Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון צרפתי – אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

המוני צאצאים של יהודי צפון אפריקה רשאים להוציא אזרחות צרפתית. האזרחות תקנה לכם את ההיתר להוציא דרכון צרפתי אירופי ולהנות משלל אפשרויות בלעדיות. משרד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' עוסק כבר שנים ארוכות בהוצאת אזרחות צרפתית ויוכל להעניק לכם את מיטב השירותים המקצועיים על מנת לספק לכם את הדרכון האירופי המבוקש.

האינפורמציה במאמר זה נוגעת לאישים היסטוריים חשובים שעמדו ליהדות צרפת והנהיגו אותה במשך הדורות. האמור עוסק באישים רבניים מימי הביניים וכלה בדמויות חילוניות יוצאות דופן שבלטו במדע, פוליטיקה, עסקים, משפטים ועוד. לפניכם רשימה תמציתית של 27 יהודים צרפתיים בעלי מוניטין עולמי בתחומים נרחבים. כמו כן, בסופו מכיל המאמר מידע משפטי מתומצת.

הוצאת דרכון צרפתי - אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

צרפת היא הראשונה מבין מדינות אירופה שפעלה להתקין בחוקתה שוויון זכויות אזרחיות לתושביה היהודים. התחיקה ההיסטורית נקבעה בשנת 1791, תודות למאמץ רב שהושג על ידי קומץ של אינטלקטואלים שחתרו בחשאי בזמן המהפכה הצרפתית.

האחרונים הושפעו עמוקות מרעיונות ההומניזם, שבישרו כי צלם האדם הוא שיקוף של הטבע, ולכן חייב במהותו להיות שווה ליתר בני האדם. זאת מבלי הבדלים גזעיים, דתיים או מיניים. הדבר לקח חלק תודות לשינויי מעמדות פרימיטיביים אלה ויצירת עקרונות חדשים כדוגמת שוויון, חירות ואחווה.

בזכות זאת, יהודי צרפת החלו לצאת מגטאותיהם והשתלבו בתחומים נרחבים. עד כדי כך הייתה האינטגרציה שלהם בחברה הצרפתית יוצאת דופן, שהחלו להוביל באוניברסיטאות השונות, כפילנתרופים, בעלי עסקים מצליחים, סופרים, סוכי פרס נובל וכד'. הנה הרשימה:

העידן המודרני

 1. דוד אמיל דורקהיים – בין מייסדיה של פקולטת מדעי החברה ואבי הסוציולוגיה המודרנית. מחקריו בנוגע למהפכה המדעית באירופה והשלכותיה על האדם האירופי עומדים עד היום כמפתח להבנת מצוקותיו של האדם. הקים את מדע הסוציולוגיה כאשר שימש כמנהל הקתדרה לחינוך במוסד האקדמי המפורסם שבפריז – אוניברסיטת סורבון.
 2. יעקב פרירה – אחד ממניחי היסודות של שפת הסימנים. בקליניקה שהקים פיתח שיטות ייחודיות להבנת מטופליו החירשים וסלל את הדרך עבורם להיות נראים בחברה הצרפתית ולהשפיע. שימש כמתורגמן בכפוף למלך לואי החמישה עשר.
 3. מישל דה מונטיין – מראשוני ההומניסטים ומבשרי רעיון הנאורות. נולד למשפחה אנוסים אריסטוקרטית שהתנצרה. רעיונותיו החדשניים השפיעו על זרמים הומניסטיים רבים, בייחוד בצרפת של זמן המהפכה הצרפתית. היה כותב פורה, משפטן ופוליטיקאי.
 4. אנרי ברגסון – אחד הפילוסופים המשפיעים של המאה ה-20. התפרסם תודות לכך שבשונה מהחשיבה הרווחת של רוב הפילוסופים בני זמנו, טען כי האדם צריך להתרכז בעולמו האינטואיטיבי והניסיון החושי ולא ברציונל הקר כדי להבין את הלכי נפשו. רעיונותיו זכו להכרה רחבה ומתפתחים עד היום. בנוסף, היה זוכה פרס נובל לספרות לשנת 1927.
 5. לאון בלום – פוליטיקאי מכובד ומבקר ספרות נודע. לאחר קריירה מזהירה כמבקר ספרות בהיקף עולמי החליט לכהן כראש ממשלת צרפת. כה רחבה הייתה תמיכת העם בו שנבחר לתפקיד זה כשלוש פעמים.
 6. ז'אק דרידה – הוגה זרם הדקונסטרוקציה הפילוסופי. תרם רבות בהבנת פיענוח טקסטים בזכות שיטתו הייחודית. זאת על ידי ניתוח הכתוב ופיצולו לרעיונות מספר שבסופו מאחדים אותם ויוצרים תמונה שלמה של רעיונות המחבר.
 7. קלוד לוי שטראוס – מנבחרי ההוגים במאה ה-20. אנתרופולוג בעל שם עולמי שהקנה דרכים להבנת חשיבתה של התרבות האנושית והיווצרותן של חברות. תחום הידע אותו פיתח נקרא סטרוקטורליזם ועונה בבסיסו על שאלות התפתחות החשיבה האנושית.
 8. אודרה אזולאי – בת למשפחת אזולאי המרוקאית שבני משפחתה משמשים כבר דורות את מלכי מרוקו. שרת התרבות של צרפת בשנים 2016-2017., וגם מנהלת הכללית של הארגון חובק העולם אונסק"ו.
 9. רומן גארי – סופר מפורסם הידוע בכמה שמות עט, אשר המפורסם שבהם היה אמיל אז'אר. בשיא הקריירה שלו נחשב לאחד הכותבים הפופולריים בצרפת. התעסק גם בתחום הביום, דיפלומטיה ואף היה טייס במלחה"ע ה-2.
 10. יצחק אורוביו דה קסטרו – יליד פורטוגל ובן למשפחת אנוסים שהמירה את דתה לנצרות. בבחרותו הגיע לטולוז שבצרפת במטרה לשמש בה כפרופסור לרפואה. כמו כן, נעשה חבר במוסד הנבחרים המלכותי של המלך הצרפתי לואי ה-14.
 11. אדולף כרמייה – פוליטיקאי והדמות המובילה של זמנו בהנהגה היהודית בצרפת. אחד המקימים של ארגון אליאנס המפורסם שידוע גם כ"כל ישראל חברים" (מוסד ששם לעצמו למטרה להגן על המניעים והשאיפות היהודיות בגלות). כיהן כשר המשפטים של צרפת.
 12. ז'וליאן בֶּנדָה – מבקר תרבות וכתב. התפרסם בשל מאמר הביקורת הסוחף שכתב על האינטלקטואלים הצרפתים של זמנו, ששכחו את ערכיהם המקוריים ואינם עוצרים את בעלי השלטון מלהגשים את הדחפים האגואיסטיים שלהם במקום לעזור לעם הנזקק. המאמר התפרסם גם בישראל ונודע בשם "בגידת האינטלקטואלים".
 13. מויס דֵה קָמוֹנְדוֹ – צאצא למשפחת הבנקאים המצליחה דה קמונדו. המשפחה הייתה בעלת סניפים מכובדים וידועים בצרפת ועמדה כמתחרה הבולטת של משפחת רוטשילד .
 14. אַלְבֵּר מֵמִי – סופר יצירתי וסוציולוג. עמד בקשר עם גדולי הכותבים הצרפתיים בדורו, שאף פרסמו וקידמו את רעיונותיו היצירתיים. אלו היו ז'אן פול סארטר, אלבר קאמי, עַבְּד-אֵל-וַהָאבּ מֵדֶבּ ועוד. ספריו עוסקים בבעיית החילון, גזענות וכד'.
 15. מארק שאגל – הוכר בצעירותו כמוישה סגל. וירטואוז בתחום האומנות. יצירות האומנות שיצר הקיפו מכלול אומנותי רחב בסקאלה כגון ציור, פיסול, ויטראז' (זכוכית צבעונית), איור ועוד.

הוצאת דרכון צרפתי - אישים צרפתיים מפורסמים ממוצא יהודי

העת העתיקה

 1. רבינו גרשום – תלמודיסט ופוסק אגדי. אחד הרבנים המשפיעים בתולדות אשכנז. השפעתו העצומה ופסיקותיו הביאו את תלמידיו לכנות אותו "מאור הגולה". הוכר בשל הרפורמות שתיקן כדוגמת איסור פוליגמיה, הסכמת האישה בהליך גירושין וכיוצא בזה.
 2. רבי אברהם בן דוד מפּוֹשְׂקִיֵירֵה – אביו של מגיד שרשרת הקבלה המפורסם "רבי יצחק סגי נהור". אחד מאבות הקבלה ומבכירי המשיגים הנודעים על משנה תורה של הרמב"ם.
 3. אַבּוּן הגדול – נחשב כאחד מאבות התפוצה האשכנזית ויחד עם זאת גם מניח התשתית הרבנית בצרפת. צאצאיו עד היום נמנים כראשיה העתיקים של יהדות אשכנז. היה עילוי תורני ועשיר כקורח.
 4. רבי יחיאל הלוי – מנכבדי תלמידי החכמים בדורו. פעל ליישב סתירות תלמודיות סבוכות יחד עם חבריו בעלי התוספות. התפרסם במיוחד ב"ויכוח פאריז", כזה אשר ייצג את הבקיאות התלמודית והנהיג את הדיון מהצד היהודי. ראש ישיבת פאריז.
 5. רבי לוי בן גרשום – היה רב, איש אשכולות, אסטרונום, רופא ומתמטיקאי. אודות למכשירים האסטרונומיים הייחודיים שהרכיב, יצא שמו בין עמי אירופה ונודע כבעל בקיאות במדעים הרווחים. בנוסף, היה פרשן תורה מפולפל ורציונלי שלא פעם נודה על-ידי הרבנים.
 6. רבי חזקיהו בן מנוח – פרשן נודע. פירושו לחומש "חזקוני" משמש כאחד מחשובי הפירושים עד היום. בפירוש זה משלב ביאורים עתיקים של בעלי התוספות שפירושם אבד לאורך השנים.
 7. רבי עמנואל בּוֹנְפִיס – איש רב מעש, מתמטיקאי, רופא ואסטרונום. אחת מדמויות המפתח שתרמו ופיתחו את שיטת השבר העשרוני.
 8. יצחק אֲלְבָּלַג – הוגה דעות יקר ערך שנחרם לאורך השנים עקב ראיית עולמו האריסטוטלית. ניסה ליישב סתירות בין המדע לתנ"ך בשיטה רציונלית כפי שעשה אחד הפילוסופים המוסלמים הידועים של זמנו אל גזאלי. תרגם את ספרו של האחרון לעברית.
 9. רבינו תם – נשיא בעלי התוספות במאה ה-12. היה הנכד של הפרשן האדיר רש"י. תיקן תקנות ליהדות צרפת התקפות עד היום. תקנות בענייני אדם לחברו, חליצה, בית-כנסת ועוד. העמיד המוני תלמידי חכמים.
 10. רבי יצחק סגי נהור – למרות עיוורונו יצא שמו כחסיד ובעל תכונות על טבעיות כגון ידיעת חייו או מותו של חולה במיטה על-ידי שאיפת האוויר שבסביבתו. הקבלה בצורתה כיום התגבשה בזמנו, ונמסרה ממנו לתלמידיו שהעבירוה לרמב"ן, וממנו הלאה.
 11. רבי שלמה יצחקי – גדול הפרשנים היהודים. מפעל הפרשנות המקיף שחיבר על כל התנ"ך ועל רוב התלמוד משמשים היום את מיטב התלמידים וטובי תלמידי החכמים להבנה בסיסית ותקנית של הכתוב.
 12. יוסף אבן-כספי – בלשן, מפרש ופילוסוף ייחודי. בהיותו מפרש רחב אופקים נטה אחר פירושים אריסטוטליים ומשום כך גונה על ידי חכמי דורו ונדחה לדורות. חיבוריו הלשוניים על העברית ומקור מילותיה מסייעים לבלשנים גם היום להבין את נבכי השפה ומורכבותה.

דרכון צרפתי יתרונות

האם גם אתם תוהים מדוע שווה להחזיק דרכון צרפתי ביד? כבר שנים ארוכות שהרפובליקה הצרפתית מובילה בתחומים רבים, במיוחד הכלכלי. במדינה פועלת מדיניות מפותחת של קצבאות אשר מסייעות לאזרחים עם דיור, לימודים, משפחה, מיסים מוזלים לבעלי עסקים וכן הלאה. הטבות נוספות שיכולות להיות רלוונטיות ביותר עבור ישראלים הן כניסה לארצות הברית בצורה מקלה, יכולת תנועה חופשית בין מדינות האיחוד (למי שחושב על טיול), פתיחת עסק, מגורים ועבודה ללא הגבלת זמן בכל מדינות האיחוד.

המדינה נמצאת כבר תקופה ארוכה במעלה רשימת המדינות שטוב לחיות בהן. בה תוכלו למצוא תרבות אוכל ואפייה מיוחדים, רמת חיים גבוהה ושפה אהובה על מיליוני אנשים. לא בכדי נחשבת צרפת כמדינה אטרקטיבית ותיירותית בקנה מידה עולמי.

הישוב היהודי בצרפת כיום

מזה מאות שנים שיהדות צרפת פורחת ומצליחה מאוד בעולם העסקים הצרפתי. יישובים אמידים המונים כמעט כ-250 קהילות, מפוזרות בערים חשובות כמו פאריז, מרסיי, ליון, טולוז ועוד. במדינה ישנם כחצי מיליון יהודים, חלק לא מבוטל מהם בעלי מקצועות חופשיים, בנקאים, עו"ד מצליחים ועוד.

למרות הפגיעה האנושה אותה חטפה הקהילה בשואה, חל תהליך גידול מסיבי בשנות ה-50 וה-60, בעקבות הגירות מרובות מצפון אפריקה. תוצאה זאת הובילה לכך שנכון להיום כ-64% מיהדות צרפת היא ממוצא עדתי ספרדי.

מסמכים להגשת הבקשה – קבלת אזרחות צרפתית – הוצאת דרכון צרפתי

 • דרכון ישראלי מצורף עם צילום
 • תעודת זהות מצורפת עם צילום
 • צילום תעודת נישואין (במידה ומגיש הבקשה נשוי)
 • תעודת יושר
 • נדרש להראות מסמך רשמי של האזרח/ית הצרפתי/ה לשעבר מצרפת. (תעודת נישואין/גירושין/לידה וכו')
 • המסמכים נדרשים להיות מתורגמים לצרפתית ומאומתים בידי נוטריון.
 • זימון לשגרירות

כמה זמן לוקח להוציא אזרחות צרפתית?

תקופת ההמתנה הממוצעת אורכת כשנתיים. הדבר כמובן תלוי בהוכחות המוצגות על ידי הלקוח. עם זאת, לא פעם קורה שמסמכים בני עשרות שנים של האזרח הצרפתי בעבר אבדו או שנפגמו במשך השנים. במקרה כזה עלינו לחפש את המסמכים המקוריים בגנזכים הצרפתיים. מה שכרוך בעוד חודשים מספר של המתנה. הדבר כמובן כלול בעלות נוספת.

כמה עולה להוציא אזרחות צרפתית?

עלות התהליך אינה נחשבת גבוהה עבור השקעה עתידית כה בטוחה כמו קבלת דרכון אירופי נחשק. אולם, המדובר תלוי לא פעם באיכות המסמכים ובתהליך הנלווה לכל מבקש. במקרים מסוימים מתחייבת בדיקה מקיפה בקרב הרשויות הצרפתיות בנושא בירור האזרחות אצל ההורה בעבר (או הסב/תא) וכד'. חשוב לציין כי איגוד של מספר חברי משפחה יוזיל באופן ניכר את המחיר.

יצירת קשר

במשרדינו שבירושלים ותל אביב המתמחים בקבלת אזרחויות אירופיות תוכלו למצוא עורך דין להוצאת דרכון צרפתי. במידה ובמשפחתכם ישנו קשר לצרפת או למדינות צפון אפריקה כמו אלגיריה, מרוקו וטוניסיה, ישנם סיכויים גבוהים שגם אתם זכאים לקבל דרכון אירופי-צרפתי.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top