Skip to content

שם המשפחה בנבנישתי – דרכון ספרדי או פורטוגלי

Avatar

Michael Decker

מאמר זה נוגע לישראלים ויהודים במדינות השונות הנושאים את שם המשפחה בנבנישתי. לידיעתכם, אם אתם בעלי קשר לשם המשפחה סביר להניח שאתם זכאים לקבל דרכון ספרדי או פורטוגלי. אנו נוכל להגיש עבורכם בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי ולסייע לכם להשיג את כל הנדרש, כגון מסמכים להוצאת דרכון פורטוגלי, חוות דעת גנאולוגית ועוד.

שם המשפחה בנבנישתי

מקור שם המשפחה בנבנישתי:

שם המשפחה בעל היסטוריה עתיקה בת 1100 שנים. השם הופיע תחילה בחבל אוֹקְסִיטָנְיָה בדרום צרפת בערי נָרְבּוֹן ומוֹנְפֶּלְיֵה. כתוצאה מהגירה של חכמים יהודים מאזור אוקסיטניה לצפון ספרד לפני כאלף שנים, נעשה השם לאורך הזמן רווח בקרב יהודים ספרדים. אנו מבחינים בשם בנבנישתי בערים שונות כדוגמת ברצלונה, סראגוסה, חִירוֹנָה (ג'ירונה), טולדו ומעט מאוחר יותר גם בדרום המדינה ופורטוגל. חכמים מפורסמים בעלי שם זה בספרד היו:

 • יצחק בן יוסף אבן בנבנישתי – משורר ודקדקן. חי במאה ה- 11. היה חברם של רבי יהודה הלוי ומשה אבן עזרא.
 • יצחק בנבנישתי נשיא – רופא יהודי מפורסם במאה ה- 11, שימש כרופאו האישי של מלך אַרָאגוֹן.
 • יוסף בנבנישתי הלוי – נודע כבקיא במדעים וספרות העולם הנוצרי בזמנו (המאה ה- 14).
 • דון אברהם בנבנישתי – שר האוצר של ממלכת קסטיליה בתחילת המאה ה- 15. בנוסף, היה רבה הראשי של יהדות קסטיליה וגובה המיסים בממלכה.
 • רבי זרחיה הלוי בנבנישתי – מחבר בעל ספר הנחשב עד היום כסמכות תורנית "בעל המאור". מלבד זאת היה גם פרשן, משורר ומפורסם בבקיאותו בתלמוד ובתנ"ך.
 • משפחת בנבנישתי הפורטוגלית הייתה משפחת בנקאים נודעת. לאחר גירוש פורטוגל הגיעו בני המשפחה לאיטליה, האימפריה העות'מאנית ובלגיה שם עשו חיל בתחום הבנקאות ואף היו מקורבים לסולטאן. בין בני המשפחה המפורסמים היו דון וידאל, דון אברהם, דונה גרציה, דון יוסף ועוד.

יהודי אוקסיטניה ופרובנס שבדרום צרפת ייצגו קהילה ייחודית, בה היו אינספור חכמים ובעלי הלכה רבי מוניטין. ביניהם משה הדרשן, רבי לוי בן גרשום, רבי דוד קמחי, רבי אברהם בן דוד מפּוֹשׂקִיֵירֶה ועוד. עד שנת גירושם מחבלי הארץ בשנת 1501 הושפעו עמוקות מיהדות ספרד ומהתרבות המוסלמית שהביאה איתה את תרבות הפילוסופיה היוונית, המדע והמתמטיקה לדרום צרפת.

ניתן להבחין בשם לאחר גירוש ספרד בערים כמו סלוניקי, ונציה, איסטנבול, איזמיר, אמסטרדם, לונדון, המבורג, וכן בערי אלג'יריה, טוניסיה ורומניה.

רשימת שמות המשפחה השונים ואופן הגייתם:

Benveniste, Benvenisti, Benvenist, Benvenista, Benbenishti, Benbenisti, Benbeniste, Benbeneshti, Benbeneste, Benbenishte

שם המשפחה מזוהה עם יהודי ספרד. לשם ישנן נגזרות שונות אשר כולן מגיעות מאותו מקור. בישראל ישנם כ- 514 אזרחים הנושאים את השם בנבנישתי. בנוסף, כ- 263 נושאים את השם בנבניסטי, 178- בנבנשתי, 51- בנבנישטי ו- 43 תושבים נוספים נושאים את השם בנבניסטה. על-פי הערכות ישנם כשמונה מאות יהודים נוספים המחזיקים בשם במדינות אמריקה השונות וצרפת.

מאמרים נוספים על שמות משפחה ספרדים ומגורשי ספרד בארצות השונות:

 1. מקור שם המשפחה אזולאי:
 2. שם המשפחה פינטו – שם משפחה ספרדי אותנטי:
 3. הקשר הספרדי של שם המשפחה מלכה:
 4. דרכון אירופאי ליוצאי עיראק:
 5. אשכנזים זכאים לדרכון פורטוגלי:
 6. יהדות הודו – זכאות לדרכון אירופאי:

תודה למר יהונתן גבריאלוב שסייע בכתיבת המאמר.

משרד עורך דין בנושא דרכון פורטוגלי או ספרדי

משרדינו שבירושלים ובפתח תקווה מגישים בקשות אזרחות לישראלים המעוניינים לקבל דרכון פורטוגלי או ספרדי. אל תהססו לפנות אל המומחים בתחום ההגירה, בכדי שלא תהיו מסורבים לדרכון פורטוגלי רק בגלל בעיה טכנית של חוסר ניסיון מקצועי. קבעו פגישה עם עורך דין עוד היום על מנת שתדעו את זכויותיכם על פי חוק.

שם המשפחה בנבנישתי

:03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il

 

צרו קשר

Scroll To Top