דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תעודת יושר מספרד

Michael Decker

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה, ויזות, דרכונים זרים – מספק שירותים רבים בתחום ההגירה והעלייה, הגירה לארצות הברית, קנדה, אנגליה, דרכונים לפורטוגל לצאצאים של מגורשי ספרד, לרבות שרות הנפקת תעודת יושר מספרד. למשרד ניסיון של שנים רבות, ולכן עורכי הדין צברו מומחיות שמורכבת ובאה לידי ביטוי במידע מקצועי, והכרת הקונסוליות והשגרירויות ופרטי הפעילות המקצועית מולם.

כמו כן, מתוך מיומנות שהתפתחה עם השנים מקפידים במשרד זה שלא להסתפק רק בהכרת התחום ומתן טיפול מקצועי בצד המשפטי, אלא אף על הקשבה ויחס אישי לכל לקוח ולקוח כערך מרכזי, מה גם שהחשיבות ביחס האישי יכולה להשפיע הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

 תעודת יושר מספרד

במה בא לידי ביטוי ההשפעה של ההקשבה ללקוח ברמה המקצועית?

המקום בו באה לידי ביטוי אותה הקפדה יתרה על ההקשבה ללקוח ודרישותיו הספציפיים הינו בפרטים הקטנים, שכן, בכל תיק חובה לבדוק לעומק את המשקל המשפטי והפרשנות המשפטית הניתנים לאירוע והפרטים הנלווים.

היינו, החשיבות ליחס האישי ולהקשבה יכולה לעיתים אף להפוך למשמעותית ביותר עד כדי חריצת גורלות, שכן, לעיתים הלקוח יספר לפי תומו כי הוא בעל עבר פלילי, אולם ע"י הקשבה ויחס אישי מצד המשרד המטפל, הרי שמיד בודקים אתו את כל פרטי האירוע, מה שעלול להתבהר כי בדין המקומי בספרד אינו בעל משמעות פלילית כלל ועיקר וכן על זו הדרך.

מה ההבדל בין פניה לכל משרד עורכי דין או חברות שמציעות שרותי הגשת בקשות מעין אלו לעומתכם?

ראשית כל, בנוגע לפניה למשרדים שאינם של עורכי דין המציעים שירותים משפטיים, חשוב לציין שמלבד הבעיה המשפטית של מתן שרות משפטי ע"י מי שאינו עורך דין, שזו עבירה על החוק, אלא אף כאשר נעשית פניה למשרד עורכי דין, עדיין קיימת וישנה חשיבות עצומה לפנות למשרד המכיר ומתמצא בתחום, בעל היכרות עם הדין המקומי כדוגמת משרדנו כפי שנבאר, בפרט כאמור לעיל על החשיבות ביחס האישי הרי שההבדל הינו כרחוק מזרח ממערב.

לדוגמה, לקוח אשר ביצע עבירה בגיל 13 בספרד, לפי הדין בספרד הינה מתחת לגיל האחריות הפלילית, אולם הלקוח מחוסר ידיעה יכול לציין לתומו כי ביצע עבירה פלילית בגלל שבדק בעבר במדינה אחרת באיחוד האירופאי בה גיל האחריות הפלילית הוא 12 או 10, כאשר ע"י הקשבה מקצועית ויחס אישי נבדק מול הלקוח המקרה וכך נמנע רישום בטעות, וזו דוגמא לאחת הטעויות הנפוצות, שכן בכל מדינה ואפילו בתוך האיחוד האירופאי גיל האחריות הפלילית הוא שונה.

מה עוד כדאי וצריך לדעת על הגשת הבקשה?

חשוב לדעת, שעל אף שכל אדם יכול להגיש את הבקשה בעצמו, הרי שלא כדאי לעשות זאת לבד, שכן במידה שייגרם נזק, לא בטוח שניתן יהיה לתקנו כאמור לעיל ולא רק בגלל שמדובר בשפה זרה, שכן, כשם שהלקוח אף אם הוא דובר את השפה העברית על בוריה, אינו בקי במכמני השפה המשפטית, כלומר, ישנם ביטויים אשר לא ניתן להבינם או את משמעותם ללא ידע משפטי רלבנטי כגון ההבדל בין דין מהותי לדין פורמלי, בין חטא, עוון או פשע, וכן אזרח מן השורה לרוב אינו מכיר את הדין הפלילי לפרטיו, ובוודאי שלא את הפרוצדורות המשפטיות לטפל בעת הצורך, ואת דרכי הגישה אשר עו"ד עוסקים בהם דבר יום ביומו.

יתר על כן, עורך דין מכיר את דרישות התרגום בכל מדינה, מהי חותמת אפוסטיל ואיזה מדינה מכירה בה, ממי ניתן לקבלה בכל המדינה, וכמובן יתר הכללים וההוראות הקשורות לגביה בכל מדינה, שכן, חותמת אפוסטיל הינה אישור ממשלתי הניתן על תרגום המסמך.

כלומר, על מנת שלא יהיה צורך בתרגום נוטריוני מכל רשות או משרד ממשלתי בפני עצמו, הרי שמדינות רבות חתמו על אמנה בינלאומית, ובהן ספרד וישראל שבה הוחלט לעשות שימוש בחותמת אפוסטיל מאחד הגורמים אשר משמשת עבור כל המסמכים לצורכי אימות הנתונים.

אלא, שכאמור, לא כל המדינות חברות באמנה, וכן צריך לדעת בכל מדינה מאלו משרדים ומהי הפרצדורה הנדרשת לקבלתה, ועוד פרטים הנעשים כדבר שבשגרה אצל מי שעוסק בכך דבר יום ביומו.

משכך, בהגשת בקשה לתעודת יושר מספרד, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במדינה זרה ובשפה זרה, ולצורך בקשה של מסמך חשוב שהרשום בו יכול להשפיע על תחומים רבים, החל מקבלת דרכון, קבלה לעבודה, אישורי שהיה, קבלה למוסד לימודים או מלגות לימודים ועוד, הרי שזה לא יהיה רעיון טוב בלשון המעטה לעשות זאת ללא עו"ד מקצועי ובעל ניסיון.

תרגום תעודת יושר לעברית:

בנוסף לקבלת תעודת יושר כיאות ובנוסח הנכון, כולל חותמת אפוסטיל, חשוב גם לתרגם את תעודת היושר כדי להגישה בישראל. משרדנו מתמחה בהשגת תעודת יושר ותרגומן לעברית לצרכי עלייה, הגירה, וסיבות אחרות להצגת התעודה בפני שלטונות בישראל.

מה אם כן חשוב לדעת לצורך בקשת תעודת יושר מספרד?

כי אלו אינן הדוגמאות היחידות על טעויות העלולות לקרות, וכן כי הנזקים אשר נגרמים מטיפול לא מקצועי אינן של מה בכך, אלא שהבאנו דוגמאות והסברים כצפיחית האגוז, על מנת להבין את החשיבות שיש לייחס להליך והפקדת הטיפול בו בידי משרד טוב מקצועי המחזיק בניסיון והידע כיצד לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. צרו קשר עם משרדנו על מנת לקבל ייעוץ ולקבוע פגישה עם עורך דין ממשרדנו בירושלים או בתל אביב:

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה