Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שם המשפחה סגל – קבלת דרכון פורטוגלי

Jonathan Gavrielov

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

חוק השבות הפורטוגלי נוגע ליהודים רבים אשר הם צאצאים של מגורשי ספרד. החוק מאפשר גם למי שאינו מחשיב עצמו עדתית כ"ספרדי" להתאזרח. כאן הכוונה לקהל רחב של אשכנזים בעלי עבר ספרדי/פורטוגלי במשפחה, דורות אחורה. שם המשפחה סגל הוא אחד מלא מעט שמות אשר נושאים איתם עבר ספרדי.

השם התפתח עם השנים להיות ראשי תיבות של המילים "סגן לְוִויָה". אולם, כפי שיוכח במאמר, שם מכובד זה הוא גלגול שהתפתח לאורך שנים ארוכות, תחתו הוחלפו המשפחות העתיקות בשם משפחה קליט ובעל סגנון אשכנזי.

משרדינו שבתל אביב וירושלים מתמחים בקבלת אזרחויות על בסיס שורשים. לאורך השנים פיתחנו מיומנויות וטכניקות מיוחדות אשר מאפשרות לנו לדעת באופן יעיל ומהיר מי זכאי לדרכון פורטוגלי ומי אינו. המשרד מתמחה בכל הנוגע לדינים השונים של החוק הפורטוגלי והספרדי וכבר עזר לרבים לקבל אזרחותמ אירופאית.

שם המשפחה סגל – קבלת דרכון פורטוגלי

מקור שם המשפחה סגל

שם המשפחה הנפוץ הוא למעשה גלגול של שם המשפחה הספרדי הלוי. ההיסטוריה של השם מתחילה ככל הנראה עוד במאה ה-15, כאשר החליטו בני המשפחה באזור גרמניה לשנות ולקצר אותו כפי שהיה נהוג באזור אשכנז. בדומה, היו הכוהנים באזור גרמניה נקראים כ"ץ – כהן צדק. שם זה היה ניתן למשפחות מיוחסות ובדרך-כלל גם אמידות, כאלה שבני המשפחה היו משמשים כמנהיגי קהילות, דיינים, פוסקים ועל זו הדרך.

עם זאת, הלוי הוא רק גלגול אחד שמתוכו התפתח השם סגל, שבעבר היה נכתב סג"ל. השם המקורי היה בנבנישתי, לאחר מכן הלוי-בנבנישתי. כאשר התפצלו בני המשפחה והגיעו מצפון ספרד – מהעיר חירונה (ג'ירונה), החליפו את השמות בהתאם למקומות בהם חיו (הגיעו לאחר מאורעות קנ"א בשנת 1391). אלה הגיעו לעיר אפשטיין שבגרמניה והחליפו את משפחתם להלוי אפשטיין, ואלו שהגיעו לעיירה הצ'כית הורוביץ, החליפו את שם משפחתם להלוי הורוביץ.

מכאן גדלו בני המשפחה והתפזרו בכל רחבי אירופה. בזמן בו יהודי אירופה היו מעטי מספר (לפני כ-700 שנים), ורבנים, שוחטים ופרנסים היו חסרים בלא מעט קהילות שונות, התבקשו בני המשפחה להגיע לאזורים מרוחקים בכל רחבי היבשת. באזורים המרוחקים כיהנו כמנהיגים רוחניים בזכות בקיאותם התורנית, אינטלקטואל ניכר ושיעור אוריינות גבוה שהיה מצוי בקרבם.

בסביבות המאה ה-17, בני המשפחה החלו נודדים לכיוון מזרח אירופה – סלובקיה, פולין, ליטא, אוקראינה, רוסיה, רומניה וכו'. שם הקימו משפחות מיוחסות אשר הכילו תלמידי חכמים נודעים. חלק מהמפורסמים שבהם היו רבי יהודה הלוי אשלג "בעל הסולם", הרב אברהם ישעיהו קרליץ המכונה "החזון איש" – היה נכדו של הרב שאול קצנלנבוגן, שהיה דור רביעי של הרב אריה לייב הלוי אפשטיין.

יחד איתם רבי ישעיהו הלוי הורוביץ, המכונה השל"ה הקדוש – מגדולי רבני פולין במאה ה-17, רבי אברהם הלוי סג"ל הורוביץ – אביו של האחרון. למד אצל גדולי הפוסקים היהודי בזמנו – רבי משה איסרליש ורבי שלמה לוריא (מהרש"ל), רבי אלעזר הלוי איש הורוויץ – רבה של העיר וינה בין השנים 1828-1868. משפחת הרבנים והפרופסורים החשובה סולובייצ'יק היא גם כן ענף נכבד של משפחה זאת.

קשרים ספרדים נוספים אצל משפחת סגל

משפחת סגל הנודעת היא שלוחה רחבה של משפחות אלה. למשל, הרב יהודה זרחיה סגל שכיהן במשך חמישים שנים כרבהּ של שכונת קריית שלום בת"א, הוא מצאצאי השל"ה הקדוש שהוזכר לפני כן. הרב שלמה יהודה הלוי סגל מירושלים נמנה ביניהם, כמו גם הרב אברהם אלעזר הלוי סגל – מנהל המוסד התורני "תלמוד תורה תורת אמת" בירושלים ועוד רבים.

אצל כמות לא מעטה בקרב משפחות סגל בארץ קיים תיעוד של למעלה מחמש מאות שנים, אשר מראה באופן ברור כיצד התפתח שם המשפחה במרוצת השנים, כאשר חלק מבני המשפחה אף נשאו איתם שמות משפחה כמעט מלאים, כמו הלוי-אפשטיין-סגל, הלוי-בנבנישתי-אפשטיין וכד'.

שמות משפחה נוספים אשר הם גרסאות שונות של השם סגל ושונו בהתאם לארצות בהם נכחו נושאי השם הם סיגל, סיגלוב, סגלוביץ', סגלשטיין, סגליס ועוד. אם בעבר נשאו אבותיכם אחד משמות אלה, אתם ככל הנראה זכאים להוציא דרכון פורטוגלי.

אז מה נדרש עבורכם כדי להוציא דרכון פורטוגלי אירופאי?

על מנת להיות מוכרים כזכאים באופן רשמי יש להציג דוח מחוקר שורשים, אשר מעיד כי אתם צאצאים לאדם שנשא/ה את שם המשפחה בעבר. המדובר מתייחס גם למאות קודמות.

הדוח מראה באופן שוטף, כי מאותו נושא שם עד אליכם קיים קשר דם ישיר ולכן אתם צאצאים למגורשי ספרד ומשום כך זכאים לדרכון פורטוגלי. את הדוח יש להגיש לקהילה היהודית בפורטוגל, אשר אחראית על אישורי המועמדים.

משרדינו מעסיקים חוקרי שורשים מנוסים ומקצועיים אשר מסייעים לנו לעזור להמוני ישראלים ותושבי חוץ לקבל אזרחות אירופאית. אם גם אצלכם יש קשר למשפחת סגל, שווה ביותר לערוך בדיקה ראשונית ולברר זכאותכם. דרכון אירופאי הוא חלומם של מיליונים, וכאן נמצאת הזדמנות פז לזכות בו ללא הרבה מאמץ. זאת ללא שום צורך לגור במדינה, לדבר את שפתה או לעבור מבחנים כלשהם.

יצירת קשר

הוצאת אזרחות פורטוגלית אצל המומחים לקבלת אזרחויות זרות. פורטוגל הינה חברה מלאה באיחוד האירופאי משנת 1986. לכן, ישראלי שיזכה בדרכון יוכל לטוס לארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ועוד מדינות ללא צורך להצטייד בוויזה. יתרונות נוספים של הדרכון ניתן לקרוא במאמר המצורף. צרו עמנו קשר כדי לוודא את זכאותכם, תודה.

שם המשפחה סגל – קבלת דרכון פורטוגלי

:03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top