דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

סיפורו של אביב (בדיקת אבהות)

Joshua Pex

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

מאמרים נוספים באתר של משרדנו מפרטים את ההליך להכרה בילד שנולד לאזרח ישראלי ולמי שאינה אזרחית ישראל. בנוסף, יש לנו מאמר המפרט את ההליך לבדיקת אבהות בחו"ל על מנת שמדינת ישראל תכיר בילד לאב ישראלי. כיצד זה עובד בפועל? כיצד עובד נושא זה במקרה של אנשים שאותם מייצג משרד עורכי הדין שלנו, המתמחה בהגירה לישראל ובאזרחות ישראלית? סיפור בדיקת אבהות שמוצג להלן מבוסס על אירועים אמיתיים, אך השמות שונו על מנת להגן על פרטיותם של הצדדים המעורבים.


סיפור בדיקת אבהות – אביב והילדה מהמזרח

אביב (שם בדוי) נולד וגדל בקיבוץ  בו חיים עד היום הוריו, עולים מבריטניה. כמו ישראלים וקיבוצניקים רבים, הוא סיים את שירותו הצבאי בהצטיינות, לפני שהחליט לנסוע לטיול בחו"ל על מנת "לחפש את עצמו". שלא כמו ישראלים רבים, הוא מצא הרבה יותר: אהבה, תעסוקה בתחום האהוב עליו כמוזיקאי ג'אז, ולבסוף – תינוקת חמודה ובריאה.

למרבה הצער, עקב נסיבות מורכבות שלא יפורטו כאן עקב קוצר היריעה, אמה התאילנדית של התינוקת עזבה את שניהם ונישאה לגבר אחר. אביב עזב את תאילנד והשתמש באזרחותו הבריטית כדי לעבור ללונדון ואז לסקוטלנד. הוא בילה כשש שנים בפיתוח הקריירה שלו כמוזיקאי ג'אז לפני שהחליט (אולי עקב ההתפתחויות הפוליטיות בשנים האחרונות) לוודא שלבתו תהיה אזרחות ישראלית ודרכון ישראלי.

הבעיה ברישום הילדה כאזרחית

כמו אנשים רבים אחרים, שלא קוראים להנאתם ולרווחתם באתרים של משרדי עורכי דין, הוא נדהם לגלות שהתהליך הינו מורכב יותר משציפה. משרד הפנים העלה מספר התנגדויות:

  1. הוא לא רשם את בתו כאזרחית ישראלית במהלך 30 הימים לאחר שנולדה, כפי הדרוש.
  2. הוא והאם התאילנדית מעולם לא נישאו כחוק.
  3. המסמכים שהציג מתאילנד, תעודת הלידה והדרכון, שבהם הוא רשום כאב, לא היו מוקפדים מבחינת הנוסח והתוכן שלהם. תגובתו של משרד הפנים היתה: "מסמכים אלה הגיעו מהמזרח ולכן הם חשודים".

אפילו לא עזר כאשר הוא הציג עותקים ממסמכים תאילנדים בצירוף צו מבית משפט תאילנדי המעניק לו משמורת מלאה על בתו, שאושר כדין בקונסוליה הישראלית. בדיקת DNA לאבהות, שבוצעה על ידי מרפאה תאילנדית ואושרה על ידי הקונסוליה הישראלית, נדחתה מכל וכל. בקשתו של אביב לרשום את בתו כאזרחית ישראלית סורבה, וכתוצאה מכך הוא אף לא יכל לנסוע איתה לישראל, מפחד לקבל סירוב כניסה בגבול.סיפור בדיקת אבהות

סיוע משפטי מקצועי

לאביב לא נותרה ברירה אלא לגשת לסיוע וייצוג משפטי במאבקו. הוא פנה למשרדנו, המתמחה בהגירה לישראל ובאזרחות ישראלית. משרדנו פנה למשרד הפנים והופנה לבית המשפט לענייני משפחה, אשר ביקש לשלוח את בדיקת האבהות מחו"ל לקונסוליה הישראלית בגלזגו, סקוטלנד.

ברגע שחזרה בדיקת ה-DNA המאשרת שאביב אכן הינו האב, בית המשפט לענייני משפחה הנפיק פסק דין המכיר בכך. שאר הדרך היה עניין טכני בלבד. בד בבד, היה מדובר בעשייה טכנית מורכבת למדי, שהצריכה ניווט בנבכי הבירוקרטיה הישראלית, בין בית המשפט לענייני משפחה למשרד הפנים, והגשה מחדש של מסמכים ומכתבים משפטיים שונים.

בסופו של דבר, בתו של אביב קיבלה אזרחות ישראלית ודרכון ישראלי.

יצירת קשר

אם אתם זקוקים למידע או לסיוע משפטי בנושא אזרחות ישראלית והגירה לישראל, עבור עצמכם או משפחתכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה