דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עבודה מול עורך דין

Michael Decker
Michael Decker

יש לכם עניין משפטי הדורש טיפול ופניתם לעורך דין? ישנם כמה דברים שחשוב לדעת במסגרת העבודה עמו. ראשית, כי כדאי להיערך לפגישת הייעוץ הראשונה ולהגיע עם רשימות ומסמכים. שנית כי יחסי אמון בין עורך דין ללקוח הם תנאי חובה להצלחה ועל כן, אם אינכם חשים בנוח עם עורך הדין, אל תשכרו את שירותיו. שלישית, כדי שהליך עבודה מול עורך דין יגיע לתוצאה הרצויה, הלקוח חייב להגדיר בפני עורך הדין את המטרות שלו ולערוך עמו תיאום ציפיות.

במשרדנו, בעל סניפים בירושלים ובתל אביב, תוכלו למצוא עורכי דין המתמחים במגוון רחב של תחומים. במאמרים שפרסמנו בעבר, הסברנו כיצד מומלץ לבחור את עורך הדין הנכון עוד לפני הפגישה הראשונית. במאמר זה נסביר כיצד מומלץ להתנהל מול עורך דין מהרגע בו נקבעה פגישה ומתחיל הליך הטיפול.

עבודה מול עורך דין

הגיעו מוכנים לפגישת הייעוץ

המטרה של פגישה זו היא להבין מהו המצב המשפטי שלכם והאם עורך הדין יכול לסייע לכם במה שברצונכם להשיג. כדי שהפגישה תהיה יעילה ותוכלו לצאת ממנה עם תשובה חד משמעית, חשוב שתגיעו מוכנים אליה. למה אנו מתכוונים?

ראשית, רשמו לכם באופן מסודר את השתלשלות העניינים. לא פעם, אנשים נסמכים על הזיכרון שלהם, אך בפגישה עם עורך הדין שוכחים לציין פרטים מהותיים. שנית, אם יש בידכם מסמכים רלוונטיים המוכיחים את הטענות שלכם, הביאו אותם אתכם לפגישה. אלו יוכלו לתת לעורך הדין אינדיקציה טובה בדבר סיכויי התיק ומכאן תוכלו להמשיך הלאה.

יחסי אמון

על מנת שעורך הדין יוכל לתת לכם את השירות המשפטי הטוב ביותר, התקשורת ביניכם חייבת להיות טובה ומבוססת על יחסי אמון. עליכם להרגיש כי אתם יכולים לדבר עם עורך הדין בפתיחות מלאה ולענות בכנות על השאלות שהוא מפנה אליכם.

נכון, לעיתים מדובר בנושאים רגישים, אולי כאלו שפחות נוח לכם לדבר עליהם, אך זכרו כי אם עורך הדין שואל אתכם דבר מה, משמע כי הוא זקוק למידע הזה כדי לטפל בתיק שלכם בצורה המיטבית ואין בכוונתו לפגוע בפרטיותכם. אם אין כימיה ביניכם לבין עורך הדין, אם אתם חשים שלא בנוח עמו, הכל בסדר, זה קורה וכדאי לחפש ייצוג משפטי אחר.

מהי המטרה שלכם?

עורך הדין יוכל לעזור לכם רק אם הוא יידע באופן ברור מהן המטרות שלכם מההליך המשפטי, מהי הסיבה שהגעתם אליו. לכן, שתפו אותו באופן מלא מהי התוצאה האידיאלית מבחינתכם ועל מה אתם מוכנים להתפשר. לעיתים תגלו כי החוק והפסיקה לצדכם וכי יש סיכוי גבוה מאוד לקבל את כל מה שאתם רוצים. במקרים אחרים, יתברר כי ישנו מרחק מה בין הרצוי למצוי וכאן תידרשו לקבל החלטה האם ברצונכם להמשיך או לא.

עורך הדין יחווה דעתו בעניין ויסביר לכם מהם השיקולים שצריכים לעמוד בפניכם. אם עורך הדין סבור כי הוא יכול לסייע לכם ולממש את זכויותיכם בעניין הנדון, השלב הבא יהיה לערוך תיאום ציפיות בדבר דרכי הפעולה, לוחות הזמנים והעלויות הצפויות לכם.

תיאום ציפיות

מערכת יחסים של עורך דין – לקוח מחייבת תיאום ציפיות בין הצדדים כדי להבטיח שהעבודה המשותפת תישא פרי. מטרתו של עורך הדין היא להעניק לכם את היעוץ והייצוג המשפטי הטוב ביותר

ולצורך כך יש לוודא כי אתם נמצאים על אותו התדר. לאחר שעורך הדין הבין מהי המטרה שלכם וסבר כי זו בהישג יד, הוא יסביר לכם מהם השלבים הבאים.

כך, מהן דרכי הפעולה שהוא מתכוון לנקוט בהן, מהו לוח הזמנים הצפוי לכל שלב בתהליך ומהן העלויות, בראשן שכר הטרחה, הוצאות בגין אגרות בית משפט, חוות דעת מומחה ועוד. היה ומשהו מפריע לכם או לא ברור, חשוב שתגידו ותשאלו כדי שעורך הדין יוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות, ככל שניתן. היה ותגלו כי קיימים ביניכם פערים משמעותיים, הדבר הנכון עבורכם יהיה לשכור את שירותיו של עורך דין אחר אשר ילווה אתכם בהליך המשפטי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה