Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תעודת יושר מהולנד

Michael Decker

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

מהי תעודת יושר ולמה היא משמשת?

תעודת יושר הינה תעודה שוות ערך לתעודה המעידה על מרשם פלילי של אדם. כלומר; מדובר בתעודה בה נרשם עברו הפלילי באם קיים של האזרח. הצורך בתעודת יושר מהולנד, מדינה חברה באיחוד האירופאי עשוי להתעורר במצבים שונים, ובעיקר כאשר נדרשים להציגה לצרכי הגירה, עבודה, ומגורים בחו"ל. את התעודה יש להציג בפני מוסדות רשמיים בעלי השפעה, לכן חשוב כי היא תוגש במועד הנדרש וברור כי עדיף שתעודת היושר תכלול עבר נקי מפלילים.

במאמר זה, עורך דין מיכאל דקר, נוטריון בישראל, יסביר אודות הליך השגת תעודת היושר מהולנד, או מדינה אחרת בעולם, וגם תרגום נוטריוני, ואימות תעודות ציבוריות מבחינה משפטית.

תעודת יושר מהולנד

תרגום תעודת יושר

מובן מאליו שבמידה ותעודת יושר מונפקת לצרכי הגירה (בין אם עליה מהולנד לישראל או הגירה או התאזרחות מישראל להולנד) הרי שסביר להניח שהיא בשפה אחרת משפת המדינה בה מוגשת התעודה. בהולנד, בה עוסק מאמר זה, לא ניתן לקבל תעודות רשמיות המונפקות על ידי רשויות המדינה בעברית. לכן, ייתכן כי נדרש תרגום נוטריוני של תעודת היושר ההולנדית, המוגשת למשרד הפנים, לצרכי הגירה או עלייה מהולנד לישראל. זהו שירות אשר משרדנו מספק.

מה קורה במידה ותעודת היושר אינה נקייה?

מובן מאליו שכל המבקש לחיות, ללמוד, לעבוד ולהגר למדינה זרה, דרכו תהיה קלה יותר במידה ומעולם לא הורשע בפלילים. אבל האם זה אומר שכל מי שתעודת המידע הפלילי שלו כוללת מעצרים או אף עונשים פליליים, דרכו קדימה חסומה?

לאו דווקא. לדוגמה, במדינת ישראל, עלייה עם עבר פלילי פתוחה בפני מי שיכול להוכיח כי הוא אינו מהווה סכנה לשלום הציבור הכללי. גם לצרכי הגירה למדינות אחרות ניתן לטעון כי הרשעה מסוימת, אין עולה ממנה כי כל בעל רישום פלילי הוא פושע מועד וניתן להניח שיפעל פעולות זדוניות בעתיד.

כמו כן, רישום פלילי אינו מונע אוטומטית את הליך קבלת אזרחות פורטוגלית, אלא רשויות ההגירה ואזרחות בפורטוגל בוחנות את חומרת המעשים הפליליים, כפי שתוכלו לקרוא במאמר זה, שפורסם אצלנו בנושא קבלת דרכון פורטוגל.

משרדנו מתמחה בהצגת העובדות כשורה וקבלת הזכות להגירה מול רשויות ישראל או העולם.

באלו מקומות נדרשים להציג תעודת יושר?

השימוש בתעודת יושר הוא למגוון תחומים, אשר העיקרי והידוע שבהם הוא לצורך קבלת דרכון. כל מדינה חפצה לדעת את עברו הפלילי של מבקש האזרחות, בפרט במדינות כמו ישראל אשר לעיתים קיים סל קליטה וכן חוק השבות, ומטבעם של דברים אינה מעוניינת להפוך בטעות למקלט לעבריינים או של אזרחים מפרי חוק, אשר ייהנו מקבלת דרכון וזכויות שונות במדינה.

כמו כן, במדינות רבות יש צורך בתעודת יושר אף ברישום למוסדות לימוד, במיוחד במדינות בעלות זכויות סוציאליות מפותחות בהן הלימוד האוניברסיטאי ללא עלות, או לצורך מענקי מלגות וכדו', מקומות תעסוקה, במיוחד בכל הקשור לעבודה עם ילדים, או עבודות בעלות סיווג ביטחוני, או גישה למידע רגיש, השתתפות במכרזים שונים ועוד.

העולה מן האמור הוא, כי מדובר בתעודה חשובה בעלת השפעה בכל אותן המקומות אשר נדרשים להציגה, משכך, ישנה חשיבות הן בקבלתה בכלל, הן בזמן סביר והן שלא תהיה מוכתמת בפלילים.

מהו טיפול מקצועי המאפשר השגת תעודת יושר מהולנד?

ראשית כל צריך לדעת, כשם שבישראל מעת לעת אנו עדים לשינויים במשרדי הממשלה, חוקים שונים, כל מסמך יש לו דרישות שונות, קיים דין פלילי ואזרחי, ידיעת תהליך הגשת בקשות וכדומה, כך הדבר בכל מדינה ומדינה. אפילו בתוך מדינות האיחוד האירופאי קיימים הבדלים בין מדינות שונות, ואף באם מכירים את השפה עדיין צריך להכיר את הפרוצדורה והידע המקצועי לצורך קבלת מסמכים שונים מהרשויות.

לכן, טיפול מקצועי כולל מספר חלקים: החל מתרגום נכון של הטפסים והבנה משפטית לאמור בהם, שכן יש הבדל בין שפה משפטית לשפה מדוברת כגון מה הכוונה עבר פלילי, האם כל מי שאי פעם ביצע עבירה קלה או רק עבירות מסוימות, וכן חילוקים נוספים בין מקרה למשנהו.

כמו כן ידיעת משרדנו ברמה המקומית בכל מדינה מהן דרישות התרגום באותה המדינה, האם יש צורך באישור נוטריוני או בחותמת אפוסטיל המתקבלת מאחת הרשויות ואם כן היאך והיכן, אם לאו.

האם מומלץ להשיג תעודת יושר לבד?

כל אדם רשאי להשיג תעודת יושר מרשויות כל מדינה בה שהה, לצרכי עלייה, הגירה, ועבודה. אבל אין הדבר אומר שתרגום התעודה, השגת תעודת אפוסטיל, והגשת הבקשה כראוי, הן הליך שצריך לבצע המבקש עצמו.

בין הקשיים האפשריים – להשיג מהן המסמכים הרלבנטיים שיש לצרפם וכיצד להשיגם, מהו הדין הפלילי כגון ידיעת החוק מה הוא עבר פלילי אשר יופיע ומה לא, דיני ההתיישנות המקומית, והוראות המרשם הנהוגים בכל מדינה.

כמו גם בקיאות בדין האזרחי מהם התנאים הנדרשים לצורך כל בקשה, משך השהייה הנדרשת בכל מדינה, מה חובה לרשום בכל מדינה, ומהן התנאים לקבלתה ויכולות הערעור וכדו'.

מה גם שחשוב לדעת כי בכל מדינה קיימות דרישות הגשת הבקשה לתעודת יושר באופן אינדיבידואלי, כלומר, מלבד הדין הפלילי והאזרחי לגבי סוג המרשם, אלא אף בפרוצדורה עצמה, שכן, יש מדינות אשר ניתן להגיש את הבקשה במייל / שליח וכדומה, לעומת מדינות שדורשות נוכחות אישית. האם קיימת אגרה וכיצד משלמים אותה, וכן על זו הדרך עד הכרת שעות הפתיחה בכל מחלקה ומחלקה, מהו הזמן הנדרש והאם ניתן לזרזו במקרים דחופים עד הפרט האחרון.

כאשר אלו, מהווים דוגמא לחלק מהדברים הנכללים בטיפול מקצועי אשר לקוח מקבל כאשר הוא פונה למשרדנו, אשר עוסק בכך שנים רבות, ומכיר את הנדרש לתעודת יושר על כלל היבטיה הרבים.

צרו קשר עם משרד עורכי דין – מומחי הגירה

במידה וברצונכם להשיג תעודת יושר מהולנד, או ממדינה אחרת בעולם, לתרגמה לכל שפה ולהגיש אותה כראוי לרשויות הרלוונטיות, צרו קשר עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום:

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top