דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

צריכים תעודת יושר מחו"ל? כל מה שחשוב לדעת בנושא

Michael Decker

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

בהליכים משפטיים או מנהליים שונים, נדרש להנפיק ולהציג מסמכים מסוגים שונים, כאשר הדרישה משתנה תמיד בהתאם להליך עצמו. כך למשל, עלייה לישראל במסגרת חוק השבות מחייבת מסמכים המוכיחים את יהדותו של מבקש הבקשה, מימוש צוואה אשר נכתבה בשפה שאינה עברית יחייב תרגום נוטריוני שלה וכן הלאה. ישנו מסמך אחד שהדרישה אליו על ידי גופים שונים היא נפוצה למדי וזוהי למעשה תעודת היושר, המעידה על היעדר עבר פלילי של אדם.

הדרישה הנפוצה יותר היא בדרך כלל הנפקה של תעודת יושר מישראל לשימוש פנימי, או תעודה שנרצה לשלוח לגופים שונים בחו"ל (לצורך הגירה, עבודה לתקופה זמנית, לימודים וכן הלאה) לאחר תרגום נוטריוני ובמקרים מסוימים גם לאחר אישור וקבלת חותמת אפוסטיל. במקרים הנפוצים פחות, אך עדיין כאלו שהם שכיחים למדי, יש להנפיק תעודת יושר במדינה זרה ולהציגה כאן בארץ.

אנו במשרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות', בעלי ניסיון עשיר בהנפקה של תעודות יושר וכן של התהליכים הנלווים ונשמח לתת גם לכם שירות מקצועי ויעיל במחירים משתלמים. כעת, בואו ננסה להבין קודם כל מה זה תעודת יושר, מהו התהליך בקצרה של הנפקת תעודת יושר בישראל כולל הסבר מקוצר כיצד מתבצעת הזמנת תעודת יושר, איך ניתן לקבל אותה, וכמה כל זה עולה. מעבר לכך נרחיב בנושא של הוצאת תעודת יושר מחו"ל. רגע לפני שנרד לעומק הדברים נזכיר שאתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לייעוץ מקצועי בכל שלב.

תעודת יושר מחו"ל

מהי תעודת יושר?

תעודת היושר היא למעשה אישור רשמי המונפק על ידי גופים שונים בכל מדינה (לרוב על ידי המשטרה) המפרט את העבר הפלילי של האדם לרבות מעצרים, הרשעות או כתבי אישום שהוגשו כנגד המבקש. במקרים רבים, מי שדורש את תעודת היושר יקרא לה בשם "תעודת היעדר רישום פלילי" מתוך הנחה כי מי שנדרש להציגה הוא אכן ללא עבר פלילי כלשהו, כמובן, אם אכן יש עבר פלילי הוא יופיע מן הסתם בתעודה. על כן, רבים הנדרשים להציג את התעודה יעדיפו לבחון קודם כל את האפשרות של מחיקת עבר פלילי המתאפשרת בתנאים מסוימים.

כמה מילים על הוצאת תעודת יושר בישראל

ההליך של הוצאת תעודת יושר בארץ הוא פשוט יחסית ולמעשה ניתן לגשת לכל תחנת משטרה כמעט ולבקש להנפיק את התעודה. שימו לב שישנן תחנות שלא מספקות את השירות הזה ולכן מומלץ להתקשר ולבדוק לפני שמגיעים פיזית. איך מוציאים תעודת יושר אזרחי ישראל הנמצאים בחו"ל? ובכן, ניתן לגשת לשגרירות ישראל במדינה ולהנפיקה שם. אפשרות נוספת נוחה במיוחד היא הגשת בקשה מקוונת דרך אתר המדינה באמצעות טופס תעודת יושר מקוון.

אזרחי ישראל שנולדו בחו"ל או שאינם בעלי תעודת זהות ישראלית מסיבה אחרת, אינם יכולים לקבל תעודות אונליין, ונדרשים לפעול מול נציגויות ישראל. במידה ואלו סגורות (כמו בימים אלו, תודות להתפרצות הקורונה), בעל ייפוי כוח בישראל יכול לקבל תעודת יושר בתחנת משטרה בשם אזרח ישראלי הנמצא בחו"ל. משרדנו מציע שירות זה, אך מאחר ומדובר בזמן עבודה של עורך דין, השירות יקר, במיוחד יחסית לאפשרות הוצאת ייפוי כוח לקרוב משפחה או חבר שסומכים עליו.

איך מוציאים תעודת יושר מחו"ל?

ובכן, ההגדרה של חו"ל היא הגדרה רחבה למדי בעניין הזה, שכן התהליך של הנפקה ושל קבלת תעודת יושר משתנה ממדינה למדינה ובמקרים מסוימים גם ממחוז למחוז באותה המדינה. יחד עם זאת, אפשר לומר באופן כללי למדי שההליך הוא די דומה לזה הקיים כאן בישראל. האם זה אומר שכדאי לעשות זאת בעצמנו? התשובה היא שברוב המקרים זה ממש לא כדאי. בואו ננסה להבין בדיוק למה.

מדוע לא מומלץ להנפיק תעודת יושר מחו"ל באופן עצמאי?

מה שחשוב לזכור תמיד זה שכאשר יש צורך בתעודת יושר, חשוב שזה יעשה בצורה מקצועית ומהירה שתאפשר תהליכים מהירים, וזה לא משנה אם אתם מעוניינים לעבוד בישראל, להגר ולחיות בה או להגיע ללמוד כאן. בגלל שהתשובה לשאלה איך לקבל תעודת יושר משתנה ממדינה למדינה, חשוב לעשות את זה תוך היכרות מעמיקה עם הדרישות השונות והבנה מלאה של הדקויות.

כך למשל, האם ידעתם כי הנפקת תעודת יושר מצרפת חייבת להיעשות על ידי מבקש הבקשה עצמו או מיופה כוח מטעמו בלבד ואם הדבר לא נעשה כך אפשר לקבל קנס על סך 7,500 יורו? במדינות אחרות, תעודת היושר שתונפק תתייחס למספר שנים מוגבל אלא אם כן יודעים לציין אחרת וזה גם משהו שעשוי להביא לעיכוב משמעותי. ויש מדינות שלא מאפשרות שליחה של התעודה במייל, אלא רק בדואר רגיל.

במקרים מסוימים, כגון לצורך קבלת "תעודת יושר" של ה-FBI בארצות הברית, יש צורך לספק טביעות אצבע של המבקש לצורך השוואתן למאגר הFBI ומציאת רישומו הפלילי. מובן שמציג הבקשה לרוב אינו בעל הכישורים לסרוק את טביעות האצבע של עצמו, ולכן יש צורך במומחה – והכי נוח, במידה והמומחה יכול להגיע את לביתו של המבקש, לסרוק את אצבעותיו, ולשלוח את הסריקה לרשויות ארה"ב.

בשורה התחתונה, למי שמעוניין בהנפקה מהירה ומקצועית של תעודת היושר שתאפשר התקדמות מהירה עם תהליכים חשובים, מומלץ להיעזר באנשי המקצועי המכירים את ההליכים השונים במרבית המדינות וצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם בעניין החשוב הזה.

תרגום תעודת יושר מחו"ל

שימו לב כי במרבית המקרים, לאחר הנפקת תעודת יושר מחו"ל אותה תרצו להציג בישראל, ישנו שלב נוסף, והוא תרגומה לעברית על מנת שהיא תתקבל בגופים ובמוסדות השונים כאן בארץ. ישנם מקרים בהם הנפקת תעודת יושר באנגלית תספיק עבור המוסדות השונים בארץ, אך ברוב המכריע של המקרים גם את התעודות הללו תדרשו לתרגם.

כמו כן, חשוב לשים לב כי ישנם גופים כאן בארץ שיידרשו חותמת אפוסטיל מהמדינה שהנפיקה את המסמך. חשוב להבין כי שירותי אפוסטיל בחו"ל זה עניין מורכב וכדי לקבל את האישור הזה צריך לפעמים לנסוע עד למדינה ולעשות זאת בעצמכם. אנו נשמח להקל עליכם בעניין הזה ולספק את כלל השירותים עבורכם בחבילה אחת, החל מקבלת תעודת יושר מחו"ל, החתמתה בחותמת אפוסטיל בחו"ל, ותרגום נוטריוני של תעודת היושר על מנת שתוכלו להשתמש בה בישראל (או בכל מדינה אחרת שהשפה בה שונה משפת תעודת היושר).

כיצד מקבלים את תעודת היושר והאם זה כרוך בעלות?

קבלת תעודת יושר בישראל אינה כרוכה בעלות כלשהי, אבל במקרה של הוצאת תעודות יושר בחו"ל זה משתנה ממדינה למדינה. במקרים בהם אכן יש צורך בתשלום, מדובר לרוב על סכום סמלי בלבד. בנוגע לקבלת המסמך, גם כאן קיים שוני והבדל בין מדינה למדינה ואתם בהחלט מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל מידע לגבי האפשרויות לקבלת תעודת היושר, הקבלה שלה במדינה הספציפית שרלוונטית לכם וכמובן כמה עולה להוציא תעודת יושר בכל מקום.

צרו קשר בהקדם

בין אם אתם זקוקים לתעודת יושר לצרכי הגירה, עבודה בחו"ל או בארץ, מיצוי הליכים משפטיים עם הסדר מותנה תעודת יושר או בכל עניין אחר – אלו הליכים שמומלץ לעבור תמיד עם מי שמכיר את הנושא לעומק. לנו במשרד עורכי הדין ישנו ניסיון עשיר של שנים ארוכות הן בהנפקה, תרגום ושליחה של תעודות יושר כאן בארץ ובמדינות זרות, והן בפרוצדורות שונות שהנפקת תעודת יושר היא רק חלק אחד שלהן.

צרו קשר עוד היום ואנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שלב עם סיוע משפטי מקצועי ויעיל החל מהרגע הראשון ולכל אורך הדרך.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה