עמותות ומלכ"רים

מאמרי המשרד בתחום עמותות ומלכ"רים

מחלקת מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"ר) במשרדנו עוזרת להקים, לרשום כראוי בישראל, ולנהל דוחות שוטפים נדרשים עבור סוגים שונים של מלכ"רים, עמותות, חברות לתועלת הציבור (חל"צ) ותאגידים נוספים, כגון אגודות שיתופיות והקדשים.

רישום עמותה והקמת גופי ניהול עמותה

משרדנו מלווה עמותות מתחילת הדרך. אנו עוזרים בהקמת עמותה על ידי המייסדים, לרבות בחירת שם העמותה, ניסוח מטרות העמותה, ועזרה בכתיבת תקנון ספציפי עבור פעילות העמותה או קבלת החלטה לתפקד באמצעות תקנון מצוי. עורכי הדין שלנו עוזרים בהליך רישום העמותה עד קבלת תעודת התאגדות על ידי רשם העמותות, קבלת חברים חדשים בהתאם להוראות התקנון, והקמת מוסדות העמותה: ועד העמותה, ועדת ביקורת וניהול אסיפה כללית ראשונה עבור העמותה.

פתיחת חשבונות בנק לעמותות ומלכ"רים

פתיחת חשבון בנק בישראל עבור עמותות וארגונים ללא מטרת רווח הפך למשימה קשה, זאת בעיקר כאשר מדובר בחברה זרה או כאשר נושאי התפקיד הם אזרחים זרים, במיוחד אזרחי ארה"ב. הבנקים בישראל נמצאים תחת פיקוח וחוששים כי חשבונות בנק של מוסדות ללא כוונת רווח עלולים לשמש למטרות פסולות, לכן כיום לעיתים קרובות קשה לפתוח חשבון בנק עבור עמותה. עורכי הדין במשרדנו עוזרים לבחור את הבנק ולפתוח חשבון כנדרש בהתאם לתקנות שקיפות ודיווח.

עזרה בניהול עמותה והגשת דוחות שוטפים

ליווי עמותות, כולל נושאי דיני עבודה באם העמותה מעסיקה עובדים. ליווי משפטי של עורכי דין ממשרדנו מול רשם העמותות, הגשת דו"חות שנתיים, תשלום האגרה השנתית, וסיוע צמוד בהליך קבלת אישור ניהול תקין על ידי רשם העמותות. ליווי משפטי בהליכי ביקורת עומק שעוברת עמותה. ייעוץ משפטי לעמותות בנושא של ניגודי עניינים בעמותה.

ליווי משפטי של עמותות בהליכי ביקורת מול משרד המשפטים

מוסד ללא כוונת רווח כמו עמותה או חברה לתועלת הציבור עלולה להיקלע להליך של ביקורת עמוק מול רשם העמותות במשרד המשפטים, כאשר עולה חשש כי קיימים אי סדרים בעמותה. הליכי ביקורת עומק עלולים להוביל במקרים קיצוניים לפירוק התאגיד, באם הארגון לא פועל כנדרש לשפר את דרכי פעולתו. עורכי הדין במשרדנו מסייעים בייצוג עמותות אשר נמצאים בהליך ביקורת עומק.

פטור או הנחה בתשלום ארנונה

סיוע בקבלת הנחה או פטור מארנונה עבור נכסים בבעלות מוסדות ללא כוונת רווח, כולל, עמותות, בתי כנסת או בתי תפילה אחרים הזכאים לפטור מתשלום ארנונה בהתאם לחוק.

סגירה, פירוק או מחיקת עמותה

סגירת עמותה או חברה לתועלת הציבור לאחר סיום הפעילות, בין אם מרצון או עקב צו בית משפט.

ליצירת קשר השאירו פרטים: כאן.

עורך דין ירושה בפתח תקוהייעוץ משפטי https://lawoffice.org.il/03-3724722

055-9781688

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, https://lawoffice.org.il/[email protected]