דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

קבלת אזרחות גרמנית לנרדפי המשטר הנאצי

Michael Decker
Michael Decker

Libi Portnov

אומנם באיחור אך עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא... אז רציתי להגיד תודה לנחמה האלופה מהמשרד שלכם שליוותה תמכה ולחמה את מלחמותינו ובפה מלא ניתן להגיד "ניצחנו"
ממליצה בחום , בכל נושא שקשור ברשויות לצערי חוויתי את זה על בשרי ללא עו"ד טוב אין סיכוי להתמודד ... בקיצור לתודה לצוות של אלופים נחמה ומיכאל תודה רבה.

Ariela Trabelsi

תודה עבור השירות היעיל, המהיר,האכפתי, המקצועי. השתמשנו בשירותכם מספר פעמים ,נמשיך ונמליץ.

רויטל כהן אליאס

משרד מקצועי וצוות מעולה ורציני! עו״ד ענת לוי נתנה לי שירות אדיב, מקצועי ויעל. יחס אישי, כל שאלה או בקשה קיבלה התייחסות מידית. הרגשתי בידיים טובות ומקצועיות. מומלצים ביותר.

Hagit Orr Giltal

נעזרתי בעו"ד עודד גרמנוב בעניין דיני עבודה. לאורך כל התהליך עו"ד גרמנוב היה קשוב, זמין, אדיב, מקצועי וענייני, הוגן ואף הגון.
דיברתי עם שלל עורכי דין לפני שבחרתי ייצוג במקרה שלי, ובחרתי בעו"ד גרמנוב מהסיבות שציינתי. הוא עזר לי מאוד ואני ממליצה בחום.

Andreas Stutz

לקחו את התיק שלי ברצינות המלאה ונתנו לי שירות מיקצועי ואיכותי. התרשמתי מבקיאותו של המשרד ואני יכול רק להמליץ את משרד עו"ד זה במצפון שלם ובחום!

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

לימור

משרד עו" ד מעולה עם שירות והכוונה מהטובים ביותר. זכינו ליחס, כבוד ומענה בכל עת שרצינו ובמיוחד מעורכת הדין עדי ברגר שליוותה אותנו ברגעים מאוד מתוחים והראתה מיומנות, אחריות, אכפתיות, הראתה שאנחנו לא רק עוד לקוחות וכל זה עם חיוך ושמחה על פניה.

יוסי שקולניק

גם אנחנו קיבלנו שרותי תרגום ונוטריון מחברת עורכי הדין. הטיפול היה עניני אדיב ומהיר וענה על כל הציפיות. מצפה להמשך שיתוף פעולה בעתיד

טניה ידוב

אני רוצה להודות לעו''ד ענת לוי על טיפול מקצועי בתיק שלנו. עורכת דין מסורה ואכפתית שנותנת את הלב והנשמה.
בהחלט ראויה להערכה!

תודה רבה לך!

מני מירום

ברצוני להמליץ של משרד עורכי דין דקר, פקס ושות'. השירות מעולה, מהיר ואיכותי הייתי צריך תרגום נוטריוני ואפוסטיל, אחד מעורכי הדין יצר איתי קשר במהירות והתכתב איתי בווטסאפ גם בימי שישי בכדי לוודא שהמסמכים יטופלו תוך יומיים.

נתי אס

יחס אישי ממליץ בחום !!!!!

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

Gady Michalovitz

מקצועיות,סובלנות ואנושיות ראויה להערצה, אין לי ספק שהם העורכי דין הטובים ביותר בתחומם.
מוקיר ומעריך מאוד.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

ערן כהן

הגעתי לעו"ד מיכאל דקר בזכות הביקורות המעולות עליו ולגמרי זכיתי! שכרתי את שירותי המשרד בתחום דיני המשפחה בתביעה שהגשתי למשמורת משותפת והפחתת מזונות והגעתי לתוצאה המיוחלת, דבר שחשבתי שלא אפשרי. מעבר לשירות המקצועי והאמין לו זכיתי מתחילת הדרך, מיכאל נתן לי הרגשה של בן בית ונסך בי רוגע ובטחון לאורך כל הדרך עם המון סבלנות ואמפתיה. תודה גדולה גם לשאר צוות המשרד - יישר כח! בהערכה רבה, ערן כהן

מרים פופ

הי לכולם,אורך דין מבורך ,מאות גדולה.אמין,אמיתי ,מתחשב בכול סיטואציה ספציפי לבן האדם הנותן שירות .שאלוהים הברך אותו ואת משפחתו.????????????תודה לאל שיש כאלו אורך דינים כמו Joshua Pex.ממליצה מאוד בחום.❤❤❤

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Hacohen Liel

פניתי לעו״ד יהושע פקס, קיבלתי מענה מהיר ביותר. כשהגעתי לצורך ביצוע השירות, הביצוע היה מיידי ואדיב תוך הסבר. ממליצה לכל מי שמעוניין בעבודה מהירה, עניינית ויעילה לפנות לעו״ד פקס.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Pazit Oz

עורכי דין מקצועיים ואנושיים. נותנים מענה גם במצבי חירום.ממליצה בחום!

מורן חן הראל, עורכת דין מגשרת ומטפלת

עורך דין יהושוע אדיב נעים ומקצועי מאד! ממליצה מאד

Bashar Altalleh

אין מילים לתאר עד כמה אנחנו מאושרים ושמחים מהשירות האישי שקבלנו ממשרדכם ומיוחד מעורכת דין נחמה המון תודה רבב רבה לך

דנה פלד

יהושוע מיקצועי , מטפל ללא דיחוי ואדיב . תודה רבה על הטיפול!

Nadine Epstein

קיבלתי שירות מעולה ואדיב מבתיה לכל אורך הדרך! מאוד מרוצה!

KitePride International

ממליצים בחום ! שירות וחם ומקצועי אמין ומהיר. תודה שאתם עומדים לצידינו ????

אורי הלברשטדט

יהושוע סייע לי בזריזות ובאדיבות. ממליץ בחוםֱ

Eli Matias

משרד עו"ד דקר,פקס,ושות', זה אחד המשרדים הטובים שאני מכיר בישראל תודה לעו'ד נחמה על הטיפול הקודש שעשתה עבורי

נחום כהן

משרד עו"ד בתל אביב, קטן מימדים אבל פועל ועושה את עבודתו נאמנה. עו"ד ותומכים אחרים (paralegal) אמינים, אדיבים, יודעים להקשיב ולהסביר.
נגישות לחניה של המשרד מונע כאב ראש ללקוחות, וזה אחד היתרונות הנוספים.
בהצלחה

איציק

מבקש להמליץ על עו"ד יהודה אלחרר שהפתיע אותי בתוך תקופה קצרה (מול גוף שהתעקש לא לפצות) והביא את התוצאה הטובה ביותר. תודה גם לצוות המשרד המסור.????

אוריה מזרחי

ממליצה בחום על המשרד. פניתי למשרד בכמה תיקי נזיקין וראש המחלקה עורך דין יהודה אלחרר הדריך אותי בצורה מפורטת ויצירתית איך לפעול בדברים שהיו ממש קריטיים. זה עזר לי המון וגם הוריד לי מהלחץ הנפשי בעיקר שהכול בליווי והדרכה פרטית ומסודרת
תודה רבה גם לעוז ולאה מהמשרד. ממליצה לכל מי שאני מכירה.

סיגל וקס

ממליצה בחום על שירותי המשרד. פנינו לעזרה בתרגום מסמכים רשמיים וחתימה נוטריונית וקיבלנו מענה מהיר, אדיב ומקצועי משפחה קישור. תודה!!

Yael Cina

יהושע אדם מקצועי, אמין ומקסים. תמיד עוזר ודואג למה שצריך. ממליצה בחום!

Romy Bar-David

נעזרנו בשירותיו של יהושע והיינו מרוצים מאוד! יהושע אדיב, אמין ועובד במהירות. אנחנו ממליצים עליו בחום!

יבגני

עורכי דין מצוינים ואכפתים! עזרו לי להסדיר חוב גדול ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה. ממליץ בחום. נחמה, מיכאל ואודליה, תודה רבה!

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

דויד תורגמן

רוצה להמליץ לכל מי שמעוניין בשירותי המשרד על שירות מעולה ומקצועי מאוד
ובמיוחד למזל שהייתה מושלמת.

אתאר דיוואני

״תודה עמוקה לעו״ד במשרד על הליווי המקצועי והייעוץ בתהליך קבלת הויזה המורכב, זה יכול היה להיות הרבה יותר קשה בלעדיו. העו״ד עשה עבודה נפלאה, עם אופטימיות ושירות מסור לאורך כל הליווי״.

 

Jacqueline Marie

תודה על אמינות ונאמנות וחיפוש הצדק והטוב בעולם!

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

Maya Dan

אנשים מקסימים ומקצועיים!
ממליצה בחום!

אריאנה זקס

שירות נעים ואדיב שנעשה ברגישות גדולה. כל התהליך עם ענת לוי לומגיסטרו ועם המשרד היה מהיר וללא דופי. תודה.

Omri Levin

תודה רבה לענת ולריבה,
על הטיפול המסור והמקצועי.
100/100

עמית אובנטל

לפני כשנה וחצי התחלתי תהליך של התאזרחות גרמנית כאשר ברשותי רק שמה של סבתי ז״ל תאריך לידתה והעובדה שנולדה בהמבורג.
עו״ד עידו שקולניק וצוות המשרד יצאו לדרך כאשר ברשותם אותם פרטים דלים שסיפקתי.
היום, שנה וחצי לאחר התחלת התהליך ,ֶקיבלתי את האזרחות וכעת ילדי נמצאים באותו התהליך.
ברצוני לשבח את עו״ד שקולניק וצוות המשרד על עבודה מקצועית, מהירה , תוך ליווי צמוד.
אין לי ספק כי כל מי שיפנה למשרד יהנה מאותו טיפול מסור ואני ממליץ עליהם בחום!

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

רמי חלבי

משרד עורכי דין רצינים ביותר . אנשים מקצועים נותנים השירות הכי טוב ללקוח . מנסיון שלי איתם בעינים עצומות הכי טובים שיש אפשר לסמוך עליהם תמיד . אני מעיד שקיבלתי שירות נהדר שירות מקצועי ואמין מצוות העורכי דין במשרד . ממליץ ביותר

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

שי לוי

התעורר צורך דחוף לקלוט מהנדס מחברת אחות שלנו בצ'כיה שיעזור לנו בשני פרוייקטים חשובים של קליטת מכונות חדשות. בתוך מספר שבועות ואין סוף טפסים ואישורים התקבל ההיתר המיוחל ובימים אלה העובד ומשפחתו כבר בארץ. במקרים בהם הרגולציה בארץ מכבידה על בעלי העסקים (אולי מטעמים מובנים אבל שלא קשורים לתעשייה) המשרד עשה הכל ביסודיות ומקצועיות ובהבנה מוחלטת של התהליכים כדי שנקבל את האישורים המתאימים. תודה רבה לבתיה, אירנה וענת מהמשרד בירושלים על העבודה המאומצת והיסודית.
בברכה,
שי לוי
מנכ"ל קיוסרה אי וי אקס רכיבים (ירושלים) בע"מ

שאדי שעבאן

שירות יעיל מהיר וסופר מקצועי , סופר מרוצה מהשירות שקיבלתי וכמובן מהתוצאה הסופית. ברכות ! מגיע לכם .

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

Gal Magal

ממליץ בחום שירות מקצועי ואוזן קשבת ללקוחות

Sharon Helbrecht

תודה השירות היה מאוד מקצועי, יותר מחמש כוכבים

דרור שניידר

מענה יעיל,זריז,מקצועי ואנושי

Ilan Hefetz

רוצה לשבח את משרד העורכי דין.בראש ובראשונה את עורך דין גלילי .נתן לי שירות אדיב מקצועי ומהיר.
עורך דין אכפתי וקשוב.לכן אני ממליץ פה וכמובן שאמליץ לכל מכריי.תודה רבה ויישר כח.אילן.

Nir Plesser

לאחר שבחנתי מספר משרדים לייצוג, בחרתי במשרד דקר, פקס, ושות' ולא התחרטתי. זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי בתיק שלי, ומורן אשר ליוותה אותי בייצוג גילתה בקיאות וחריצות בתיק ותמיד הייתה זמינה לשאלותיי. לאור שביעות רצוני המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד

כל מאמרי המשרד בתחום הדרכון הגרמני

בחודש מאי של שנת 2020 הרחיב בית הדין הפדראלי בגרמניה את מעגל הזכאים לקבל האזרחות – בהתאם לתקנות חדשות לחוק הלאום הגרמני. התקנות מקלות את תנאי קבלת האזרחות עבור נרדפי השלטון הנאצי וצאצאיהם, וכמו-כן לא מחייבות אותם לגור מספר שנים בגרמניה על מנת לקבל את האזרחות. יחד עם זאת, מבחני השפה שידרשו לעבור נחשבים פשוטים יותר דרך תהליך זה כמו גם מבחן התרבות המקומי.

למשרדי עורכי דין הגירה שלנו שבתל אביב וירושלים ניסיון רב שנים במחקר גנאלוגי ובאיתור מסמכים של משפחות יהודיות אשר נאלצו לברוח מאירופה בשנות שלטון הרייך השלישי. מומחינו יוכלו לעזור לכם להגיש בקשה לרשויות הגרמניות באופן יעיל, מקצועי ומסור בעזרת הבנה מקיפה בחוק הגרמני. בנוסף, משרדנו מתמחים גם בהוצאת דרכון אוסטרי לצאצאים של אזרחי אוסטריה שעזבו את שטחה בין שנת 1933 לשנת 1955.

 קבלת אזרחות גרמנית לנרדפי המשטר הנאצי

חוק הלאום הגרמני הולך ונבנה מחדש בשנים האחרונות ומרחיב את התנאים עבור נרדפי המשטר הנאצי וצאצאיהם. יחד עם התקנות שפורסמו בשנה שעברה, גם בחודש יוני השנה פרסם הפרלמנט הגרמני כי בכוונתו לחוקק תקנות נוספות בחודשים הקרובים. התקנות אמורות להקל על הקריטריונים השונים, אשר עומדים כתנאי סף עבור מיליוני זכאים ברחבי העולם.

אז מי בעצם זכאי לאזרחות?
ההוראות החדשות תחולנה על נרדפי השלטון הנאצי אשר אזרחותם הגרמנית נלקחה מהם על רקע דת, גזע או פוליטיקה בין התאריכים 30.1.1933 – עליית המפלגה הנאצית לשלטון, ועד ל-8.5.1945. בניגוד ל"חוק השבות" האוסטרי אשר מאפשר קבלת אזרחות גם עבור מי שנותר בשטח אוסטריה, במחנה פליטים או במעמד אחר עד לשנת 1955, החוק הגרמני מגביל את הזכאות למי שעזבו את גרמניה עד לניצחון בעלות הברית באירופה.

יחד עם נרדפי המשטר הנאצי שבהם מכיר החוק החדש, גם ילדים, נכדים ונינים של קורבנות הרדיפה זכאים להגיש בקשה בהתאם לתקנון. זאת גם במידה ובעל האזרחות המקורי אינו בחיים. מאחר ועל פי הדין הגרמני האזרחות עוברת בירושה לפי "דין הדם".

המתאזרחים החדשים לא יצטרכו לוותר על אזרחותם הנוכחית. החוק נוגע גם עבור יהודים שהיו תושבי גרמניה בשנות ה-30, אך בגלל חוקים מפלים נמנע מהם לקבל אזרחות גרמנית. בנוסף, ניתן לדלג דור בכדי להגיש בקשה לקבלת האזרחות. זאת אומרת, היה ונכד מעוניין להתאזרח, יוכל לממש את זכויותיו מבלי לאזרח תחילה את אחד ההורים או הסבים.

קבלת אזרחות גרמנית לנרדפי המשטר הנאצי

שינויים נוספים בחוק הגרמני – אילו תקנות השתנו בשנת 2020?

  1. כל צאצא שנולד במסגרת נישואין קודם לתאריך ה- 1.4.1953, יכול היה להגיש בקשה רק במידה ואביו היה אזרח גרמני בעבר. במילים אחרות, האזרחות הורשה דרך האב בלבד. אולם, כיום גם צאצאים לאשה בעלת אזרחות גרמנית לשעבר יהיו רשאים לעתור עבור האזרחות.
  2. כל צאצא שנולד לאב בעל אזרחות גרמנית במסגרת נישואין בין השנים 1914-1963, יכול להשיג את האזרחות כדין.
  3. במסגרת תיקון האפליה המגדרית – החל מחודש ינואר 1975, כל צאצא אשר נולד במסגרת נישואין יוכל לקבל את האזרחות הגרמנית אם לפחות אחד מההורים נושא בה.
  4. היה וצאצא נולד מחוץ לנישואין לאם בעלת אזרחות גרמנית יוכר כזכאי. כך גם לגבי צאצא לאב גרמני במידה ונולד לאחר שנת 1993.

האם אפשרי לקבל אזרחות גרמנית בהתבסס על שהות בגרמניה?

במידה ואבותיכם לא היו בין נרדפי המשטר הנאצי בשנות ה-30, עדיין תוכלו לקבל דרכון גרמני ואזרחות גרמנית על בסיס שהות ממושכת בגרמניה, לאחר קבלת אשרת תושב ארעי ותושבות קבע.

בכדי לעבור הליך התאזרחות כדין בגרמניה יש לשהות בה לפחות במשך 8 שנים. על השהות להיות כמובן חוקית ובנוסף לכך, תתבקשו להראות יכולות פיננסיות, כמו גם לדעת לדבר גרמנית ולהכיר את התרבות המקומית. אולם, בעלי קשר ישיר לאדם שסבל/ה בגרמניה הנאצית לא נדרשים לעבור את הפרוצדורה הנ"ל ואינם אפילו נדרשים להגיע פיזית לגרמניה במהלך תהליך ההתאזרחות.

על רגל אחת – רקע היסטורי של יהודי גרמניה

יהדות גרמניה במאה ה-20 נחשבה למשגשגת ביותר באירופה. יהודיה עשו חייל ברוב המישורים הכלכליים וגם התורניים. זאת הסיבה שהיישוב בה היה הגדול ביותר במערב אירופה, עם 525 אלף איש בשנת 1933 – ערב עליית המפלגה הנאצית לשלטון.

עם זאת, עקב חוקי הגזע המפלים והאיסורים הנוראים שחוקקו הרשויות נגדם, למעלה מ-300 אלף החליטו לעזוב לארצות-הברית, בריטניה, קנדה ועוד. בשנת 1939 – ערב מלחמת העולם השנייה, הוערך מספר היהודים במדינה בכ-214 אלף בסך הכל. כיום רוב, צאצאיהם (כל מי שאבותיו עזבו החל מינואר 1933) זכאים לקבל דרכון גרמני ומשרדנו מסייע בכך.

צרו קשר – קבלת דרכון גרמני אירופי לצאצאים של ניצולי שואה

הוצאת דרכון גרמני לצאצאי ניצולי שואה ו/או קורבנות המשטר הנאצי עושים במשרד בעל מוניטין של שנים בתחום ההגירה. לאחר שנים רבות של התעסקות בשלל הדרכונים האירופים, משרדנו פיתח שיטה מיוחדת לסיווג זכאים ויעילות קבלת דרכון גרמני ללא סחבת וביורוקרטיה מיותרת. אנו נשמח לעזור להשיג את המסמכים הדרושים באירופה, לתרגם מסמכים שהונפקו בישראל לגרמנית, וללוות אתכם עד לקבלת תעודת ההתאזרחות הגרמנית. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ונשמח לעזור גם לכם בהליך קבלת אזרחות גרמנית לנרדפי המשטר הנאצי.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה