דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון צרפתי – אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Gal Magal

ממליץ בחום שירות מקצועי ואוזן קשבת ללקוחות

שאדי שעבאן

שירות יעיל מהיר וסופר מקצועי , סופר מרוצה מהשירות שקיבלתי וכמובן מהתוצאה הסופית. ברכות ! מגיע לכם .

Andreas Stutz

לקחו את התיק שלי ברצינות המלאה ונתנו לי שירות מיקצועי ואיכותי. התרשמתי מבקיאותו של המשרד ואני יכול רק להמליץ את משרד עו"ד זה במצפון שלם ובחום!

אריאנה זקס

שירות נעים ואדיב שנעשה ברגישות גדולה. כל התהליך עם ענת לוי לומגיסטרו ועם המשרד היה מהיר וללא דופי. תודה.

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

Bashar Altalleh

אין מילים לתאר עד כמה אנחנו מאושרים ושמחים מהשירות האישי שקבלנו ממשרדכם ומיוחד מעורכת דין נחמה המון תודה רבב רבה לך

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

KitePride International

ממליצים בחום ! שירות וחם ומקצועי אמין ומהיר. תודה שאתם עומדים לצידינו ????

ערן כהן

הגעתי לעו"ד מיכאל דקר בזכות הביקורות המעולות עליו ולגמרי זכיתי! שכרתי את שירותי המשרד בתחום דיני המשפחה בתביעה שהגשתי למשמורת משותפת והפחתת מזונות והגעתי לתוצאה המיוחלת, דבר שחשבתי שלא אפשרי. מעבר לשירות המקצועי והאמין לו זכיתי מתחילת הדרך, מיכאל נתן לי הרגשה של בן בית ונסך בי רוגע ובטחון לאורך כל הדרך עם המון סבלנות ואמפתיה. תודה גדולה גם לשאר צוות המשרד - יישר כח! בהערכה רבה, ערן כהן

איציק

מבקש להמליץ על עו"ד יהודה אלחרר שהפתיע אותי בתוך תקופה קצרה (מול גוף שהתעקש לא לפצות) והביא את התוצאה הטובה ביותר. תודה גם לצוות המשרד המסור.????

רויטל כהן אליאס

משרד מקצועי וצוות מעולה ורציני! עו״ד ענת לוי נתנה לי שירות אדיב, מקצועי ויעל. יחס אישי, כל שאלה או בקשה קיבלה התייחסות מידית. הרגשתי בידיים טובות ומקצועיות. מומלצים ביותר.

Omri Levin

תודה רבה לענת ולריבה,
על הטיפול המסור והמקצועי.
100/100

Hacohen Liel

פניתי לעו״ד יהושע פקס, קיבלתי מענה מהיר ביותר. כשהגעתי לצורך ביצוע השירות, הביצוע היה מיידי ואדיב תוך הסבר. ממליצה לכל מי שמעוניין בעבודה מהירה, עניינית ויעילה לפנות לעו״ד פקס.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

נחום כהן

משרד עו"ד בתל אביב, קטן מימדים אבל פועל ועושה את עבודתו נאמנה. עו"ד ותומכים אחרים (paralegal) אמינים, אדיבים, יודעים להקשיב ולהסביר.
נגישות לחניה של המשרד מונע כאב ראש ללקוחות, וזה אחד היתרונות הנוספים.
בהצלחה

דויד תורגמן

רוצה להמליץ לכל מי שמעוניין בשירותי המשרד על שירות מעולה ומקצועי מאוד
ובמיוחד למזל שהייתה מושלמת.

אוריה מזרחי

ממליצה בחום על המשרד. פניתי למשרד בכמה תיקי נזיקין וראש המחלקה עורך דין יהודה אלחרר הדריך אותי בצורה מפורטת ויצירתית איך לפעול בדברים שהיו ממש קריטיים. זה עזר לי המון וגם הוריד לי מהלחץ הנפשי בעיקר שהכול בליווי והדרכה פרטית ומסודרת
תודה רבה גם לעוז ולאה מהמשרד. ממליצה לכל מי שאני מכירה.

Jacqueline Marie

תודה על אמינות ונאמנות וחיפוש הצדק והטוב בעולם!

סיגל וקס

ממליצה בחום על שירותי המשרד. פנינו לעזרה בתרגום מסמכים רשמיים וחתימה נוטריונית וקיבלנו מענה מהיר, אדיב ומקצועי משפחה קישור. תודה!!

יבגני

עורכי דין מצוינים ואכפתים! עזרו לי להסדיר חוב גדול ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה. ממליץ בחום. נחמה, מיכאל ואודליה, תודה רבה!

מרים פופ

הי לכולם,אורך דין מבורך ,מאות גדולה.אמין,אמיתי ,מתחשב בכול סיטואציה ספציפי לבן האדם הנותן שירות .שאלוהים הברך אותו ואת משפחתו.????????????תודה לאל שיש כאלו אורך דינים כמו Joshua Pex.ממליצה מאוד בחום.❤❤❤

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

עמית אובנטל

לפני כשנה וחצי התחלתי תהליך של התאזרחות גרמנית כאשר ברשותי רק שמה של סבתי ז״ל תאריך לידתה והעובדה שנולדה בהמבורג.
עו״ד עידו שקולניק וצוות המשרד יצאו לדרך כאשר ברשותם אותם פרטים דלים שסיפקתי.
היום, שנה וחצי לאחר התחלת התהליך ,ֶקיבלתי את האזרחות וכעת ילדי נמצאים באותו התהליך.
ברצוני לשבח את עו״ד שקולניק וצוות המשרד על עבודה מקצועית, מהירה , תוך ליווי צמוד.
אין לי ספק כי כל מי שיפנה למשרד יהנה מאותו טיפול מסור ואני ממליץ עליהם בחום!

אתאר דיוואני

״תודה עמוקה לעו״ד במשרד על הליווי המקצועי והייעוץ בתהליך קבלת הויזה המורכב, זה יכול היה להיות הרבה יותר קשה בלעדיו. העו״ד עשה עבודה נפלאה, עם אופטימיות ושירות מסור לאורך כל הליווי״.

 

Ilan Hefetz

רוצה לשבח את משרד העורכי דין.בראש ובראשונה את עורך דין גלילי .נתן לי שירות אדיב מקצועי ומהיר.
עורך דין אכפתי וקשוב.לכן אני ממליץ פה וכמובן שאמליץ לכל מכריי.תודה רבה ויישר כח.אילן.

נתי אס

יחס אישי ממליץ בחום !!!!!

שי לוי

התעורר צורך דחוף לקלוט מהנדס מחברת אחות שלנו בצ'כיה שיעזור לנו בשני פרוייקטים חשובים של קליטת מכונות חדשות. בתוך מספר שבועות ואין סוף טפסים ואישורים התקבל ההיתר המיוחל ובימים אלה העובד ומשפחתו כבר בארץ. במקרים בהם הרגולציה בארץ מכבידה על בעלי העסקים (אולי מטעמים מובנים אבל שלא קשורים לתעשייה) המשרד עשה הכל ביסודיות ומקצועיות ובהבנה מוחלטת של התהליכים כדי שנקבל את האישורים המתאימים. תודה רבה לבתיה, אירנה וענת מהמשרד בירושלים על העבודה המאומצת והיסודית.
בברכה,
שי לוי
מנכ"ל קיוסרה אי וי אקס רכיבים (ירושלים) בע"מ

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

דרור שניידר

מענה יעיל,זריז,מקצועי ואנושי

Ariela Trabelsi

תודה עבור השירות היעיל, המהיר,האכפתי, המקצועי. השתמשנו בשירותכם מספר פעמים ,נמשיך ונמליץ.

מני מירום

ברצוני להמליץ של משרד עורכי דין דקר, פקס ושות'. השירות מעולה, מהיר ואיכותי הייתי צריך תרגום נוטריוני ואפוסטיל, אחד מעורכי הדין יצר איתי קשר במהירות והתכתב איתי בווטסאפ גם בימי שישי בכדי לוודא שהמסמכים יטופלו תוך יומיים.

Gady Michalovitz

מקצועיות,סובלנות ואנושיות ראויה להערצה, אין לי ספק שהם העורכי דין הטובים ביותר בתחומם.
מוקיר ומעריך מאוד.

Hagit Orr Giltal

נעזרתי בעו"ד עודד גרמנוב בעניין דיני עבודה. לאורך כל התהליך עו"ד גרמנוב היה קשוב, זמין, אדיב, מקצועי וענייני, הוגן ואף הגון.
דיברתי עם שלל עורכי דין לפני שבחרתי ייצוג במקרה שלי, ובחרתי בעו"ד גרמנוב מהסיבות שציינתי. הוא עזר לי מאוד ואני ממליצה בחום.

מורן חן הראל, עורכת דין מגשרת ומטפלת

עורך דין יהושוע אדיב נעים ומקצועי מאד! ממליצה מאד

Pazit Oz

עורכי דין מקצועיים ואנושיים. נותנים מענה גם במצבי חירום.ממליצה בחום!

לימור

משרד עו" ד מעולה עם שירות והכוונה מהטובים ביותר. זכינו ליחס, כבוד ומענה בכל עת שרצינו ובמיוחד מעורכת הדין עדי ברגר שליוותה אותנו ברגעים מאוד מתוחים והראתה מיומנות, אחריות, אכפתיות, הראתה שאנחנו לא רק עוד לקוחות וכל זה עם חיוך ושמחה על פניה.

Yael Cina

יהושע אדם מקצועי, אמין ומקסים. תמיד עוזר ודואג למה שצריך. ממליצה בחום!

אורי הלברשטדט

יהושוע סייע לי בזריזות ובאדיבות. ממליץ בחוםֱ

טניה ידוב

אני רוצה להודות לעו''ד ענת לוי על טיפול מקצועי בתיק שלנו. עורכת דין מסורה ואכפתית שנותנת את הלב והנשמה.
בהחלט ראויה להערכה!

תודה רבה לך!

Romy Bar-David

נעזרנו בשירותיו של יהושע והיינו מרוצים מאוד! יהושע אדיב, אמין ועובד במהירות. אנחנו ממליצים עליו בחום!

Maya Dan

אנשים מקסימים ומקצועיים!
ממליצה בחום!

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

דנה פלד

יהושוע מיקצועי , מטפל ללא דיחוי ואדיב . תודה רבה על הטיפול!

Nadine Epstein

קיבלתי שירות מעולה ואדיב מבתיה לכל אורך הדרך! מאוד מרוצה!

יוסי שקולניק

גם אנחנו קיבלנו שרותי תרגום ונוטריון מחברת עורכי הדין. הטיפול היה עניני אדיב ומהיר וענה על כל הציפיות. מצפה להמשך שיתוף פעולה בעתיד

Eli Matias

משרד עו"ד דקר,פקס,ושות', זה אחד המשרדים הטובים שאני מכיר בישראל תודה לעו'ד נחמה על הטיפול הקודש שעשתה עבורי

Sharon Helbrecht

תודה השירות היה מאוד מקצועי, יותר מחמש כוכבים

Nir Plesser

לאחר שבחנתי מספר משרדים לייצוג, בחרתי במשרד דקר, פקס, ושות' ולא התחרטתי. זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי בתיק שלי, ומורן אשר ליוותה אותי בייצוג גילתה בקיאות וחריצות בתיק ותמיד הייתה זמינה לשאלותיי. לאור שביעות רצוני המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד

Libi Portnov

אומנם באיחור אך עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא... אז רציתי להגיד תודה לנחמה האלופה מהמשרד שלכם שליוותה תמכה ולחמה את מלחמותינו ובפה מלא ניתן להגיד "ניצחנו"
ממליצה בחום , בכל נושא שקשור ברשויות לצערי חוויתי את זה על בשרי ללא עו"ד טוב אין סיכוי להתמודד ... בקיצור לתודה לצוות של אלופים נחמה ומיכאל תודה רבה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

רמי חלבי

משרד עורכי דין רצינים ביותר . אנשים מקצועים נותנים השירות הכי טוב ללקוח . מנסיון שלי איתם בעינים עצומות הכי טובים שיש אפשר לסמוך עליהם תמיד . אני מעיד שקיבלתי שירות נהדר שירות מקצועי ואמין מצוות העורכי דין במשרד . ממליץ ביותר

המוני צאצאים של יהודי צפון אפריקה רשאים להוציא אזרחות צרפתית. האזרחות תקנה לכם את ההיתר להוציא דרכון צרפתי אירופי ולהנות משלל אפשרויות בלעדיות. משרד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' עוסק כבר שנים ארוכות בהוצאת אזרחות צרפתית ויוכל להעניק לכם את מיטב השירותים המקצועיים על מנת לספק לכם את הדרכון האירופי המבוקש.

האינפורמציה במאמר זה נוגעת לאישים היסטוריים חשובים שעמדו ליהדות צרפת והנהיגו אותה במשך הדורות. האמור עוסק באישים רבניים מימי הביניים וכלה בדמויות חילוניות יוצאות דופן שבלטו במדע, פוליטיקה, עסקים, משפטים ועוד. לפניכם רשימה תמציתית של 27 יהודים צרפתיים בעלי מוניטין עולמי בתחומים נרחבים. כמו כן, בסופו מכיל המאמר מידע משפטי מתומצת.

הוצאת דרכון צרפתי - אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

צרפת היא הראשונה מבין מדינות אירופה שפעלה להתקין בחוקתה שוויון זכויות אזרחיות לתושביה היהודים. התחיקה ההיסטורית נקבעה בשנת 1791, תודות למאמץ רב שהושג על ידי קומץ של אינטלקטואלים שחתרו בחשאי בזמן המהפכה הצרפתית.

האחרונים הושפעו עמוקות מרעיונות ההומניזם, שבישרו כי צלם האדם הוא שיקוף של הטבע, ולכן חייב במהותו להיות שווה ליתר בני האדם. זאת מבלי הבדלים גזעיים, דתיים או מיניים. הדבר לקח חלק תודות לשינויי מעמדות פרימיטיביים אלה ויצירת עקרונות חדשים כדוגמת שוויון, חירות ואחווה.

בזכות זאת, יהודי צרפת החלו לצאת מגטאותיהם והשתלבו בתחומים נרחבים. עד כדי כך הייתה האינטגרציה שלהם בחברה הצרפתית יוצאת דופן, שהחלו להוביל באוניברסיטאות השונות, כפילנתרופים, בעלי עסקים מצליחים, סופרים, סוכי פרס נובל וכד'. הנה הרשימה:

העידן המודרני

 1. דוד אמיל דורקהיים – בין מייסדיה של פקולטת מדעי החברה ואבי הסוציולוגיה המודרנית. מחקריו בנוגע למהפכה המדעית באירופה והשלכותיה על האדם האירופי עומדים עד היום כמפתח להבנת מצוקותיו של האדם. הקים את מדע הסוציולוגיה כאשר שימש כמנהל הקתדרה לחינוך במוסד האקדמי המפורסם שבפריז – אוניברסיטת סורבון.
 2. יעקב פרירה – אחד ממניחי היסודות של שפת הסימנים. בקליניקה שהקים פיתח שיטות ייחודיות להבנת מטופליו החירשים וסלל את הדרך עבורם להיות נראים בחברה הצרפתית ולהשפיע. שימש כמתורגמן בכפוף למלך לואי החמישה עשר.
 3. מישל דה מונטיין – מראשוני ההומניסטים ומבשרי רעיון הנאורות. נולד למשפחה אנוסים אריסטוקרטית שהתנצרה. רעיונותיו החדשניים השפיעו על זרמים הומניסטיים רבים, בייחוד בצרפת של זמן המהפכה הצרפתית. היה כותב פורה, משפטן ופוליטיקאי.
 4. אנרי ברגסון – אחד הפילוסופים המשפיעים של המאה ה-20. התפרסם תודות לכך שבשונה מהחשיבה הרווחת של רוב הפילוסופים בני זמנו, טען כי האדם צריך להתרכז בעולמו האינטואיטיבי והניסיון החושי ולא ברציונל הקר כדי להבין את הלכי נפשו. רעיונותיו זכו להכרה רחבה ומתפתחים עד היום. בנוסף, היה זוכה פרס נובל לספרות לשנת 1927.
 5. לאון בלום – פוליטיקאי מכובד ומבקר ספרות נודע. לאחר קריירה מזהירה כמבקר ספרות בהיקף עולמי החליט לכהן כראש ממשלת צרפת. כה רחבה הייתה תמיכת העם בו שנבחר לתפקיד זה כשלוש פעמים.
 6. ז'אק דרידה – הוגה זרם הדקונסטרוקציה הפילוסופי. תרם רבות בהבנת פיענוח טקסטים בזכות שיטתו הייחודית. זאת על ידי ניתוח הכתוב ופיצולו לרעיונות מספר שבסופו מאחדים אותם ויוצרים תמונה שלמה של רעיונות המחבר.
 7. קלוד לוי שטראוס – מנבחרי ההוגים במאה ה-20. אנתרופולוג בעל שם עולמי שהקנה דרכים להבנת חשיבתה של התרבות האנושית והיווצרותן של חברות. תחום הידע אותו פיתח נקרא סטרוקטורליזם ועונה בבסיסו על שאלות התפתחות החשיבה האנושית.
 8. אודרה אזולאי – בת למשפחת אזולאי המרוקאית שבני משפחתה משמשים כבר דורות את מלכי מרוקו. שרת התרבות של צרפת בשנים 2016-2017., וגם מנהלת הכללית של הארגון חובק העולם אונסק"ו.
 9. רומן גארי – סופר מפורסם הידוע בכמה שמות עט, אשר המפורסם שבהם היה אמיל אז'אר. בשיא הקריירה שלו נחשב לאחד הכותבים הפופולריים בצרפת. התעסק גם בתחום הביום, דיפלומטיה ואף היה טייס במלחה"ע ה-2.
 10. יצחק אורוביו דה קסטרו – יליד פורטוגל ובן למשפחת אנוסים שהמירה את דתה לנצרות. בבחרותו הגיע לטולוז שבצרפת במטרה לשמש בה כפרופסור לרפואה. כמו כן, נעשה חבר במוסד הנבחרים המלכותי של המלך הצרפתי לואי ה-14.
 11. אדולף כרמייה – פוליטיקאי והדמות המובילה של זמנו בהנהגה היהודית בצרפת. אחד המקימים של ארגון אליאנס המפורסם שידוע גם כ"כל ישראל חברים" (מוסד ששם לעצמו למטרה להגן על המניעים והשאיפות היהודיות בגלות). כיהן כשר המשפטים של צרפת.
 12. ז'וליאן בֶּנדָה – מבקר תרבות וכתב. התפרסם בשל מאמר הביקורת הסוחף שכתב על האינטלקטואלים הצרפתים של זמנו, ששכחו את ערכיהם המקוריים ואינם עוצרים את בעלי השלטון מלהגשים את הדחפים האגואיסטיים שלהם במקום לעזור לעם הנזקק. המאמר התפרסם גם בישראל ונודע בשם "בגידת האינטלקטואלים".
 13. מויס דֵה קָמוֹנְדוֹ – צאצא למשפחת הבנקאים המצליחה דה קמונדו. המשפחה הייתה בעלת סניפים מכובדים וידועים בצרפת ועמדה כמתחרה הבולטת של משפחת רוטשילד .
 14. אַלְבֵּר מֵמִי – סופר יצירתי וסוציולוג. עמד בקשר עם גדולי הכותבים הצרפתיים בדורו, שאף פרסמו וקידמו את רעיונותיו היצירתיים. אלו היו ז'אן פול סארטר, אלבר קאמי, עַבְּד-אֵל-וַהָאבּ מֵדֶבּ ועוד. ספריו עוסקים בבעיית החילון, גזענות וכד'.
 15. מארק שאגל – הוכר בצעירותו כמוישה סגל. וירטואוז בתחום האומנות. יצירות האומנות שיצר הקיפו מכלול אומנותי רחב בסקאלה כגון ציור, פיסול, ויטראז' (זכוכית צבעונית), איור ועוד.

הוצאת דרכון צרפתי - אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

העת העתיקה

 1. רבינו גרשום – תלמודיסט ופוסק אגדי. אחד הרבנים המשפיעים בתולדות אשכנז. השפעתו העצומה ופסיקותיו הביאו את תלמידיו לכנות אותו "מאור הגולה". הוכר בשל הרפורמות שתיקן כדוגמת איסור פוליגמיה, הסכמת האישה בהליך גירושין וכיוצא בזה.
 2. רבי אברהם בן דוד מפּוֹשְׂקִיֵירֵה – אביו של מגיד שרשרת הקבלה המפורסם "רבי יצחק סגי נהור". אחד מאבות הקבלה ומבכירי המשיגים הנודעים על משנה תורה של הרמב"ם.
 3. אַבּוּן הגדול – נחשב כאחד מאבות התפוצה האשכנזית ויחד עם זאת גם מניח התשתית הרבנית בצרפת. צאצאיו עד היום נמנים כראשיה העתיקים של יהדות אשכנז. היה עילוי תורני ועשיר כקורח.
 4. רבי יחיאל הלוי – מנכבדי תלמידי החכמים בדורו. פעל ליישב סתירות תלמודיות סבוכות יחד עם חבריו בעלי התוספות. התפרסם במיוחד ב"ויכוח פאריז", כזה אשר ייצג את הבקיאות התלמודית והנהיג את הדיון מהצד היהודי. ראש ישיבת פאריז.
 5. רבי לוי בן גרשום – היה רב, איש אשכולות, אסטרונום, רופא ומתמטיקאי. אודות למכשירים האסטרונומיים הייחודיים שהרכיב, יצא שמו בין עמי אירופה ונודע כבעל בקיאות במדעים הרווחים. בנוסף, היה פרשן תורה מפולפל ורציונלי שלא פעם נודה על-ידי הרבנים.
 6. רבי חזקיהו בן מנוח – פרשן נודע. פירושו לחומש "חזקוני" משמש כאחד מחשובי הפירושים עד היום. בפירוש זה משלב ביאורים עתיקים של בעלי התוספות שפירושם אבד לאורך השנים.
 7. רבי עמנואל בּוֹנְפִיס – איש רב מעש, מתמטיקאי, רופא ואסטרונום. אחת מדמויות המפתח שתרמו ופיתחו את שיטת השבר העשרוני.
 8. יצחק אֲלְבָּלַג – הוגה דעות יקר ערך שנחרם לאורך השנים עקב ראיית עולמו האריסטוטלית. ניסה ליישב סתירות בין המדע לתנ"ך בשיטה רציונלית כפי שעשה אחד הפילוסופים המוסלמים הידועים של זמנו אל גזאלי. תרגם את ספרו של האחרון לעברית.
 9. רבינו תם – נשיא בעלי התוספות במאה ה-12. היה הנכד של הפרשן האדיר רש"י. תיקן תקנות ליהדות צרפת התקפות עד היום. תקנות בענייני אדם לחברו, חליצה, בית-כנסת ועוד. העמיד המוני תלמידי חכמים.
 10. רבי יצחק סגי נהור – למרות עיוורונו יצא שמו כחסיד ובעל תכונות על טבעיות כגון ידיעת חייו או מותו של חולה במיטה על-ידי שאיפת האוויר שבסביבתו. הקבלה בצורתה כיום התגבשה בזמנו, ונמסרה ממנו לתלמידיו שהעבירוה לרמב"ן, וממנו הלאה.
 11. רבי שלמה יצחקי – גדול הפרשנים היהודים. מפעל הפרשנות המקיף שחיבר על כל התנ"ך ועל רוב התלמוד משמשים היום את מיטב התלמידים וטובי תלמידי החכמים להבנה בסיסית ותקנית של הכתוב.
 12. יוסף אבן-כספי – בלשן, מפרש ופילוסוף ייחודי. בהיותו מפרש רחב אופקים נטה אחר פירושים אריסטוטליים ומשום כך גונה על ידי חכמי דורו ונדחה לדורות. חיבוריו הלשוניים על העברית ומקור מילותיה מסייעים לבלשנים גם היום להבין את נבכי השפה ומורכבותה.

דרכון צרפתי יתרונות

האם גם אתם תוהים מדוע שווה להחזיק דרכון צרפתי ביד? כבר שנים ארוכות שהרפובליקה הצרפתית מובילה בתחומים רבים, במיוחד הכלכלי. במדינה פועלת מדיניות מפותחת של קצבאות אשר מסייעות לאזרחים עם דיור, לימודים, משפחה, מיסים מוזלים לבעלי עסקים וכן הלאה. הטבות נוספות שיכולות להיות רלוונטיות ביותר עבור ישראלים הן כניסה לארצות הברית בצורה מקלה, יכולת תנועה חופשית בין מדינות האיחוד (למי שחושב על טיול), פתיחת עסק, מגורים ועבודה ללא הגבלת זמן בכל מדינות האיחוד.

המדינה נמצאת כבר תקופה ארוכה במעלה רשימת המדינות שטוב לחיות בהן. בה תוכלו למצוא תרבות אוכל ואפייה מיוחדים, רמת חיים גבוהה ושפה אהובה על מיליוני אנשים. לא בכדי נחשבת צרפת כמדינה אטרקטיבית ותיירותית בקנה מידה עולמי.

הישוב היהודי בצרפת כיום

מזה מאות שנים שיהדות צרפת פורחת ומצליחה מאוד בעולם העסקים הצרפתי. יישובים אמידים המונים כמעט כ-250 קהילות, מפוזרות בערים חשובות כמו פאריז, מרסיי, ליון, טולוז ועוד. במדינה ישנם כחצי מיליון יהודים, חלק לא מבוטל מהם בעלי מקצועות חופשיים, בנקאים, עו"ד מצליחים ועוד.

למרות הפגיעה האנושה אותה חטפה הקהילה בשואה, חל תהליך גידול מסיבי בשנות ה-50 וה-60, בעקבות הגירות מרובות מצפון אפריקה. תוצאה זאת הובילה לכך שנכון להיום כ-64% מיהדות צרפת היא ממוצא עדתי ספרדי.

מסמכים להגשת הבקשה – קבלת אזרחות צרפתית – הוצאת דרכון צרפתי

 • דרכון ישראלי מצורף עם צילום
 • תעודת זהות מצורפת עם צילום
 • צילום תעודת נישואין (במידה ומגיש הבקשה נשוי)
 • תעודת יושר
 • נדרש להראות מסמך רשמי של האזרח/ית הצרפתי/ה לשעבר מצרפת. (תעודת נישואין/גירושין/לידה וכו')
 • המסמכים נדרשים להיות מתורגמים לצרפתית ומאומתים בידי נוטריון.
 • זימון לשגרירות

כמה זמן לוקח להוציא אזרחות צרפתית?

תקופת ההמתנה הממוצעת אורכת כשנתיים. הדבר כמובן תלוי בהוכחות המוצגות על ידי הלקוח. עם זאת, לא פעם קורה שמסמכים בני עשרות שנים של האזרח הצרפתי בעבר אבדו או שנפגמו במשך השנים. במקרה כזה עלינו לחפש את המסמכים המקוריים בגנזכים הצרפתיים. מה שכרוך בעוד חודשים מספר של המתנה. הדבר כמובן כלול בעלות נוספת.

כמה עולה להוציא אזרחות צרפתית?

עלות התהליך אינה נחשבת גבוהה עבור השקעה עתידית כה בטוחה כמו קבלת דרכון אירופי נחשק. אולם, המדובר תלוי לא פעם באיכות המסמכים ובתהליך הנלווה לכל מבקש. במקרים מסוימים מתחייבת בדיקה מקיפה בקרב הרשויות הצרפתיות בנושא בירור האזרחות אצל ההורה בעבר (או הסב/תא) וכד'. חשוב לציין כי איגוד של מספר חברי משפחה יוזיל באופן ניכר את המחיר.

יצירת קשר

במשרדינו שבירושלים ותל אביב המתמחים בקבלת אזרחויות אירופיות תוכלו למצוא עורך דין להוצאת דרכון צרפתי. במידה ובמשפחתכם ישנו קשר לצרפת או למדינות צפון אפריקה כמו אלגיריה, מרוקו וטוניסיה, ישנם סיכויים גבוהים שגם אתם זכאים לקבל דרכון אירופי-צרפתי.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה