Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שמות משפחה יהודיים ממוצא ספרדי/פורטוגלי ביבשת אמריקה

Jordan Levy-Bograd

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

שנת גילוי אמריקה קרתה בד בבד עם גירוש יהודי ספרד. על סמך רישומים היסטוריים נטען – כי תקציב המשלחת שעמדה בפיקודו של כריסטופר קולומבוס נאסף בעזרת כספם הגזול של יהודי ספרד. משנת הגירוש – 1492, ולאורך מאות שנים אחרי, היו אלו עשרות אלפי יהודים אנוסים שהפליגו לאמריקות. זאת על מנת להקים חיים טובים יותר מאלו שחוו בחצי-האי האיברי.

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לפורטוגל מסייע לצאצאי מגורשי ספרד בקבלת דרכון פורטוגלי. אם אתם בעלי שם משפחה ספרדי או פורטוגלי, ישנה סבירות גבוהה כי גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי.

שמות משפחה יהודיים ממוצא ספרדי/פורטוגלי ביבשת אמריקה

שמות משפחה יהודיים ממוצא ספרדי/פורטוגלי ביבשת אמריקה

מאמר זה נכתב על מנת לספק את המידע הנחוץ אודות שמות משפחה יהודיים-ספרדיים בקרב צאצאי יהודים בדרום אמריקה. על פי הערכות וחישובים סטטיסטיים, ישנם עשרות מיליוני תושבים קתולים בדרום אמריקה ובמרכזה שזכאים לדרכון פורטוגלי. אלו באים מכמה מדינות, אולם מרביתם נמצאים בברזיל, מקסיקו, פרו, ונצואלה, סורינאם, קולומביה והאיים הקאריביים.

בכדי לקבל את הדרכון כל שעליכם לעשות הוא להוכיח כי אתם צאצאים ליהודי ספרד או פורטוגל. הליך ההוכחה מתבצע על ידי כתיבת דוח גנאלוגי הנכתב בעזרת חוקר שורשים מומחה מטעם משרדנו. הגנאלוג מתחקה דור אחר דור עד שמגיע אל אחד מאבותיכם שמוחזק להיות ספרדי/פורטוגלי ובעצם עליו נסמכת הבקשה. מטרת הדוח היא להוכיח כי המועמד צאצא לאדם מסוים אשר הוא ממוצא יהודי ספרדי.

על מנת להיכנס לתהליך ההמתנה הרשמי אצל הרשויות הפורטוגליות, אנו נבצע בדיקה ראשונית למועמד ונוודא כי אכן קיים אצלו קשר ליהודי ספרד. רק לאחר שנוודא באמצעות שירותיו של חוקר השורשים שלנו כי אכן ישנו קשר ספרדי, אנו נסכים להתקדם ולכתוב את הדוח הגנאלוגי.

הדוח הוא חוברת בת כמה עשרות עמודים, המתארת באופן נהיר ומפורט את זכאותו של המועמד. זאת על ידי כתיבת דור אחר דור ממנו ועד לאב קדמון הספרדי המקורי. יש לציין שלא קיימת הגבלת דורות תחת החוק הפורטוגלי, כך שאנו מדברים שניתן להתבסס גם על אב קדמון אחד שחי לפני מאות שנים.

זכאות בקרב יוצאי דרום אמריקה – נוצרים ויהודים

אנו מעוניינים להראות את שמות המשפחה הרבים הנמצאים בקרב תושבי דרום אמריקה. שמות המשפחה בעלי גוון ספרדי/פורטוגלי נוצרי בדרך כלל, אולם ישנם לא מעט מקרים בהם ניתן להיתקל גם בשמות בעלי גוון מזרחי/מוסלמי (עם זאת, לא פעם התעוותו עקב הגייה מקומית).

שימו לב כי במקרה האחרון (שמות משפחה בעלי גוון מוסלמי) ברוב המכריע של הפעמים אנו מדברים על הגירות מאוחרות של המאות ה-19 וה-20. הכוונה היא לשמות משפחה כדוגמת אבוהב, אלמקיאס, אוחיון, אוחנה, אמזלג, מרציאנו, ביטון, אזולאי, אבוטבול ועוד.

ליקטנו עבורכם רשימה של כ-50 שמות משפחה נפוצים של יהודים ואנוסים בדרום אמריקה בין המאות ה-15-19. ברוב המקרים יהודים שהגיעו לדרום אמריקה בשנים שלאחר גילוי היבשת, אם נשאו שמות משפחה בעלי הטעמה או מרכיבים מזרחיים החוזרים אחורה לתקופת "תור הזהב" המוסלמי בספרד, דאגו להחליף אותם לשמות משפחה נוצריים מוכרים.

זאת הם עשו על מנת להימנע מחשדות ועונשים מידי האינקוויזיציה הספרדית שפעלה לאורך מאות שנים בדרום אמריקה. כיום רוב שמות המשפחה הם נוצריים בגוון ספרדי או פורטוגלי. עם זאת, קיימים ביניהם שרידים אפילו לשמות עבריים שהתעוותו בחלוף הדורות.

רשימת השמות

Pinto

Suarez

Lopez

Cardoso

Rodriguez

Calderon

Enriquez

Mendes

Leon

Belisario

De Sola

Bueno De Mesquita

Bueno

Mesquita

Nasi/Nassi

Ilan/Ylan

Mercado/Mercato

Carigal/Carregal

Rohiel/Rohuel

Pissaro

Lengolan

Yangakov

Shangre

De Fonseca

Fonseca

Nunes De Fonseca

Nunez

Cristao De Tavora

Fernandez

Fereira

De Lima

Levi Maduro

Senior

Duarte

Harby

Saraiva

Coronel

Delvalle

Rivera

De Lucena

De Marchena

Lopez-Penha

Navarro

Campanell

Arda

De Toledo

Abudiente

Mella

Yesurun

Isaacs

יחד עם שמות משפחה אלו, קיימים עוד מאות שמות משפחה אשר מזוהים בקרב תושבים לטינים באמריקות כבעלי סבירות גבוהה לשאת עבר יהודי מהאי האיברי. כנאמר מעלה, שמות אלו נפוצים בייחוד בדרום אמריקה ובמרכזה, אך גם בארצות הברית ובקנדה. אולם, מאחר וגם משרתים ועבדים של בעלי אחוזות קיבלו את שמות המשפחה של אדוניהם, לצאצאיהם חסרי המוצא היהודי אין זכאות לאזרחות פורטוגזית.

במידה ואתם חושבים כי אתם זכאים לדרכון פורטוגלי לאחר שקראתם את המאמר, או שאתם עדיין לא בטוחים לגבי זכאותכם, תוכלו ליצור עמנו קשר ואנו נשמח לערוך פגישה אתכם ללא עלות ולבדוק את הנושא יחד עם המומחים שלנו.

צרו קשר – שמות משפחה יהודיים ממוצא ספרדי/פורטוגלי ביבשת אמריקה

במידה ואתם מעוניינים לדעת קצת יותר על התהליך, או שאתם נושאים שם משפחה ממוצא יהודי ספרדי שלא מופיע ברשימה שלעיל, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם לדעת את הייחוס שלכם.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top