קרן שיווק לתיירות – משרד התיירות תומך במימון הוצאות שיווק ופרסום של סוכני נסיעות ותיירות
זהו פרויקט של משרד התיירות אשר נועד לעודד פרסום ושיווק שיתרום לכניסת תיירים לישראל. משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, מתמחה בנושאי ויזות וכניסה לישראל. משרדינו בירושלים עובד עם סוכני תיירות, בין השאר בנושאי אשרות כניסה לקבוצות תיירים. במאמר זה, עורך הדין מיכאל דקר יסביר כיצד סוכני תיירות ומארגני תיירות נכנסת מחו"ל יכולים לפנות למשרד התיירות על מנת שיתמוך בעד 50% מהוצאות השיווק והפרסום שלהם.

מי זכאי לקבל כספים של קרן שיווק לתיירות נכנסת?

קרן שיווק לתיירותגופים עסקיים, סוכנויות ויחידים (עוסקים מורשים) אשר תורמים באופן ישיר לתיירות נכנסת לישראל לתווך קצר. סוכני תיירים ומארגני כנסים הם היעד העיקרי, אך לא היחיד, של הקרן.
כל עוד המבקש מכניס תיירים לארץ באופן ישיר (לדוגמה, על ידי ארגון ויזת תיירים לקבוצה, או על ידי הצעת חבילת תיירות) ואינו משמש אך ורק כמתווך בין התיירים למספקי שירותים בארץ, ניתן לבקש מימון מהקרן.

תנאי הבסיס הוא שמחזור העסקים של ארגון המביא תיירים לארץ הוא לפחות 1,500,000 ש"ח לשנה, ושל ארגון המארגן כנסים הוא 1,500,000 לפחות בשנה אחת משלוש השנים האחרונות. מטרת תנאי זה היא לוודא שהשתתפות משרד התיירות בשיווק ופרסום הארגון אכן תביא לעלייה משמעותית בכמות התיירים המגיעים ארצה.

מי אינו זכאי לקבל כספים מקרן השיווק?

מתווכים או מבקשים אשר מקבלים מימון אחר ממשרדים ממשלתיים, לא זכאים למימול של הקרן.
מתווכים – כאמור למעלה, הקרן מיועדת למי שמביא תיירים לארץ באופן ישיר. מי שמביא מתנדבים או מתלמדים לארץ ליותר מ10 ימים אינו קהל היעד של הקרן.
כמו כן, אין "כפל מבצעים" – מי שכבר מקבל מימון ממשרד התיירות או ממשרד ממשלתי אחר (לדוגמה, פעילות תיירות חינוכית כגון "תגלית") לא יוכל לקבל מימון נוסף עבור עלויות פרסום ושיווק.

באיזה היקף יכולה הקרן לממן שיווק ופרסום תיירות?

חשוב לציין כי הקרן מציעה תמיכה רק במידה ותקציב הפרסום השנתי של הארגון הוא לפחות 75 אלף ש"ח. במקרה זה, ובכפוף לתנאים המופרטים במאמר, הקרן יכולה להשתתף בעלויות השיווק עד ל500,000 ש"ח או עד ל50% מעלויות הפרסום, הנמוך מביניהם.

אלו סוגי פרסום ושיווק מוכן משרד התיירות לממן?

בנוסף לפרסום ושיווק רגיל, הקרן יכולה לתמוך גם בסוגי פרסום ושיווק כגון: בניית אתרים, הפקת חומר פרסומי, אירוח בישראל של "בעלי השפעה" \ "מקבלי החלטות" (Influencers), טיסות, השתתפות בכנסים, על מנת לקדם תיירות ואירוח כנסים בישראל, ועוד.

אלו מסמכים יש להציג לקרן?

על מנת לקבל מימון מטעם קרן שיווק לתיירות נכנסת, חובה לתעד בקפידה הוצאות נוכחיות, בעבר, ובעתיד.
יש להוציא אישור בחתימת רואה חשבון מוסמך על הבקשה לקבלת מימון.

בנוסף, את רוב הוצאות הפרסום יש לנמק ולקבל אישור מטעם משרד התיירות, במיוחד ובמידה והן יוצאות מן הכלל.

צרו קשר עם משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, בירושלים ופתח תקווה, למידע משפטי ועזרה בקבלת אישורים ממשרד התיירות ומשרד הפנים.

קרן שיווק לתיירות בישראל

:03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il