Skip to content

איך לבחור עורך דין להוצאת דרכון ליטאי?

Avatar

אירנה רוזנברג

בשנים האחרונות הפך הדרכון האירופאי לאחד המסמכים המבוקשים ביותר על ידי הישראלים ולא בכדי. אחרי הכל, אם יש באפשרותנו להחזיק בדרכון זר שמאפשר לנו מעבר חופשי לכל מדינות האיחוד האירופי, וכן מספק לנו את האפשרות להתגורר במדינות הללו, ללמוד ולהתפרנס בהן באופן חופשי וחוקי לחלוטין – מדוע שלא נעשה זאת, ולו רק בשביל לשמור את כל האופציות פתוחות בפנינו? אחת המדינות האירופאיות הפתוחות בפני ישראלים ממוצא בלטי היא ליטא, ומשרדנו ישמח לעזור לכם למצוא עורך דין להוצאת דרכון ליטאי

לצוות המומחים שלנו כאן במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, ניסיון ארוך שנים בהנפקת דרכון ליטאי לזכאים ולמעוניינים בכך. מדובר מצד אחד בתהליך עם צעדים מוכרים ומוגדרים, אך מצד שני כאלו שחשוב להכיר לעומק, לצד היכרות וקשרים טובים עם הגורמים הקשורים בכך. מתוך כך אנו יודעים לומר עד כמה הבחירה של עורך הדין שיטפל בתהליך היא חשובה ורוצים לחלוק אתכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור את בעל המקצוע המתאים.

אם אתם מחפשים עורך דין לנושאים אחרים, תוכלו למצוא מידע כאן, ורגע לפני שנתחיל, נזכיר שאתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי בכל שלב.

עורך דין להוצאת דרכון ליטאי

היכרות מלאה עם התהליך

על מנת ליהנות מתהליך יעיל באמת, ולהוציא דרכון ליטאי עורך דין שתבחרו חייב להיות בקיא בתהליך הספציפי של הנפקת אזרחות ליטאית ליהודים, ולא רק הוצאה של דרכון אירופאי באופן כללי (יש דרכונים עם הליכי הנפקה פשוטים יותר מאחרים). כך למשל, עליו לדעת שהזכאות היא לאזרחי ליטא לפני ה-15 ביוני 1940 או לצאצאים שלהם, אילו מסמכים צריך להנפיק על מנת להגיש את הבקשה, ואיזה מסמכים צריכים לעבור תרגום נוטריוני לליטאית. הידע המקצועי הזה הוא יקר מפז ויכול להוות את ההבדל הדק בין הליך יעיל ומוצלח לבין כישלון בהנפקת הדרכון הליטאי.

ניסיון של שנים בהוצאת דרכון ליטאי

באופן טבעי למדי, הוצאת דרכון ליטאי זה תהליך שכולל הרבה מאד פינג פונג ודין ודברים מול גופים שונים כאן בארץ ובאופן כללי בעולם כשצריך לזכור תמיד שהתנאים משתנים מפעם לפעם וממילא התהליך עשוי להיות שונה עבור אנשים שונים. כך למשל, בשנת 2016 נרשמה הקלה משמעותית בקבלת הדרכון בעקבות החלטה של הפרלמנט הליטאי, וההיכרות עם השינויים הללו (גם אלו המקלים על המבקשים וגם אלו המערימים קשיים) היא חיונית ביותר. על כן ההמלצה החד משמעית שאנו יכולים לתת בעניין הזה היא שעבור הוצאת דרכון ליטאי עורך דין או לחלופין משרד עורכי דין שתבחרו, חייב להיות כזה שכבר ביצע את התהליך בהצלחה מספר רב פעמים בשנים האחרונות.

זמינות וצוות עובדים מיומן

כאשר לקוחות פונים אלינו ומתעניינים בהוצאת דרכון ליטאי, אחת השאלות הנפוצות ביותר היא כמה זמן לוקח להוציא אזרחות ליטאית. לשאלה הזאת אין תשובה חד משמעית, והזמן שיעבור מרגע הפנייה שלכם אל עורך הדין ועד לנקודה בה תחזיקו בידכם את הדרכון הליטאי המיוחל, משתנה בהתאם לנתונים האישיים שלכם ושל סטטוס הזכאות שלכם וזהו משהו שמן הסתם אינו בשליטת מגיש הבקשה.

על כן, השאלה שאתם צריכים לשאול כשאתם פונים לעורך דין או למשרד כלשהו היא לא כמה זמן לוקח להנפיק את הדרכון, אלא עד כמה חברי הצוות מיומנים בהנפקת דרכון ליטאי וכמה זמן ומאמץ הם ישקיעו במקרה שלכם. ההמלצה היא לבחור תמיד במשרד עורכי דין שמתמחה בתחום ההגירה לאירופה וידעו למצוא את האזרחות המתאימה לכם ולהעביר אתכם במסלול קבלת הדרכון הנוסף. כמו כן שווה לשאול תמיד מיהם אנשי הצוות במשרד שיטפלו בבקשה שלכם ולהכיר אותם באופן אישי.

היכרות עם הליכים משפטיים נלווים והתמודדות עם חסמים

כאמור, התנאים והצעדים להנפקת דרכון ליטאי עשויים להשתנות מזמן לזמן, אבל אם יש משהו שנוטה להשתנות פחות, הרי שזהו סגל אנשי הצוות במשרדים השונים בארץ ובליטא המטפלים בבקשות הללו. משרד עורכי דין מנוסה יוכל לזרז את ההליך עבורכם דרך ההיכרות החשובה הזאת והקשרים העמוקים עם הגורמים המטפלים הרלוונטיים וזאת עוד נקודה שבהחלט שווה לבדוק כשאתם מחפשים את עורך הדין המתאים.

צרו קשר למידע נוסף

כשזה נוגע להוצאת דרכון ליטאי, לנו במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש – יש את סל הכלים הנדרש על מנת לעזור לכם לקבל את הדרכון ואנו שמחים להציע לקהל הלקוחות שלנו מחירים משתלמים. צרו קשר ונשמח ללוות אתכם בכל שלבי התהליך, החל מבדיקת זכאותכם לקבלת דרכון ליטאי, דרך הנפקת המסמכים הדרושים ושליחתם לגורמים הרלוונטיים ועד לרגע בו תקבלו דרכון ואזרחות ליטאית.

עורך דין להוצאת דרכון ליטאי

: 03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top