Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עלות דרכון הולנדי ותעריפים נלווים

Joshua Pex
Joshua Pex

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

חשוב לחשוב גם על ההיבט הכלכלי כשרוצים להנפיק דרכון אירופאי חדש או לחדש דרכון שפג תוקפו. במקרים רבים, אנשים מתחילים את התהליך מבלי לדעת מה העלויות הצפויות – ועקב כך נתקלים בברירה בין הוצאות שקשה לשאת או "תקיעת" התהליך באמצע.

אם אין לכם עדיין דרכון אירופאי אבל אתם זכאים לדרכון אחת ממדינות האיחוד האירופי, אנו בהחלט ממליצים לממש את האפשרות הזאת – השקעה לטווח ארוך כאשר בסופה יהיה בידכם מסמך המאפשר לכם להתנייד בחופשיות בין מדינות אירופה, לחיות ולהתפרנס באופן חופשי ביבשת כאזרחים לכל דבר ואפילו ללמוד בחינם במוסדות אקדמיים מובילים. אם כבר יש בידכם דרכון אירופי שפג תוקפו, מומלץ לחדשו בהקדם (במיוחד במקרים של דרכון הולנדי, שכן האזרחות עשויה להשלל עבור אזרחים שלא חיים בארצות השפלה לאחר שפג תוקפו של הדרכון), וכאן מדובר כבר בתהליך קצר ופשוט יותר מהוצאת דרכון חדש.

על מנת שתגיעו מוכנים כאשר אתם מעוניינים להוציא דרכון הולנדי, ריכזנו כאן את העלויות הנלוות בתהליכים של הנפקת דרכון חדש ובתהליכים של חידוש דרכון. כמובן שאם אתם מעוניינים בסיוע וליווי מקצועי בכל אחד מהתהליכים הללו, צוות המשרד שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ואתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שלב.

עלות דרכון הולנדי

דרכון הולנדי עלות הנפקת דרכון חדש

לפני שנתחיל ונפרט את העלויות השונות הכרוכות בהנפקת דרכון, נאמר כבר עכשיו כי לא נוכל לנקוב כאן בסכום מדויק. הסיבה לכך היא שכאשר מדברים על הנפקת דרכון חדש, כל מקרה עומד לגופו ולכן העלות עשויה להשתנות. יש כאלה שברשותם כל המסמכים הנדרשים ואין צורך לאתר או להנפיק מסמכים חדשים וכך העלות תהיה נמוכה יותר, לעומת מקרים רבים בהם יש צורך לאתר את המסמכים מול רשויות בארץ ובהולנד. ישנם מקרים בהם אזרח הולנד בעבר על סמך אזרחותו מגישים את הבקשה שינה את שמו, ואז יש להנפיק תעודת שינוי שם ולתרגמה וכך הלאה.

יחד עם זאת, הפרמטרים שיקבעו בסופו של דבר את המחיר הסופי:

 • השגת המסמכים: כאמור, קבלת הדרכון כרוכה בהגשה של לא מעט מסמכים שונים, כאשר המסמך החשוב והבסיסי ביותר הוא זה שמוכיח שאחד מאבותיו של מגיש הבקשה הוא אזרח הולנד בעבר ובהווה (דרכון בתוקף או דרכון ישן, אישור על שירות צבאי, תעודת נישואין או תעודת לידה מהולנד וכיו"ב). לצד המסמך הזה יש להציג מסמכים נוספים כמו דרכון ישראלי של מבקש הבקשה (דוגמא למסמך שנמצא לרוב ברשות המבקש ולא מצריך פעולה מיוחדת על מנת להשיגו), תעודת לידה, תעודת נישואין ומסמכים נוספים במקרים ספציפיים, כמו המסמך המעיד על שינוי השם עליו דיברנו. כאשר המסמכים לא בנמצא יש לפנות לגורמים הרלוונטיים ולהגיש בקשה להנפקה מחודשת שלהם.
 • תרגום נוטריוני של המסמכים: את המסמכים בעברית מטעם מדינת ישראל יש להגיש לאחר תרגום נוטריוני בלבד לנציגות הולנד, ולרוב ישנם מסמכים שמצריכים בנוסף גם אישור אפוסטיל. עלויות התרגום הן קבועות ומוגדרות על פי חוק הנוטריון הישראלי ואליהן יש להוסיף את עלות מלאכת התרגום עצמה. תוכלו למצוא מידע מדויק בנושא בקישור הבא.
 • שכר טרחה לעורכי הדין: לבסוף ייקבע המחיר על פי שכר הטרחה לצוות המשרד שיטפלו בבקשה. ככל שהבקשה מורכבת יותר ומצריכה עיסוקים בירוקרטיים רבים ומורכבים יותר, כך יעלה המחיר.

חשוב לשים לב כי ככל שמדובר על יותר בני משפחה המעוניינים לממש זכאות לקבלת דרכון הולנדי, כך יפחת המחיר פר בקשה. כמו כן חשוב לדעת כי ישנן עלויות קבועות של ממשלת הולנד עבור הוצאת דרכון הולנדי בין אם מדובר בדרכון חדש או בחידוש (מיד נגע במחירי ההליכים הנפוצים) ומידע מפורט בנושא תוכלו למצוא באתר שגרירות הולנד בישראל בקישור הבא.

מחירי האגרות בשגרירות הולנד לפעולות שונות

אם שאלתם את עצמכם כמה עולה לחדש דרכון הולנדי, מה המחיר עבור קטינים ומה המחיר עבור מבוגרים ואיך נקבעים בעצם התעריפים האלו – חשוב לדעת שמדובר במחיר אחיד וקבוע עליו מחליטה ממשלת הולנד.

התעריפים שנביא להלן אקטואליים לחודש ינואר 2021 וחשוב לשים לב כי בהתאם למידע שנמסר על ידי השגרירות, הם עשויים להשתנות בכל עת. כמו כן שימו לב כי המחירים שנציין כאן הם ביורו ולכן העלות המעשית תשתנה בהתאם לשער היורו בכל זמן נתון.

 • דרכון לבגירים מעל גיל 18: 142.60 €
 • דרכון לקטינים מתחת גיל 18: 124.40 €
 • דרכון עסקי: 141.60 €
 • דרכון עסקי לקטינים מתחת גיל 18: 124.40 €
 • תעודת זהות הולנדית לבגירים מעל גיל 18: 135.85 €
 • תעודת זהות הולנדית לקטנים מתחת גיל 18: 103 €
 • תעודת מעבר להולנד או מסמך חירום לכניסה מיידית: 50.85 €
 • תעודת מעבר להטסת גופה להולנד (לצרכי קבורה למשל): 60 €

תנו לנו לסייע לכם בכל התהליכים

אנו מקווים שכעת התמונה ברורה יותר ושהצלחתם לקבל מושג כללי על עלויות חידוש והוצאת דרכון הולנדי. אנו מזכירים שצוות המשרד שלנו מסייע לזכאים בהנפקת הדרכון – כולל השגת המסמכים הנדרשים והגשת הבקשה, דין ודברים מול הגורמים הרלוונטיים בהולנד וכאן בישראל, תרגום נוטריוני של המסמכים ואישורי אפוסטיל במידת הצורך וטיפול בירוקרטי מלא בכל בעיה או קושי שעשויים לצוץ במהלך הדרך. כמו כן נשמח לסייע לכם בהחלט עם חידוש הדרכון ההולנדי שלכם.

בשביל לקדם בצורה יעילה הוצאת דרכון הולנדי עורך דין חייב להיות בקיא ומנוסה בכל שלבי התהליך. זכרו כי במיוחד שמדברים על הוצאת דרכון חדש – הדבר מצריך היכרות מעמיקה עם הגורמים השונים וידע מקצועי נרחב וזוהי למעשה הדרך הבטוחה והנכונה ביותר להשיג את הדרכון המיוחל. אנו ממליצים בחום שלא להתפשר על העניין הזה אם חשוב לכם לקבל את הדרכון וקוראים לכם להשאיר פרטים כאן או ליצור קשר טלפוני עם צוות המומחים במשרד שלנו לקבלת מידע נוסף בנושא ובחינה פרטנית של המקרה שלכם.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top