דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שלוש הקטגוריות לזכאים – דרכון פורטוגלי

Michael Decker

הדרכון הפורטוגלי מושך את עיניהם של ישראלים רבים לאחרונה, תודות להטבות האירופיות הרבות שמגיעות איתו. אך אילו יהודים בדיוק זכאים לקבל את הדרכון, והאם לא יהודים זכאים גם כן? על שאלות אלה נענה באופן מעמיק במאמר זה.

משרדינו בתל אביב וירושלים בעלי ניסיון ומקצועיות בתחום קבלת הדרכון הפורטוגלי למגורשי ספרד / פורטוגל. אנו מתמחים בתחום ההגירה וכבר עזרנו לציבור גדול של יהודים ולא יהודים לקבל את הדרכון הכל-כך מבוקש בשוק. משרדינו יוכלו לסייע גם לכם בפן המשפטי והבירוקרטי במידה ואכן הוכרתם כזכאים.

שלוש הקטגוריות לזכאים – דרכון פורטוגלי

שלוש הקטגוריות לזכאים – דרכון פורטוגלי

כל אדם אשר מעוניין להוציא אזרחות פורטוגלית, יידרש להוכיח כי הוא צאצא לאבות אשר היו בעלי רקע יהודי-ספרדי / פורטוגלי. קשר זה מתבטא בכמה אופנים שונים, לדוגמא – קשר מסורתי-דתי, תרבותי (מאכלים, סוגי מצבות, ביגוד וכו'), קשר משפחתי (שמות משפחה), שפה – לדינו / חֲכֵּיתִיהָ, הצגת מסמכים וכן על זו הדרך.

עם זאת, ישנם מועמדים אשר מתקשים להוכיח קשר ספרדי קרוב כיוון ומגיעים ממדינות המזרח התיכון או מדינות מזרח אירופה בהן לא חלה הסתפרדות של האוכלוסייה היהודית. עבור מועמדים אלו אנו מציעים את שירותינו על-ידי בדיקה גנאלוגית פשוטה ללא עלות. בבדיקה נחזור אחורה בזמן דור אחר דור, ונוודא האם המועמד צאצא למשפחה ספרדית או אב/אם ספרדי/ה בעבר או לא. כדי להתחיל בבדיקה ישאל המועמד בין 2-4 שאלות פשוטות על הוריו ומוצאם ואנו נחזור עם תשובה באופן כמעט מיידי.

לפני כן, חשוב לדעת מה הן המדינות המזוהות כ"ספרדיות" ואילו מדינות מזוהות כ"פחות ספרדיות", אך עם זאת חלק מתושביהן היהודים הם צאצאי ספרדים. קיימות גם מדינות המוגדרות בקטגוריה השלישית, בהן הפרמטר מתייחס ללא יהודים כלל. מדובר במדינות דרום אמריקה בפרט אך גם צפון אפריקה.

זכאות לדרכון פורטוגלי על פי מדינות

למעשה קיימות שלוש קטגוריות שונות המייצגות שלושה סוגי מועמדים – 

1. קטגוריה ראשונה: כאן נכללים יהודים אשר מגיעים ממדינות צפון אפריקה כמו- מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה, לוב ומצרים. איתן נכללות מדינות האימפריה העות'מאנית לשעבר כדוגמת סוריה, יוון, לבנון, בולגריה, טורקיה, בוסניה (סרייבו), סרביה, מקדוניה ומדינות נוספות. על המועמדים בסעיף זה להיות יהודים לפי הלכה או ילדים של אב יהודי על פי הלכה. היות ובמדינות אלה מזוהים היהודים באופן אקסקלוסיבי כמעט כספרדים (במיוחד במדינות צפון אפריקה) השגת ההמלצה מהקהילה היהודית בפורטו תהיה די פשוטה.

2. קטגוריה שנייה: כאן נמצאים יהודים אשר רואים עצמם כספרדים אך מגיעים ממדינות אשר מזוהות פחות כבעלות רקע ספרדי מאלה בסעיף הראשון. מדובר במדינות כגון פולין, עיראק, אוקראינה, איראן, אוזבקיסטן (בוכרה), הודו, תימן, בלארוס ועוד. מועמדים אלו יצטרכו להציג חוות דעת גנאלוגית (אשר משרדנו מציע יחד עם בדיקת זכאות ראשונית ללא עלות כנזכר) שאמורה להוכיח על פי רצף דורות קשר לאב/אם ספרדי/ה. בעזרת חוות הדעת יהיה באפשרותכם לקבל מכתב המלצה מהקהילה היהודית בפורטו, שלאחריו כבר תתחילו בשלב ההמתנה לקבלת הדרכון הפורטוגלי באופן רשמי.

3. קטגוריה שלישית: סעיף זה נוגע לכל מי שאינו יהודי על פי הלכה אך טוען כי אבותיו היו בין מגורשי ספרד, אנוסיה או מהקוֹנְבֶרְסוֹס (יהודים שהתנצרו באופן רצוני בספרד ואמריקה הלטינית). כאן אנו מתכוונים למאות אלפי קתולים החיים בדרום אמריקה ובייחוד בשטחי ברזיל. יחד איתם נמנים מוסלמים החיים במדינות האסלאם ובייחוד בארצות המַגְרֵבּ (צפון אפריקה) והמזרח התיכון. אל מדינות אלה הגיעו מגורשי ספרד לפני כ- 500 שנים וחלק מהם התאסלמו במשך הזמן. מועמדים אלה יוכלו לקבל את מכתב ההמלצה רק דרך הקהילה בליסבון.

צרו קשר – עורך דין הגירה לפורטוגל בתל אביב – שלוש הקטגוריות לזכאים – דרכון פורטוגלי

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לפורטוגל מסייע בתהליך קבלת דרכון פורטוגלי לצאצאי יהודים ספרדים בישראל ובעולם. צרו קשר על מנת לקבוע שיחת ייעוץ ללא עלות, אשר תעזור לכם לדעת אם גם אתם כמו יהודים ונוצרים רבים בעולם זכאים לדרכון פורטוגלי אירופאי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה