מי זכאי להשתתף בתוכנית הפדראלית לעובדים מיומנים?

תוכנית עובדים מומחים לקנדה היא מסלול פופולארי להגירה אל קנדה. המסלול מיועד לעובדים מיומנים ומנוסים בעלי פוטנציאל לתרום לכלכלת קנדה. פניות אל תוכנית עובדים מומחים לקנדה מנוהלות באמצעות מערכת הכניסה המהירה. הבחירה לתוכנית מבוססת על זכאות המועמד ודירוגו ברישום הכניסה המהיר. המועמדים אשר קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר יקבלו הזמנה להגיש בקשה לתושבות קבע קנדית. מאמר זה של אלכס ברוש, עורך דין במשרד כהן, דקר, פקס וברוש, יסביר את הדרישות של תוכנית עובדים מומחים לקנדה. מידע נוסף על מערכת הכניסה מהירה לקנדה נמצא במאמר "מסלול כניסה מהירה לקנדה".

שלב 1:  הקריטריונים המינימאליים של תוכנית עובדים מומחים לקנדה

תוכנית עובדים מומחים לקנדהעל מנת להיות זכאי להתקבל לתוכנית עליך לעמוד בקריטריונים המינימאליים להלן:

 להיות בעל ניסיון של לפחות שנה רצופה של עבודה במשרה מלאה במשך 10 השנים האחרונות. העבודה חייב להיות באחד העיסוקים המצוינים תחת סיווג התעסוקה הלאומי של קנדה (NOC) כנמצאים ברמת מיומנות 0, A או B. בדרך כלל, אלו הם עיסוקים הדורשים השכלה אקדמית מעבר לתעודת בגרות. כדי לראות אם העיסוק שלך מסווג באחת מרמות המיומנות האלו בקר בדף NOC באתר האינטרנט של רשות ההגירה לקנדה. תיאור העיסוק באתר חייב לכלול את אותם דברים עליהם היית אחראי באופן אישי במהלך התעסוקה. תיאור העיסוק באתר כולל את התפקידים העיקריים וההכרחיים שבעל העיסוק חייב היה להכיר היטב, על מנת להיחשב כעובד מומחה בעיסוק.
יש לעבור מבחן ידע בשפה צרפתית או אנגלית ( CELPI  IELTS או TEF) ולקבל ציון לכל הפחות שווה ערך ל7 בדיבור, כתיבה וקריאה, לפי "חישוב המיומנות בשפות קנדה".
כל מי שקיבל תואר או למד במוסד לימודים מחוץ לקנדה נדרש לעבור "הערכת תעודה" כדי לוודא שהדיפלומה או התואר אמיתיים ושווי ערך לתואר ממוסד לימודים בקנדה.

שלב 2: הערכת זכאות על בסיס מערכת ניקוד

אם תעמוד בדרישות המינימום לעיל, תוערך על בסיס מערכת נקודות. הנקודות ניתנות על בסיס 6 גורמים: גיל, השכלה, ניסיון, שפה, הצעת תעסוקה בקנדה, וכישורי הסתגלות.
יש לקבל לכל הפחות 67 נקודות כדי להיות זכאי להשתתף בתוכנית עובדים מומחים לקנדה. כדי לחשב את הציון שלך, בקר באתר האינטרנט של רשויות ההגירה אל קנדה.

שלב 3: וודא כי יש באפשרותך לכלכל עצמך בקנדה

במידה ואכן קיבלת לכל הפחות ציון 67, ייתכן ואתה עומד בתנאיי הקבלה של תוכנית עובדים מומחים לקנדה. בנוסף על העמידה בתנאים מעלה, במידה ואין לך כבר הצעת עבודה ממעסיק קנדי, אתה חייב להוכיח כי ברשותך "כספי ההשתקעות". דרישה זו באה להוכיח כי אתה מסוגל לתמוך כלכלית במשפחתך במהלך השהות בקנדה. הסכום המינימאלי שאתה צריך יהיה תלוי בגודל המשפחה שלך. לדוגמא, רווק ללא ילדים יזדקק להוכיח כי ברשותו לכל הפחות 12,500 דולרים קנדיים. משפחה של 4 נפשות (הורים ושני ילדים) יצטרכו להוכיח כי ברשותם 23,181 דולרים קנדיים. תוכל לראות את הסכום הדרוש לכמות הנתמכים שלך  באתר ממשלת קנדה. עליך להוכיח כי תוכל לתמוך בבני משפחה שנשארו בארץ. יש לזכור כי הלוואות לא ייחשבו לצורך הוכחת דרישות אלו.

לקבלת מידע נוסף על תוכנית עובדים מומחים לקנדה ואפשרויות הגירה לקנדה, צור קשר עם משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, בירושלים ופתח תקווה.

תוכנית עובדים מומחים לקנדה

053-7471900

          03-6979486

 : office@lawoffice.org.il