Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

חשיבות היוועצות עם עו"ד תעבורה לפני חקירה

Moti Orange
Moti Orange

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

זומנתם לחקירת משטרה בגין עבירת תעבורה? חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ משפטי של עו"ד לתעבורה לפני החקירה. ליווי משפטי יכול להביא לסגירת התיק ללא העמדה לדין או לחילופין, להביא לענישה מופחתת בעבירה.

לא הולכים לחקירה לבד!

למרביתנו אין ניסיון עם חקירות משטרה ואנו לא מבינים כיצד התחום הזה פועל. משכך, הנחת המוצא של אנשים רבים היא כי אם הם חפים מפשע, הרי שהם אינם זקוקים לעורך דין. כל שעליהם לעשות הוא להסביר לחוקר מה קרה ולאחר שהחוקר ישמע אותם, הוא יבין כי הם אינם אשמים בעבירה המיוחסת להם ויסגור את התיק נגדם.

במציאות, הדברים מתנהלים אחרת לגמרי וללא קבלת ייעוץ משפטי מקדים לחקירה, הסיכוי לסגירת התיק ללא כתב אישום הוא קטן. חשוב להבין כי כל מילה שחשוד אומר בחקירתו נרשמת והיא מהווה חלק מחומר הראיות. על כן, יש משמעות עצומה לאופן שבו הנחקר מתנסח ויש חשיבות לכל מילה ומילה שהוא אומר. תופתעו לדעת כי מה שעבורכם היא אמירה שמזכה אתכם מכל אשמה, יכולה להיתפס בפני החוקר דווקא כאמירה מפלילה ומכאן ועד להגשת כתב אישום הדרך יכולה להיות קצרהחשיבות היוועצות עם עו"ד תעבורה לפני חקירה

חשוב לציין כי לא פעם, גם נהגים אשר בטוחים באשמתם, לא פונים לייעוץ משפטי לפני החקירה במשטרה, משום שהם מניחים שעורך דין לא יוכל לעזור להם. משכך, הם מגיעים לחקירה לבדם, מפלילים את עצמם ולעיתים אף מחמירים את מצבם המשפטי רק משום שלא הבינו את החשיבות של ייצוג משפטי בסיטואציה זו.

ייעוץ משפטי לפני חקירה

חשוב להבין כי בין החוקר לבין הנחקר, הנהג, יש פערי כוח ומידע גדולים, המטים את הכף לטובתו של החוקר. הנהג אינו מכיר את מערכת אכיפת החוק והמשפט ומתנהל בה באופן טבעי בנאיביות רבה מתוך אותו חוסר ידע. זה בדיוק מה שעלול לגרום לו ליפול בלשונו אל מול החוקר המיומן, המשתמש בטקטיקות חקירה שהנהג כלל אינו מודע להן. מכאן נובעת החשיבות הרבה של פנייה לעורך דין תעבורה וקבלת ייעוץ משפטי טרם הגעה לחקירה.

עורך הדין ישמע מהנהג את השתלשלות העניינים כפי שהוא זוכר אותם ובהתאם, ידריך אותו עורך הדין כיצד עליו להשיב לשאלות החוקר. הוא יסביר לו על מה עליו להקפיד בעת מתן מענה וממה עליו להימנע כדי ליצור את הרושם הנכון ולתת את תמונת המצב המדויקת ביותר לחוקר. כפי שנראה להלן, היוועצות עם עורך דין טרם החקירה תוכל ברבים מהמקרים למנוע הגשת כתב אישום נגד הנהג או להפחית את חומרת העונש שיוטל על הנהג בגין העבירה שביצע.

סגירת התיק או הפחתה בענישה

מטרתו הראשונה של עורך דין לתעבורה המייצג נהג החשוד בעבירה היא להביא לסיום החקירה ללא העמדה לדין. ישנן דרכים שונות לעשות כן, בהתאם לנסיבות התיק. כך למשל, הצגת עדויות הסותרות את ראיות המשטרה ו/או מציאת ליקויים בראיות שהיא מציגה. ואכן, במקרים רבים, מביא עורך הדין לסגירת התיק ללא המשך הליכים נגד הנהג.

ומה קורה במקרה שבו יש לתביעה ראיות מבוססות נגד החשוד והיא נחושה להגיש כתב אישום? גם אז, לייצוג המשפטי תהיה משמעות אדירה. במסגרתו יפעל עורך הדין לגיבוש הסדר טיעון בתיק על מנת שהנהג יקבל עונש מופחת.  לדוגמא, כאשר מדובר על עבירות ברות מאסר, המטרה תהיה למנוע מאסר בפועל ותחת זאת שהנהג יקבל מאסר על תנאי בלבד או עבודות שירות.

דוגמא נוספת, במקרים בהם עומדת על הפרק שלילת רישיון נהיגה לתקופה ממושכת, למשל בשל נהיגה בשכרות, עורך הדין יעשה כל שניתן כדי לקצר את תקופת הפסילה או להגיע להסכמה על שלילה על תנאי, ככל שהנסיבות מאפשרות זאת.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top