Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות

אירנה רוזנברג

Nir Plesser

לאחר שבחנתי מספר משרדים לייצוג, בחרתי במשרד דקר, פקס, ושות' ולא התחרטתי. זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי בתיק שלי, ומורן אשר ליוותה אותי בייצוג גילתה בקיאות וחריצות בתיק ותמיד הייתה זמינה לשאלותיי. לאור שביעות רצוני המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד

תחום המסחר האלקטרוני (E-commerce) כבש את העולם בצעדי ענק. לא מעט ישראלים החלו לפתוח חנויות דיגיטליות, בישראל ומעבר לים. הסכם השלום עם דובאי ואיחוד האמירויות מאפשר עבור יזמים ישראלים כניסה לשווקים חדשים לחלוטין עבורם, והגעה לקהלים חדשים. במאמר זה תסביר עורכת דין מומחית לנושא ממשרדנו בהרחבה על פתיחת חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות.

לשאלות והתייעצות בנושא אשרות (ויזות) ורישיונות לצורך פתיחת עסקים בדובאי ובאיחוד האמירויות, תוכלו לפנות למומחים לדיני הגירה ומשפט מסחרי ממשרד עורכי הדין שלנו. משרדנו מסייע ללקוחות ישראלים ובינלאומיים ברישום חברותסימני מסחר ופתיחת עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון יעדים נוספים. כל זאת, תוך עמידה מלאה בקשר עם הרשויות ובשיתוף פעולה עם חברות מובילות בתחום ההגירה במדינות אלה.

פתיחת חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות

תחום המסחר הדיגיטלי (E-COMMERCE)

תחום ה-E-commerce עוסק במסחר הנעשה באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות. התחום החל להתפתח בשנות ה-90, בהן החלו לפעול חברות רבות אשר פתחו חנויות ופלטפורמות אינטרנטיות למכירת מוצרים ושירותים. הבולטות שבהן היו Amazon ו-eBay, אשר זוכות עד היום להצלחה אדירה.

התקופה הנוכחית אף האיצה את התפתחות התחום. משבר הקורונה, אשר כפה סגירה וצמצום פעילות של חנויות ועסקים, גרם לעסקים לפעול באופן בלעדי או עיקרי באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות. זאת מתוך הבנה כי רק כך יוכלו להמשיך לשמור על פעילות שגרתית. כך גם אנשים פרטיים רבים עברו לבחון אפשרויות ליצירת הכנסה מהבית, על-ידי מכירת מוצרים ברשת. נראה שהתחום צפוי רק להמשיך לגדול בשנים הקרובות.

מדוע משתלם לפתוח חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות?

איחוד האמירויות, ובייחוד דובאי, מהווים מרכזי סחר עולמיים אשר מושכים אליהם מבקרים ואף מהגרים רבים. חוקי האמירויות מעודדים עשיית עסקים באופן משמעותי ביותר. הפרוצדורה להקמת עסק בדובאי ובאיחוד האמירויות, לרבות חנות דיגיטלית, היא מהירה ולא מורכבת. מדיניות המיסוי נוחה מאוד אף היא ומאפשרת לעסקים חדשים לצמוח ולהתפתח.

כמו יתר העולם, גם באיחוד האמירויות המסחר הדיגיטלי נמצא במגמת עלייה מתמדת. הפוטנציאל העסקי עבור ישראלים שירצו להשתלב בתחום גבוה. הסכמי השלום והסרת החרם הכלכלי על ישראל, מאפשרת לישראלים להגיע כעת לקהלים חדשים של מיליוני אנשים, אשר עד לפני זמן קצר לא ניתן היה לעשות עמם עסקים כלל. מי שמעוניינים להקים חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות יוכלו בדרך כלל להנפיק רישיון בהליך מהיר ולהתחיל לפעול.

מה נדרש לצורך קבלת רישיון לצורך פתיחת חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות?

רישיונות עסק ניתנים על-ידי כל אחת מן האמירויות בנפרד. מכאן שקבלת רישיון עסק בדובאי, למשל, לא תאפשר באופן אוטומטי עשיית עסקים באבו דאבי. על מנת לעשות זאת יהיה צורך בקבלת אישור, ולעיתים אף בהוצאת רישיון עסק נוסף בנסיכות בה תרצו לפעול.

קיימים מספר סוגי רישיונות, וחשוב מאוד לוודא כי הרישיון אותו מבקשים תואם את פעילות העסק הספציפי שלכם. לדוגמה: בדרך כלל, לצורך מסחר דיגיטלי תידרשו להנפיק רישיון בשם E-trader license. הבקשה לרישיון זה מטופלת מול הרשויות בדובאי ומצריכה הנפקת ויזה במקביל. עם זאת, כאשר מדובר במסחר של מוצרים אשר הנכם מייצרים במפעל באמירויות, תידרשו בדרך כלל להנפיק רישיון בשם Industrial license.

חשוב לדעת בנוסף כי קיימות רגולציות שונות על סחר דיגיטלי באיחוד האמירויות. למשל, חל איסור על מכירת מוצרים כגון אלכוהול. קיים גם פיקוח על המוצרים הנמכרים, בייחוד כאשר מדובר במוצרי מזון. הרשויות בדובאי חוסמות אתרים המקיימים סחר אסור, ואף מחולקים קנסות בסכומים גבוהים נגד הפרות החוק המקומי. מכאן החשיבות שבהשגת רישיון עסק רלוונטי, והצורך לפעול בהתאם לחוקי האיחוד במסגרת המסחר הדיגיטלי.

בין השירותים שמעניק משרדנו, אנו מסייעים לישראלים המעוניינים לפתוח חנות דיגיטלית ועסקים נוספים בדובאי ובאיחוד האמירויות. אנו מלווים אותם לאורך הטיפול בהגשת הבקשות לוויזה ורישיונות עסק. גם במהלך פעילות העסק, אנו מעניקים ייעוץ משפטי בנושאי ניהול תקין, מיסוי בינלאומי וכד׳. כל זאת תוך ביצוע התיאומים הנדרשים מול הרשויות באיחוד האמירויות, ובשיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום, היושבת בדובאי.

צרו קשר עם עורכת דין מומחית לענייני הקמת עסקים ופתיחת חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות

אם אתם שוקלים לפתוח חנות דיגיטלית בדובאי ובאיחוד האמירויות ויש לכם שאלות נוספות או צורך בסיוע, תוכלו ליצור עמנו קשר ונשמח לסייע. משרד עורכי הדין שלנו בתל אביב ובירושלים, מתמחה בדיני הגירה ובמשפט מסחרי, ומסייע לישראלים המעוניינים להקים ולעשות עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון מדינות.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top