קובע שעסקת מקרקעין, החייבת ברישום, חייב לקבל ייפוי כח נוטריוני לפי סעיף 16 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), 1963.

פעולות מסויימות המנויות בסעיף 7 לחוק הנוטריונים

סעיף 8 לחוק הנוטריונים קובע שפעולות מסוימות המפורטות בסעיף 7 לחוק הנוטריונים, שהמסמך הנוטריוני דרוש לצורכי שימוש בחוץ לארץ, לרבות נציגות של מדינת חוץ בישראל, לא תעשה אלא בידי נוטריון, ואלו הן הפעולות:

  1. אימות חתימה על מסמך;
  2. אישור נכונות של העתק מסמך;
  3. אישור נכונותה של רשימת מצאי (אישור שנדרש פעמים רבות על ידי חברות ביטוח);
  4. עריכת העדה של מסמך סחיר;
  5. עריכת מסמך או עשיית פעולה אחרת בו כשהעריכה או עשיית הפעולה בידי נוטריון דרושה או מותרת על פי דין, לרבות דין של מדינת חוץ, או על פי מסמך אחר.

אימותים ותרגומים לפי דרישת רשויות מנהליות

בנוסף, ישנם מקרים רבים שבהם דורשות הרשויות תרגומים נוטריוניים או אימות חתימה נוטריוני לצורך הוכחת מסמכים המוגשים להן (הרשם לענייני ירושה, משרד הפנים, וכיוצ״ב).

צוואה בפני נוטריון דינה כצוואה שנערכת בפני שופט

לפי סעיף 22(ז) לחוק הירושה, 1965, דינו של נוטריון הוא כדינו של שופט בכל הקשור לצוואה שנערכת בפני נוטריון. מובן שבמקרה הצורך ניתן גם לאמת מול נוטריון את תרגומה של צוואה לשפת האם של המצווה.

הסכם ממון בפני נוטריון

לפי סעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון, 1973, הסכם ממון שנערך לפני הנישואין יכול להיערך בפני נוטריון.

סיכום – תפקידיו המיוחדים של נוטריון בישראל

כפי שאפשר לראות, בישראל ישנם תפקידי נוטריון מיוחדים וחשובים, ומוטלת על כתפיו אם כן אחריות רבה. ישנן פעולות פרקטיות ממש שדורשות מעורבות של נוטריון, ולכן כדאי מאוד לוודא שהנכם עובדים עם נוטריון מקצועי, ובעל ניסיון.

צרו קשר עם נוטריון ממשרדנו לקביעת פגישה בתל אביב או בירושלים.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה