דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כניסת עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים לישראל

Michael Decker

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

כיצד יכולים עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים להיכנס לישראל? עובדי ארגוני סיוע לא ממשלתיים בינלאומיים הפועלים בשטחי יהודה ושומרון וברצועת עזה נדרשים לקבל אשרת (ויזת) כניסה לישראל לצורך פעילותם. לשם כך, כל ארגון נדרש לקבל הכרה ראשונית על-ידי המחלקה ליחסים בינלאומיים של משרד הרווחה. לאחר מכן, ניתן לפנות למשרד הפנים ולהגיש בקשה לקבלת ויזה מתאימה לישראל עבור עובדי הארגון. על התהליך הנדרש לשם כך יסביר במאמר זה עורך הדין מיכאל דקר, שותף ומומחה לדיני הגירה לישראל ממשרדנו.

כניסת עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים לישראל

על פי נתוני מדינת ישראל, פועלים כיום בשטחי יהודה ושומרון וברצועת עזה כמה מאות ארגונים בינלאומיים העוסקים במתן סיוע הומניטרי בדרכים שונות. ארגונים אלה שולחים עובדים ממדינות רבות ברחבי העולם לצורך פעילותם. רבים מעובדים אלה מגיעים לאזור לתקופה ממושכת במסגרת פעילותם, ובהתאם הם זקוקים לוויזה מתאימה. מבחינה משפטית, מצב הדברים לגבי עובדים אלה די מורכב, שכן הם אינם עובדים רק בשטחים הרשמיים של מדינת ישראל, אך נדרשים לעבור דרך שטחי ישראל עם הגעתם ולצאת ממנה עם סיום פעילותם. כך גם הם עשויים להידרש לעבור בשטחי ישראל לעיתים תכופות תוך כדי עבודתם.

לנוכח מצב דברים מיוחד זה, נקבע על-ידי רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים נוהל ייחודי עבור עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים, המאפשר לארגונים אלה לקבל הכרה רשמית מהרשויות בישראל, באופן שיקנה להם מעמד מיוחד. בזכות מעמד זה, יוכלו עובדי הארגונים לקבל ויזת שהייה בישראל למשך תקופה של עד 5 שנים, והם אף יוכלו לחדש את הוויזה במקרים מסוימים, בכפוף להוכחת נחיצות העובדים במסגרת פעילות הארגון לאורך זמן.

מה התהליך הנדרש לצורך הכרה בארגונים הומניטריים בינלאומיים ככאלה?

כאמור, ארגונים אלה נדרשים לקבל הכרה רשמית מהרשויות במדינת ישראל. ככל שמדובר בארגון המצוי בתחילת פעילותו, על הארגון לפנות למחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הרווחה, האמונה על רישום ארגונים הומניטריים בינלאומיים. לאחר הליך הרישום הראשוני, יוכלו הארגונים לפעול להגשת בקשות למתן ויזה עבור עובדים מטעמם. בקשות אלה עוברות ראשית דרך המחלה ליחסים בינלאומיים, המוסמכת לתת המלצה עבור כל עובד בארגון. לאחר מכן יש להגיש תיבחן ההמלצה במשרד הפנים, שיחליט האם להעניק לעובדים המבקשים ויזת שהייה (מסוג ב/1) למשך עד 5 שנים.

מה התנאים והמסמכים הנדרשים לצורך הגשת בקשה לוויזה עבור עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים?

הנוהל בנושא קובע מספר תנאי סף שעל עובדי הארגונים לעמוד בהם לצורך הגשת בקשה לוויזה. בכלל זה, על המבקשים להיות בני 18 ומעלה, בעלי דרכון זר שתוקפו למשך שנתיים לפחות ממועד הגשת הבקשה, ועל הארגון בו הם עובדים להזמינם לישראל באופן רשמי. כמו כן, וכפי שציינו לעיל, נדרש כי המחלקה ליחסים בינלאומיים במשרד הרווחה תמליץ על מתן ויזה עבור כל אחד מהעובדים המגישים את הבקשה.

רשימת המסמכים שיש לצרף לבקשה כוללת, מלבד טופס הבקשה, גם שתי תמונות פספורט עדכניות של המבקשים; מכתב בקשה להמלצה לקבלת רישיון עבור העובדים מטעם ראש הארגון; הצהרה של המבקש על כוונה לעבוד בשטחי מדינת ישראל במשך 7 ימים בכל חודש קלנדרי במשך תקופת הוויזה, ועל פעילות בתחום הארגון המזמין בלבד; מסמך המתאר את תפקיד המבקשים בארגון המזמין; קורות חיים של המבקשים; צילום דרכון זר של המבקשים; ואישור ביטוח רפואי התקף למשך שהותם. ייתכן כי יעלה צורך בהגשת מסמכים נוספים במקרים ספציפיים, ובהתאם לעדכוני הנוהל על-ידי משרד הפנים.

לאחר הגשת הבקשה, היא תיבחן ראשית על-ידי המחלקה ליחסים בינלאומיים. ככל שיימצא כי הבקשה הוגשה כנדרש ובצירוף כלל המסמכים המבוקשים, וכי אכן המבקשים מגיעים על מנת לעבוד במסגרת פעילות הארגון ההומניטרי כנדרש, המחלקה תעביר מכתב המלצה הממוען לרשות האוכלוסין וההגירה. ככל שהבקשה תידחה או תסורב, תישלח הודעה בכתב על כך לראש הארגון. במקרים של סירוב, ניתן להגיש ערר על ההחלטה בפני גורם בכיר במשרד הפנים, ובמידה וגם ערר זה יסורב, ניתן יהיה לערער בפני הערכאות המשפטיות.

כניסת עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים לישראל – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל

במאמר זה הסברנו על הוראות הנוהל בנושא כניסת עובדי ארגונים הומניטריים בינלאומיים לישראל. אם יש לכם שאלות פרטניות או צורך בכל סיוע בנושא, עורכי הדין ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב, זמינים עבורכם. משרדנו מתמחה בתחום דיני ההגירה לישראל, ומעניק ייצוג וליווי משפטי ליחידים וארגונים בבקשות להסדרת מעמד בישראל. על מנת ליצור קשר עם עורך דין הגירה לישראל ממשרדנו לחצו כאן.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה