דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום חברה באירלנד (מידע משפטי)

Michael Decker

רישום חברה באירלנד הפך בשנים האחרונות לנפוץ מאוד. אירלנד מושכת אליה חברות זרות מכל העולם, המקימות משרדים בשטחה. הסיבות לכך נוגעות, בין היתר, למדיניות המיסוי המקלה, הימצאותן של חברות מובילות במגוון תחומים והמיקום הנוח במדינה דוברת אנגלית, החברה באיחוד האירופי. במאמר זה יסביר עורך דין מומחה לדיני חברות ממשרדנו על התהליך הנוח והמהיר יחסית של רישום חברה באירלנד, על היבטי מיסוי בינלאומי בנושא ועוד.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני תאגידים ובדיני הגירה. משרדנו מספק מענה מקיף ללקוחות מישראל ומעבר לים המעוניינים להקים חברות ועסקים במגוון יעדים ברחבי העולם. בין השירותים שמציע משרדנו: רישום חברה, ייעוץ משפטי בענייניה השוטפים של החברה ונושאי המשרה בה, תכנון מדיניות מס בהתאם לחוקי המדינות השונות ועוד.

אירלנד כמרכז של חברות בינלאומיות

אירלנד בשנת 2021 היא מדינה אטרקטיבית מאוד לפתיחת עסקים במגוון תעשיות, כגון הייטק, פארמה, גיימינג וכו׳. בשנים האחרונות החלו יותר ויותר חברות בינלאומיות להקים משרדים ומפעלים באירלנד. רשימת החברות אשר פתחו משרדים ראשיים באירלנד כוללת חברות מובילות כגון אינטל, מדטרוניק, מיקרוסופט ועוד. 

רישום חברה באירלנד

מדוע רישום חברה באירלנד עשוי להיות משתלם במיוחד?

סיבה עיקרית לכך שחברות רבות כל כך נרשמות באירלנד היא מיסוי. מס החברות באירלנד הוא בין הנמוכים באירופה ובעולם, ועומד כיום על 12.5% בלבד. בנוסף למס החברות הנוח, אירלנד חתומה על למעלה מ-70 אמנות למניעת כפל מס, עם מדינות רבות וחשובות, כגון: ארצות הברית, שווייץ, בלגיה ועוד. גם ישראל נכללת ברשימה. הצירוף של כל אלה הופך את אירלנד למקום נוח מאוד להקים בו משרדים ומפעלים, עבור אנשי עסקים ויזמים ממדינות רבות.

אך לצד מדיניות המס המקלה, קיימים גורמים רבים נוספים ההופכים את אירלנד ליעד נחשק לרישום חברות. אירלנד ממוקמת בשטחי האיחוד האירופי, והינה מדינה דוברת אנגלית. קיומן של חברות בינלאומיות כה רבות, יחד עם המיקום המצוין במערב אירופה, יוצר סביבת עבודה אטרקטיבית במיוחד. זו גורמת לעוד ועוד חברות להעתיק את עסקיהן לדבלין וערים נוספות באירלנד. 

כיצד פועל התהליך של רישום חברה באירלנד?

בניגוד למקומות רבים בעולם, ההליך לצורך רישום חברה באירלנד הינו מהיר למדי. ההליך אורך בדרך כלל ימים ספורים בלבד ממועד הגשת הבקשה לרישום. בדומה לישראל, ניתן לרשום באירלנד חברה ציבורית (הנסחרת בבורסה המקומית), חברה פרטית עם אחריות מוגבלת (מקביל לחברה בע״מ בישראל) או חברה עם אחריות שאינה מוגבלת. 

הליך הרישום מצריך מילוי טופס בקשה, במסגרתו יש לספק פרטים כגון: שם החברה, רישום אדם אחד לפחות כבעל/ת מניות אדם אחד לפחות כדירקטור/ית, מזכיר/ת החברה, כתובת של משרדי החברה באירלנד וכיו״ב. חשוב לוודא כי שם החברה אינו תפוס. ניתן לבצע חיפוש ראשוני במאגר השמות של משרד הממשלתי לרישום חברות באירלנד. עם זאת, רצוי לבצע חיפוש מעמיק על מנת לוודא כי השם אינו מפר סימני מסחר של חברות אחרות. 

מומלץ מאוד להסתייע בעורך דין מומחה לדיני תאגידים ומיסוי בינלאומי לאורך כל ההליך של רישום חברה באירלנד. זאת לשם וידוא עמידה בדרישות החוק באירלנד ובישראל, בכל הנוגע לחובות מס, ממשל תאגידי תקין וכיו״ב. בין השירותים שמשרדנו מציע, אנו מסייעים לבעלי עסקים וחברות מישראל עם ליווי וטיפול בהליך הרישום באירלנד, לצד ייעוץ שוטף לאורך חיי החברה.  

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים ולהקמת חברה באירלנד

במאמר זה הסברנו בקצרה על התהליך של רישום חברה באירלנד. עורכי הדין ממשרדנו, המתמחה במשפט מסחרי ובדיני הגירה, ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה ועניין פרטניים. ניתן ליצור עם עורך דין ממשרדנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה