דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תושב חוזר לישראל

Joshua Pex

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

תושב חוזר – אזרח ישראל שחוזר לארץ לאחר מספר שנים רצופות בחו"ל – זכאי למספר הטבות לאחר חזרתו לארץ, בדומה לעולה חדש. מה הן זכויות אלו וכיצד ניתן לקבלן?

במשרד עורכי הדין שלנו לעלייה וקבלת מעמד בישראל, פרסמנו לא מזמן הסבר בנושא קבלת מעמד אזרח עולה קטין חוזר. המאמר הזה מסביר את התנאים וההגבלות בקבלת מעמד תושב חוזר.

מי הוא תושב חוזר?

תושב חוזר מוגדר כאזרח ישראל שהיה גם תושב ישראל (כלומר, לא מישהו שקיבל אזרחות בחו"ל כילד של אזרח ישראלי, לדוגמא), שהוא בן יותר מ-17 שנים ואשר שהה מספר שנים באופן רצוף בחו"ל לפני חזרתו לישראל והגשת בקשה לקבלת מעמד תושב חוזר.

כיצד מקבלים מעמד תושב חוזר?

הקריטריונים העיקריים לקבלת מעמד תושב חוזר הם הוכחת השהייה הרצופה בחו"ל מחד, והרצון לקבוע את מרכז חייו של התושב החוזר בישראל מאידך.

על התושב להציג מסמכים מעידים בנושא היותו תושב ועל שהייתו בחו"ל – תעודת זהות ודרכון עם תיעוד שהייה בחו"ל.

לאלו הטבות זכאי התושב?

  • מידה והכרה במעמד תושב חוזר מתקבלת לפני החזרה לישראל, ניתן לקבל שובר לטיסה לארץ. את השובר ניתן לממש בטיסת של אל-על (ורק אל-על), כדי לקבל תוספת כבודה ללא עלות – אפשרות להביא מזוודות נוספות במשקל רב יותר לישראל.
  • מי ששהה בחו"ל במשך יותר מ 3 שנים זכאי לסיוע ביזמות עסקית.
  • מי ששהה בחו"ל מעלה מ- 10 שנים מקבל פטור מחובת דיווח ותשלום מסים על הכנסות מחו"ל לתקופה של 10 שנים. במידה ומילא טופס בקשת "שנת הסתגלות" בחזרתו לארץ, יקבל פטור של שנה מפקודת מס הכנסה בארץ.
  • אבטחת הכנסה למספר חודשי הסתגלות.
  • חידוש קצבאות וביטוחים – קצבת ילדים, קצבת זכנה, וזכויות אחרות אשר מגיעות לתושבי ישראל.
  • באתר משרד העלייה והקליטה ישנה רשימת הטבות מלאה.

קבלת ההטבות בארץ

לאחר רישום כראוי במשרד הפנים (לשכת רשות האוכלוסין הקרובה למקום המגורים) ממולץ להגיע למשרד העלייה והקליטה לצורך קבלת הסבר ועזרה. כדאי להגיע עם פרטי חשבון בנק בישראל לצורך קבלת סיוע.

בין השאר, ניתן לקבל הסבר לגבי רישום או חידוש רישום מול קופת חולים וביטוח לאומי. במידה והמבקש שהה בחו"ל מעלה מ- 5 שנים, משרד העלייה והקליטה יעביר חלק ממסמכיו באופן אוטומטי לגורמים רשמיים (כגון ביטוח לאומי), אבל הטבות מסויימות עדיין צריך לבקש בפגישה מול אותו גורם.

חידוש חברות בקופת חולים ביטול לאומי

לצורך רישום מול ביטוח לאומי יש להראות כי מרכז החיים של המבקש אכן בישראל. תושב חוזר נדרש לשהות במשך כמה חודשים בארץ על מנת להוכיח כי קבע כאן את מרכז חייו. עם זאת, ניתן לשלם סכום כספי מסויים של מעלה מ10,000 ש"ח על מנת לקבל גישה לביטוח בריאות באופן מידי.

מי אינו זכאי לקבל סיוע כתושב חוזר?

כל מי שקיבל סיוע לתושב חוזר בעבר – לא יכול לקבל שנית במשך 10 שנים, מתוכן צריך לשהות בחו"ל במשך 6 שנים לפחות.

שיחה עם עורך דין בנושא קבלת מעמד בישראל

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בנושאי הגירה לישראל, כולל חזרה של תושב חוזר. במידה ואתם רוצי לדעת מה זכויותיכם, וכיצד למצות אותן, נשמח לעזור.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה