דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך לבחור עורך דין ישראלי? מחפשים עורך דין בישראל? כאן תמצאו טיפים מועילים

Joshua Pex
Joshua Pex

במאמר זה, עורך הדין יהושע פקס, עורך דין ישראלי במשרד עורכי הדין שלנו ישתף טיפים מועילים כיצד למצוא עורך דין בישראל בעבורכם.

במדינת ישראל, שבה חיים כ-9 מיליון אזרחים, יש יותר מ-80,000 עורכי דין הרשומים בלשכת עורכי הדין בישראל. למעשה, ישראל היא המדינה המובילה בעולם במספר עורכי הדין ביחס לגודל האוכלוסייה, עם יחס של עורך דין אחד לכל 130 אזרחים.

עורך דין ישראלי

על מנת להיות עורך דין בישראל יש צורך בלימודי משפטים, לבצע התמחות במשך שנה ולעבור את מבחן ההסמכה. למרות זאת, לא כל עורכי הדין שהוסמכו לכך על ידי לשכת עורכי הדין בישראל עוסקים בעריכת דין. בסך הכל, ידוע שבישראל יש את מספר עורכי הדין הגבוה ביותר ביחס לאוכלוסיה.

לאור המספר הגבוה של עורכי דין בישראל, השאלה הנשאלת היא: איך יכול אדם, במיוחד אם אינו ישראלי, לבחור את עורך הדין הטוב ביותר שמתאים לתיק הספציפי שלו?

10 טיפים לגבי איך לבחור את עורך הדין הטוב יותר בישראל לתיק שלכם

 1. תחום העיסוק: מהו תחום העיסוק המשפטי שבו אתם מחפשים סיוע? עורכי הדין בישראל רשאים לעסוק בכל תחום שבו הם חפצים. אף על פי כן, רוב משרדי עורכי הדין יתמקדו בתחומי עיסוק ספציפיים שבהם הם יכולים לפתח התמחות ייחודית. כמה דוגמאות לתחומי משפט המתורגלים בישראל הם: משפט פלילי,
  משפט עסקי, חוק ההגירה הישראלי, חוקי תעסוקה, חוקי נדל"ן וכו'.
 2. ניסיון: בדקו מבעוד מועד האם לעורך הדין הישראלי יש ניסיון בתחום העיסוק הרלוונטי. ניתן לעשות זאת ע"י מעבר על קורות החיים של עורך הדין, שבדר"כ יופיע באתר האינטרנט, או פשוט לשאול אותם.
 3. איזור גיאוגרפי: ישראל היא לא מדינה גדולה, אך למרות זאת, אם לדוגמה התיק מתנהל בתל אביב, יהיה נוח לכל הצדדים שעורך הדין יהיה מאיזור המרכז בישראל.
 4. שפה ותקשורת: לטובת הצלחת התיק המדובר, בין אם מדובר בתיק מורכב בבית המשפט, נושא הגירה לישראל, מכירה או קנייה של נדל"ן בישראל וכו', חשוב שתהייה לכם תקשורת טובה עם עורך הדין שייצג את האינטרסים שלכם. הדבר הבסיסי ביותר הוא נושא השפה וחשוב לוודא שיש תקשורת טובה על מנת שאפשר יהיה להבין האחד את השני.
 5. זמינות ורצון מצד עורך הדין הישראלי: צריך שניים לטנגו, כך שזה לא מספיק שרק הלקוח ייבחר את עורך הדין. על הלקוח לוודא שעורך הדין מעוניין לטפל בתיק ושיש לו את הזמן הדרוש לכך.
 6. שכר טרחה והסכם: חשוב לוודא ולהסכים מראש על שכר הטרחה עם עורך הדין הישראלי ולמפות את תשלום שכר הטרחה, בנוסף למחויבות עורך הדין לתיק. כמה שזה נשמע ברור מאליו, עורכי דין רבים בישראל לא ייטרחו לחתום על הסכם שכר טרחה עם הלקוח, אשר יכול להוביל לאי הבנה ולתסכול בקרב שני הצדדים.
 7. ייפוי כוח לעורך הדין הישראלי: על מנת שעורך הדין הישראלי יוכל ליצג לקוח בישראל, על עורך הדין לקבל מסמך ייפוי כוח חתום ע"י הלקוח. מסמך זה נערך ע"י עורך הדין ונחתם בנוכחות שני הצדדים. אם הלקוח נמצא מחוץ לישראל, יש לאמת את ייפוי הכוח באמצעות אפוסטיל או להחתם בקונסוליה הישראלית. חשוב לוודא שכל המידע בייפוי הכוח מדויק, וחשוב עוד יותר, לאפשר לעורך הדין להוציא לפועל את המטלות המשפטיות.
 8. סודיות: עורכי דין ישראלים, כמו עורכי הדין בשאר העולם, מחויבים לסודיות מבחינת החוק. אין צורך לחתום על מסמך נפרד בנושא הסודיות. למרות זאת, אם התיק הוא רגיש באופן יוצא דופן, עדיף לציין זאת בפני עורך הדין הישראלי שעימו אתם עובדים.
 9. המלצות לגבי עורך דין ישראלי: נסו לחפש המלצות מלקוחות קודמים לגבי עורך הדין שעימו אתם עומדים לעבוד.
 10. אינטואיציה אישית: לבסוף, בחירת עורך דין הוא עניין אישי. לכן, חשוב להקשיב לאינסטינקטים שלכם בדבר הבחירה.

צרו קשר

אם אתם מחפשים עורך דין בישראל באחד מתחומי העיסוק שלנו, כמו אזרחות אמריקאית לצאצאים של אזרחי ארה"ב, חוזי שכירות, העסקת עובדים מומחים זרים, או מחפשים המלצה לעורך דין ישראלי, אל תהססו ליצור עימנו קשר. אנו נחזור אליכם במהירות האפשרית.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה