Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תביעה בגין השתלת שיער

Nirit Flaishman

Bashar Altalleh

אין מילים לתאר עד כמה אנחנו מאושרים ושמחים מהשירות האישי שקבלנו ממשרדכם ומיוחד מעורכת דין נחמה המון תודה רבב רבה לך

האם ניתן להגיש תביעה בגין השתלת שיער? בעיות בניתוח השתלת שיער יכולות לגרום גם לנזק אסתטי, כגון שיער עם "חורים" בו, וגם לנזק רפואי – צלקות, זיהום, ועוד. ניתן לקבל פיצויים על רשלנות רפואית בניתוח, חוסר הסכמה מדעת לסיבוכים אפשריים, ועוד.

בשנים האחרונות, ניתוחי השתלת שיער בטכנולוגיות מתקדמות נכנסו לשימוש נרחב, והפכו לפופולריים בקרב רבים הסובלים מהתקרחות. ואולם, בלא מעט מקרים נגרמים למטופלים נזקים חמורים כתוצאה מרשלנות של הגורמים המטפלים. חשוב לדעת כי בלא מעט מקרים ניתן להגיש תביעת רשלנות במקרים אלה, במסגרתה עשויים בתי המשפט לפסוק פיצויים המגיעים לסך של מאות אלפי שקלים, ולעיתים אף למעלה מכך. במאמר זה תסביר מניסיונה עו״ד נירית פליישמן, מומחית לדיני נזיקין ממשרדנו, על הדרכים המשפטיות לפעול בנושא.

במשרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, תמצאו עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין ומטפלים באופן שוטף בתביעות רשלנות רפואית. עורכי הדין שלנו מעניקים ללקוחות המשרד מענה משפטי מקיף המותאם לצורכיהם, תוך שיתוף פעולה עם מומחים רפואיים מובילים בתחומם. השירותים הניתנים על-ידי משרדנו כוללים ייעוץ משפטי בנושאים שונים בתחום דיני הנזיקין והמשפט האזרחי, ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות, ייצוג בהליכים אלטרנטיביים לפתרון סכסוכים (כגון בוררות וגישור) ועוד.

תביעה בגין השתלת שיער

ניתוחי השתלת שיער הפכו לנפוצים – ואיתן גם הסכנות במסגרת הניתוח

התקרחות היא תופעה נפוצה, אשר על פי הנתונים רק מתרחבת עם השנים. כיום, בניגוד לעבר, קיימים טיפולים יעילים להתמודדות עם התקרחות. אחד הטיפולים הפופולריים הוא ניתוח השתלת שיער. מדובר בניתוח המיועד לבעלי קרחת חלקית – כלומר, מי שאינם קרחים לחלוטין, אלא בעלי שיער באזורים מסוימים בראש, אשר ניתן להעבירו לאזורים הדלילים בשיער. יחד עם זאת, וחרף היות הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום מרשימים מאוד, עדיין קיים פוטנציאל לסכנות במסגרת ניתוח השתלת שיער. יש להיות מודעים הן לנזקים הפוטנציאליים והן לאפשרות לתבוע כאשר מתקיימים נזקים הנובעים מרשלנות של הגורמים המנתחים.

באילו מקרים עלולה להתקיים רשלנות בניתוחי השתלת שיער?

ניתוח השתלת שיער מהווה ניתוח פלסטי/קוסמטי, ולכן הוא בדרך כלל נחשב כטיפול רפואי אלקטיבי. כלומר, טיפול אשר נעשה מבחירת המטופלים ואינו הכרחי עבורם מבחינה רפואית. בהתאם, נדרשת הסכמה של המטופלים לניתוח, המבוססת על ידיעת הסיכונים הפוטנציאליים. בהתאם לחוק זכויות החולה, קיים מידע רב שיש למסור למטופלים לפני הניתוח, על מנת שהסכמתם לניתוח תיחשב כהסכמה מדעת. אי מסירת מידע חיוני עשויה להקים עילת תביעה נגד הגורמים הרפואיים שביצעו את הניתוח, בגין פגיעה באוטונומיה.

מעבר לכך, לא פעם ייתכנו סיבוכים רפואיים שונים במסגרת הניתוח, כגון זיהומים, התפתחות דלקות, דימומים, נפיחות באזור הניתוח וכדומה. לצד זאת, קיימים נזקים אסתטיים העלולים להיווצר בעקבות הניתוח. נזקים אלה כוללים צלקות או ליקויים בקליטת השיער, היוצרים מראה שאינו טבעי. ככל שהנ״ל הם תוצאה של רשלנות במסגרת הניתוח, הדבר עשוי להקים תביעת נזיקין בגין רשלנות רפואית, לפי פקודת הנזיקין. הפיצויים בתביעות מעין אלה עשויים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים. להלן נציג מספר דוגמאות לפסקי דין שניתנו בנושא.

פסקי דין בתביעות בגין נזקים בניתוח השתלת שיער

בשנת 2006 ניתן פסק דין בבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת תביעה נגד מוסד רפואי, בגין רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער. התובע תבע את המוסד הרפואי בגין צלקות שנגרמו לו בעקבות הניתוח. הדבר גרם לנזק נפשי קשה אצל התובע, ואף להפסדי השתכרות למשך תקופה ממושכת. התובע פוצה בגין נזק גוף זה, וכן בגין עלויות הניתוח. סכום הפיצוי שנפסק לתובע הועמד על סך של כ-360 אלף ש״ח.

בפסק דין נוסף שניתן על-ידי בית משפט השלום בתל אביב בשנת 2007, פוצתה אישה אשר עברה טיפולי השתלת שיער באזור החלק הקדמי של הקרקפת. חלק משתלי שיער שהושתלו על ראשה של התובעת נשרו, ולתובעת נגרמה בעקבות כך חוויה טראומתית ביותר ועוגמת נפש רבה. בית המשפט פסק לזכות התובעת פיצויים בסך של כ-31 אלף ש״ח, בגין עוגמת נפש זו. פסקי דין אלה מהווים דוגמה הממחישה כיצד במקרים המתאימים, בתי המשפט נכונים לפסוק פיצויים בסכומים גבוהים במסגרת תביעה של מטופלים שנפגעו מטיפולי השתלת שיער, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

תביעה בגין השתלת שיער – צרו קשר עם המומחים שלנו לרשלנות רפואית ודיני נזיקין

לסיכום, במקרים של נזקים אשר נגרמו כתוצאה מרשלנות בניתוח השתלת שיער, ניתן לא פעם להגיש תביעה לפיצויים. אם יש לכם צורך בייעוץ פרטני בכל סוגיה משפטית הנוגעת לנושא, ניתן ליצור קשר עם משרדנו, המתמחה בדיני נזיקין ורשלנות רפואית. עורכי הדין ממשרדנו מספקים ללקוחות המשרד מענה מקיף ומקצועי בעניינם, ועובדים בשיתוף עם מומחים רפואיים בכל התחומים לצורך טיפול מקיף המותאם לצורכי התיק הספציפי. ניתן לפנות אלינו באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה, ולתאם פגישת ייעוץ עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב.

רשלנות רפואית

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top