Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון אירופאי – רשימת הדרכונים החזקים באירופה

Michael Decker

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

דרכון אירופאי מאפשר לבעליו גישה לשלל אפשרויות נחשקות בתחום מגורים, תעסוקה, לימודים ברחבי אירופה, כמו גם פטור מוויזה לארצות הברית ואוסטרליה. במאמר זה רצינו להביא בפניכם רשימה של דרכונים אירופאים כדאיים אשר פתוחים לקהל הישראלי הרחב ומבוססים על קשר שורשים.

מיליוני ישראלים זכאים להוציא אזרחות אירופאית בזכות קרבת דם לאזרח אירופאי לשעבר. הדרכון הוא השקעה בטוחה תודות להטבות הייחודיות שמביא איתו. כמו שתראו, ישנם הבדלים ביתרונות המיוצגים על ידי מכלול הדרכונים, זאת על פי המדינות אותן מייצג.

משרד עו"ד הגירה שלנו בירושלים ותל אביב מסייע בקבלת אזרחויות אירופאיות כדוגמת גרמנית, אוסטרית, פורטוגלית, צרפתית, רומנית ועוד. אנו מתחייבים לקחת רק את התיקים המוכחים בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר לצליחת התהליך. במאמר זה נפרט את רשימת הדרכונים החזקים באירופה וכיצד ניתן להשיג אותם.

 הוצאת דרכון אירופאי

כבר עשרות שנים שאירופה נחשבת כמנפיקה את הדרכונים האיכותיים בעולם ואין זה מקרה. בזכות היסטוריה מרשימה שיצרה את העולם המודרני, תרבות ייחודית, מבנים עתיקים וטבע ירוק בראשיתי, היא גם היבשת הקורצת ביותר עבור תיירים.

למרות השינויים הגלובליים שגרמה מגפת הקורונה בשנתיים האחרונות, ממשיכה יבשת אירופה להיות יעד חם גם היום. מדינות כדוגמת ספרד, איטליה, צרפת ואנגליה מקבלות בכל שנה כמות עצומה של מיליוני תיירים. זה בין היתר בשל המדיניות מסבירת הפנים שמראות לזרים.

במאמר זה אנו רוצים להראות אילו מדינות הן האטרקטיביות ביותר לקהל הישראלי, שבמספרים גבוהים יכול לרכוש את האזרחויות האירופאיות הנ"ל על בסיס שורשים מוצא. יש לציין כי בהוצאת הדרכונים המפורטים במאמר זה לא נדרש לוותר על אזרחות נוכחית, לחיות במדינה, לעבור מבחני שפה או להגיע אליה במהלך תהליך ההתאזרחות. לבגלל הנסיבות הטרגיות בגללן עזבו יהודים את המדינות הללו, בחלקן הגדול הן כלל לא מערימות קשיים או תנאי קבלה נוקשים כלל.

ליקטנו בשבילכם מספר מדינות בעלות מעמד עולמי תמיר בשל דרכונן הכדאי. זאת יחד עם יתרונות שמייצג כל דרכון והזכויות שמהן יוכלו המתאזרחים החדשים ליהנות. במעמד זה נציין כי הנפקת הדרכון הוא השלב שלאחר קבלת אזרחות אירופאית. ניתן לקבל את הדרכון לידיים במעמד הוצאת תעודת ההתאזרחות.הוצאת דרכון אירופאי - רשימת הדרכונים החזקים באירופה

רשימת הדרכונים החזקים באירופה

דרכון אוסטרי: ממוקם במקום הרביעי המכובד ברשימת הדרכונים החזקים בעולם. לפי התוכנית החדשה שנפרסה לקהל הישראלי בשנתיים וחצי האחרונות זכאים לו בערך כ-150 אלף ישראלים. רכישת הדרכון משמעותה כי אתם אזרחי האיחוד האירופי באופן מלא. אחד היתרונות המובהקים שנותן הדרכון הוא כניסה למדינות שישראלים לא מורשים להיכנס אליהן, מדינות אטרקטיביות כמו למשל כווית, אינדונזיה, קטאר, קובה ועוד.

אוסטריה מאפשרת לאזרחיה ליהנות מכרטיס WORKING HOLIDAY VISA, המאפשר לצעירים בני 18-30 לעבוד בחו"ל לטווח של שנה. עבודה במדינות נחשקות כמו קנדה, אוסטרליה, דרום קוריאה, ניו זילנד וכו'. אם חשבתם לעשות רילוקיישן לאוסטריה תיהנו מזכויות סוציאליות מלאות.

דרכון גרמני: מדורג כראשון באירופה ובמקום השני ברשימה הגלובלית עם היתר כניסה ל-190 מדינות ברחבי העולם. במידה ויבחרו לחיות בגרמניה, בעלי אזרחות גרמנית ייהנו מקצבאות סוציאליות משופרות כגון קצבת מחיה בסיסית, ביטוח לאומי אם וצריך, קצבת סטודנטים ושירותים רפואיים אחרים במחיר של תושב מקומי. זאת כמובן עם אופציות עבודה, מגורים ומחיה בכל מדינות האיחוד האירופי.

המדינה כבר שנים ארוכות עומדת במעלה הסולם האירופי בכל הקשור לפיתוח הכלכלה המקומית. לכן, יזמים חדשים ייהנו ממיסוי מוזל מהרשויות המקומיות. החזקת הדרכון פוטרת את בעליו מהוצאת ויזה לארה"ב, אוסטרליה, קנדה ומדינות נוספות. ניתנת הרשות למחזיקי הדרכון אף לעבוד במדינות אטרקטיביות כמו סינגפור, אוסטרליה, ברזיל, צ'ילה, דרום קוריאה ועוד.

דרכון צרפתי: המדינה מתגאה בשיטת מיסוי נמוכה המעודדת משקיעים חדשים. זאת בנוסף לקצבאות סוציאליות מכובדות שמחלקת לאזרחיה. קצבאות כמו סיוע בדיור לנזקקים, חינוך אקדמי מוזל והבטחת תמיכה כלכלית למשתכרים באופן נמוך. קיימות מדינות כדוגמת קנדה אשר מעניקות סבסודים ללימודים בהשכלה גבוה לאזרחים צרפתים.

בעלי הדרכון יוכלו לנוע בחופשיות בכל המדינות החתומות על אמנת שנגן, כאן מדובר על מדינות מרכז ומערב אירופה וחלק גדול ממדינות מזרח היבשת. זאת יחד עם היתר כניסה ל-187 מדינות. אזרחי צרפת מקבלים הקלות בנוגע לאישור כניסה לארצות הברית. חיסרון אחד אשר נוגע לבני זוג של אזרחים צרפתים הוא שעליהם לעבור מבחני שפה שנחשבים יחסית קשים.

דרכון פורטוגלי: הנרכש ביותר על ידי הישראלים עד כה מבין יתר הדרכונים ברשימה ובכלל. זה משום וזכאים לו למעלה מ-2.5 מיליון ישראלים והפרמטרים לקבלתו נחשבים פשוטים בהשוואה ליתר הדרכונים. המספר הגבוה נובע בשל כמות רחבה של אנשים אשר מגדירים עצמם עדתית כספרדים. על מנת להשיג את הדרכון אין צורך להגיע לפורטוגל, לדבר את השפה או להשקיע בה.

פורטוגל היא חברה מלאה באיחוד האירופי, כך שתוכלו ליהנות מכלל ההטבות הנחשקות של אזרחים אירופאים. אחת הנקודות הבולטות בדרכון היא ההיתר הניתן בשדות התעופה לבעלי הדרכון. היתר זה מסייע להם לעמוד בתורים קצרים המיועדים לאזרחי האיחוד, וכך ליהנות מפריבילגיה החוסכת שעות המתנה בתורים ולא פעם אף עצבים.

דרכון ליטאי: למרות שפחות נשמע ומוכר בין ישראלים, נחשב דרכון לעילא לכל מי שמעוניין לנצל את הזכויות וההטבות הרבות שמציע. המדינה נכנסה לפני מספר שנים לרשימת מדינות שנגן, כך שבמידה ורציתם לטייל באירופה, תוכלו לעבור בין מדינותיה ללא בעיות או עיכובים בגבולות. זאת בזכות מדיניות ביקורות גבולות מתואמת החלה לגבי אזרחים אירופאים ביבשת. אין צורך בהנפקת ויזה לארה"ב.

דרכון בולגרי: המדינה הבולגרית מברכת מתאזרחים חדשים שיוכלו ליהנות בערים הגדולות מיופי עוצר נשימה ואנשים חמים. ברגע שאתם אזרחים בולגריים תוכלו ליהנות מכניסה חופשית למדינות שהדרכון הישראלי אינו מאפשר, הגנה קונסולרית, וכמובן מחייה ותעסוקה במדינות האיחוד כולן. אין צורך לוותר על אזרחות נוכחית בקבלת הדרכון הבולגרי, לעבור מבחני שפה או להגיע לבולגריה.

דרכון רומני: גם המדינה הרומנית היא חברה מלאה באיחוד האירופי. אולם, נכון להיום (דצמבר 2021) אזרחיה מתבקשים להנפיק ויזה כדי לטוס לארה"ב, אולם בשיטה נוחה וקלה יותר – ESTA. אחד היתרונות הנוגעים ביותר לישראלים צעירים במקרה ומחליטים להוציא את האזרחות וחושבים ללמוד במדינה, הוא כי ניתן לדלג על כל הסחבת הביורוקרטית של רישום הלימודים במידה ואתם כבר אזרחים.

צד אופטימי נוסף לכל מאות אלפי הישראלים שזכאים לדרכון זה הוא הפטור מהצורך בוויזה לאירופה, שככל הנראה בקרוב יחול על ישראלים. בשנה שעברה הועלתה בין מדינות אירופה הצעה לפיה ישראלים ידרשו להנפיק ויזה כדי לבקר ביבשת. כרגע הקורונה היא סיבת העיכוב לפסיקה ההכרעה בפועל, אולם, החזקת הדרכון תפטור את בעליה מכורח זה.

לסיכום

סיבת היותה של מדינת ישראל קיבוץ גלויות אליה התכנס העם היהודי באופן אוטומטי מעיד כי רובנו בני מהגרים או צאצאים שלהם, ולכן מראה על הגירה שהייתה פעם – במיוחד מאירופה. משמעות הדבר הוא שרובנו כיום זכאים להגיש בקשה ולהוציא אזרחות אירופאית נחשקת במחיר חלומי. משרדנו ממליץ בחום לנצל את חלון ההזדמנויות שקורא להמונים ומזמין אותם להתקדם בחיים ולהוביל אפילו קריירה מזהירה ביבשת החלומית.

צרו קשר – אזרחות אירופאית לישראלים

אם אתם מעוניינים שנערוך עבורכם בדיקת זכאות ראשונית ללא עלות על מנת לוודא בין ויש זכאות ובין שלא, צרו קשר עם משרד עורך דין הגירה לאירופה בירושלים ותל אביב באמצעות המספרים המופיעים למטה או דרך הדוא"ל.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top