דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום חברה באיי קיימן (מידע משפטי)

Law office

רישום חברה באיי קיימן טומן בחובו הטבות רבות, ובהתאם מאות אלפי אנשי עסקים מכל העולם כבר הקימו במדינה זו חברות. עבור ישראלים המעוניינים להקים עסקים מעבר לים, מומלץ לבדוק את האפשרות של התאגדות באיי קיימן. במאמר זה נפרט על היתרונות וההטבות שמעניקה הקמת חברה באיי קיימן, וכן על ההליך המהיר והנוח לצורך כך. 

בכל שאלה בנושא רישום חברה באיי קיימן וביעדים נוספים מעבר לים, תוכלו לפנות למומחים ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב. עורכי הדין במשרד מתמחים בדיני תאגידים ודיני הגירה. למשרד מעל 30 שנות ניסיון בתחום, והוא מעניק מענה משפטי מקיף בכל הנוגע לרישום חברה וליווי משפטי שוטף לאורך פעילותה.

רישום חברה באיי קיימן

מידע כללי על איי קיימן – יעד מוביל בעולם להקמת עסקים וחברות

מה הופך מדינת קטנה באיים הקאריביים למרכז סחר בינלאומי? איי קיימן, היא מדינה קטנה המורכבת מ-3 איים קטנים המאכלסים פחות מ-70 אלף תושבים. המדינה כפופה לכתר הבריטי. בעשורים האחרונים חלה התפתחות כלכלית אדירה במדינה. המערכת הבנקאית באיי קיימן יציבה ומתקדמת, והמטבע מקומי (דולר של איי קיימן) נחשב בין החזקים בעולם.

מיסוי באיי קיימן

איי קיימן עונה על ההגדרה של מקלט מס. ככלל, לא מונהג במדינה מס הכנסה. עיקר ההכנסות למדינה מגיעות מתיירות וממערכת מיסוי עקיפה. עיקר המיסים במדינה מוטלים על יבוא מוצרים. עם זאת, בשונה ממקלטי מס אחרים בעולם, המערכת השלטונית נחשבת איכותית ואמינה. בהתאם לכך, המדינה אינה מופיעה ב״רשימות השחורות״ של ארגונים בינלאומיים, דוגמת ה-OECD.

האמור לעיל עשוי להסביר מדוע באיי קיימן רשומות מעל 100 אלף חברות בבעלות אזרחים זרים מכל רחבי העולם. בנקים זרים רבים פותחים במדינה סניפים ראשיים בהתאם לכך, ונהנים ממיסוי נמוך. כמוהם פועלים באיי קיימן עוד חברות ועסקים במגוון רחב של תחומים, ובעיקר בתחום האחזקות והשירותים הפיננסיים. 

כיצד ניתן לרשום חברה באיי קיימן?

איי קיימן מהווה מדינה נוחה לא רק לצרכי מס, אלא גם לצורך הקמת חברה. ההליך של רישום חברה באיי קיימן לוקח בדרך כלל יום אחד בלבד, ואין דרישות רגולטוריות רבות שיש לעמוד בהן לצורך כך. הסוג הנפוץ ביותר של חברות בבעלות זרה המוקמות באיי קיימן נקרא Exempted company. סוג זה של חברות זרות נהנות, בין היתר, מהתחייבות של איי קיימן שלא לגבות מהן מסים במשך 20 שנה. לעתים אף ניתן להאריך את תקופה זו. לצורך רישום חברות מסוג זה, נדרש לציין בבקשת הרישום דירקטור אחד לפחות ובעל מניות אחד לפחות. בנוסף, נדרש לאתר ולרשום נציג מקומי (Agent) ומשרד רשום באיי קיימן. 

אחת הדרישות העיקריות של איי קיימן בעניין רישום חברה היא רישום שם מקורי של חברה, אשר אינו דומה או זהה לשם אחר. לצורך כך יש לבצע חיפוש במאגר השמות המקומי. בשונה ממדינות רבות אחרות, לא קיימת באיי קיימן דרישה להגיש תקנון חברה או לציין הון מניות מינימאלי לצורך הקמת חברה. עבור מי שמעוניינים לזרז עוד יותר את ההליך של הקמת חברה באיי קיימן, ניתן אף לרכוש חברת ״מדף״ (Shelf company). הכוונה לחברה אשר כבר הוקמה, לצורך מכירתה לאחרים.

דרישות נוספות לאחר רישום החברה

מעבר לדרישות שציינו לצורך רישום חברה באיי קיימן, הדרישות לאורך פעילות החברה הן מינימאליות. למשל, נדרש לקיים אסיפה שנתית של בעלי המניות. עם זאת, האסיפה אינה חייבת להתקיים באיי קיימן. ניתן לקיימה מכל מקום בעולם. בנוסף, רצוי (אך אין חובה) להקים חשבון בנק מקומי, אשר ישמש את החברה במהלך פעילותה. מכל מקום, חשוב לקבל ייעוץ וליווי משפטי לצורך רישום חברה באיי קיימן, על מנת לוודא עמידה בכללי המיסוי הבינלאומי והתאמה בין החוק המקומי וחוקי המדינות הנוספות בהן פועלים.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים לצורך הקמת חברה באיי קיימן

לסיכום, רישום חברה באיי קיימן כולל הטבות רבות ועשוי להיות רלוונטי עבור רבים מהמעוניינים להקים חברה מעבר לים. עורך דין מומחה לדיני תאגידים ודיני הגירה ממשרד עורכי הדין שלנו יוכל לסייע במענה לשאלות נוספות בנושא. למשרדנו ניסיון רב בסיוע לאנשי עסקים בטיפול בהליכים להקמת חברות זרות, ובייעוץ משפטי שוטף לקראת הקמת חברה ולאורך פעילותה. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה