דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

המשמעויות המשפטיות של ניהול משפחתון מהבית

Anat Levi

Bashar Altalleh

אין מילים לתאר עד כמה אנחנו מאושרים ושמחים מהשירות האישי שקבלנו ממשרדכם ומיוחד מעורכת דין נחמה המון תודה רבב רבה לך

לימור

משרד עו" ד מעולה עם שירות והכוונה מהטובים ביותר. זכינו ליחס, כבוד ומענה בכל עת שרצינו ובמיוחד מעורכת הדין עדי ברגר שליוותה אותנו ברגעים מאוד מתוחים והראתה מיומנות, אחריות, אכפתיות, הראתה שאנחנו לא רק עוד לקוחות וכל זה עם חיוך ושמחה על פניה.

טניה ידוב

אני רוצה להודות לעו''ד ענת לוי על טיפול מקצועי בתיק שלנו. עורכת דין מסורה ואכפתית שנותנת את הלב והנשמה.
בהחלט ראויה להערכה!

תודה רבה לך!

KitePride International

ממליצים בחום ! שירות וחם ומקצועי אמין ומהיר. תודה שאתם עומדים לצידינו ????

שי לוי

התעורר צורך דחוף לקלוט מהנדס מחברת אחות שלנו בצ'כיה שיעזור לנו בשני פרוייקטים חשובים של קליטת מכונות חדשות. בתוך מספר שבועות ואין סוף טפסים ואישורים התקבל ההיתר המיוחל ובימים אלה העובד ומשפחתו כבר בארץ. במקרים בהם הרגולציה בארץ מכבידה על בעלי העסקים (אולי מטעמים מובנים אבל שלא קשורים לתעשייה) המשרד עשה הכל ביסודיות ומקצועיות ובהבנה מוחלטת של התהליכים כדי שנקבל את האישורים המתאימים. תודה רבה לבתיה, אירנה וענת מהמשרד בירושלים על העבודה המאומצת והיסודית.
בברכה,
שי לוי
מנכ"ל קיוסרה אי וי אקס רכיבים (ירושלים) בע"מ

דנה פלד

יהושוע מיקצועי , מטפל ללא דיחוי ואדיב . תודה רבה על הטיפול!

Romy Bar-David

נעזרנו בשירותיו של יהושע והיינו מרוצים מאוד! יהושע אדיב, אמין ועובד במהירות. אנחנו ממליצים עליו בחום!

דוד וואלעס


שירותי תרגום של משרד עו"ד הנ"ל מצויינים ומקצועי, ממליץ בחום לכל אחד לנסות, בעיקר השירות האדיב מכל הלב של סשה קישקו משאיר את הלקוח בהרגשה טובה ורצון לחזור בעתיד

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

סיגל וקס

ממליצה בחום על שירותי המשרד. פנינו לעזרה בתרגום מסמכים רשמיים וחתימה נוטריונית וקיבלנו מענה מהיר, אדיב ומקצועי משפחה קישור. תודה!!

Sharon Helbrecht

תודה השירות היה מאוד מקצועי, יותר מחמש כוכבים

Hacohen Liel

פניתי לעו״ד יהושע פקס, קיבלתי מענה מהיר ביותר. כשהגעתי לצורך ביצוע השירות, הביצוע היה מיידי ואדיב תוך הסבר. ממליצה לכל מי שמעוניין בעבודה מהירה, עניינית ויעילה לפנות לעו״ד פקס.

דרור שניידר

מענה יעיל,זריז,מקצועי ואנושי

נחום כהן

משרד עו"ד בתל אביב, קטן מימדים אבל פועל ועושה את עבודתו נאמנה. עו"ד ותומכים אחרים (paralegal) אמינים, אדיבים, יודעים להקשיב ולהסביר.
נגישות לחניה של המשרד מונע כאב ראש ללקוחות, וזה אחד היתרונות הנוספים.
בהצלחה

Pazit Oz

עורכי דין מקצועיים ואנושיים. נותנים מענה גם במצבי חירום.ממליצה בחום!

Ilan Hefetz

רוצה לשבח את משרד העורכי דין.בראש ובראשונה את עורך דין גלילי .נתן לי שירות אדיב מקצועי ומהיר.
עורך דין אכפתי וקשוב.לכן אני ממליץ פה וכמובן שאמליץ לכל מכריי.תודה רבה ויישר כח.אילן.

נתי אס

יחס אישי ממליץ בחום !!!!!

Maya Dan

אנשים מקסימים ומקצועיים!
ממליצה בחום!

אוריה מזרחי

ממליצה בחום על המשרד. פניתי למשרד בכמה תיקי נזיקין וראש המחלקה עורך דין יהודה אלחרר הדריך אותי בצורה מפורטת ויצירתית איך לפעול בדברים שהיו ממש קריטיים. זה עזר לי המון וגם הוריד לי מהלחץ הנפשי בעיקר שהכול בליווי והדרכה פרטית ומסודרת
תודה רבה גם לעוז ולאה מהמשרד. ממליצה לכל מי שאני מכירה.

Ariela Trabelsi

תודה עבור השירות היעיל, המהיר,האכפתי, המקצועי. השתמשנו בשירותכם מספר פעמים ,נמשיך ונמליץ.

מיכל זיגדון

נעזרתי בשירות המשרד לתרגום תעודות הלידה של בנותיי.
בימינו, שהתקשורת נעשית לרוב טלפונית או דרך הודעות ומיילים, קיבלתי מכם שירות סבלני, אמין ואדיב, מתחילת ההתקשרות ועד סוף התהליך.
ממליצה מאוד ואם אצטרך שוב שירות של תרגום ללא ספק אתם הכתובת שלי.
תודה רבה!

Jacqueline Marie

תודה על אמינות ונאמנות וחיפוש הצדק והטוב בעולם!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רויטל כהן אליאס

משרד מקצועי וצוות מעולה ורציני! עו״ד ענת לוי נתנה לי שירות אדיב, מקצועי ויעל. יחס אישי, כל שאלה או בקשה קיבלה התייחסות מידית. הרגשתי בידיים טובות ומקצועיות. מומלצים ביותר.

מרים פופ

הי לכולם,אורך דין מבורך ,מאות גדולה.אמין,אמיתי ,מתחשב בכול סיטואציה ספציפי לבן האדם הנותן שירות .שאלוהים הברך אותו ואת משפחתו.????????????תודה לאל שיש כאלו אורך דינים כמו Joshua Pex.ממליצה מאוד בחום.❤❤❤

דויד תורגמן

רוצה להמליץ לכל מי שמעוניין בשירותי המשרד על שירות מעולה ומקצועי מאוד
ובמיוחד למזל שהייתה מושלמת.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Andreas Stutz

לקחו את התיק שלי ברצינות המלאה ונתנו לי שירות מיקצועי ואיכותי. התרשמתי מבקיאותו של המשרד ואני יכול רק להמליץ את משרד עו"ד זה במצפון שלם ובחום!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

איציק

מבקש להמליץ על עו"ד יהודה אלחרר שהפתיע אותי בתוך תקופה קצרה (מול גוף שהתעקש לא לפצות) והביא את התוצאה הטובה ביותר. תודה גם לצוות המשרד המסור.????

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

Nir Plesser

לאחר שבחנתי מספר משרדים לייצוג, בחרתי במשרד דקר, פקס, ושות' ולא התחרטתי. זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי בתיק שלי, ומורן אשר ליוותה אותי בייצוג גילתה בקיאות וחריצות בתיק ותמיד הייתה זמינה לשאלותיי. לאור שביעות רצוני המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד

Omri Levin

תודה רבה לענת ולריבה,
על הטיפול המסור והמקצועי.
100/100

אורי הלברשטדט

יהושוע סייע לי בזריזות ובאדיבות. ממליץ בחוםֱ

Libi Portnov

אומנם באיחור אך עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא... אז רציתי להגיד תודה לנחמה האלופה מהמשרד שלכם שליוותה תמכה ולחמה את מלחמותינו ובפה מלא ניתן להגיד "ניצחנו"
ממליצה בחום , בכל נושא שקשור ברשויות לצערי חוויתי את זה על בשרי ללא עו"ד טוב אין סיכוי להתמודד ... בקיצור לתודה לצוות של אלופים נחמה ומיכאל תודה רבה.

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

יוסי שקולניק

גם אנחנו קיבלנו שרותי תרגום ונוטריון מחברת עורכי הדין. הטיפול היה עניני אדיב ומהיר וענה על כל הציפיות. מצפה להמשך שיתוף פעולה בעתיד

אריאנה זקס

שירות נעים ואדיב שנעשה ברגישות גדולה. כל התהליך עם ענת לוי לומגיסטרו ועם המשרד היה מהיר וללא דופי. תודה.

יבגני

עורכי דין מצוינים ואכפתים! עזרו לי להסדיר חוב גדול ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה. ממליץ בחום. נחמה, מיכאל ואודליה, תודה רבה!

מורן חן הראל, עורכת דין מגשרת ומטפלת

עורך דין יהושוע אדיב נעים ומקצועי מאד! ממליצה מאד

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

Yael Cina

יהושע אדם מקצועי, אמין ומקסים. תמיד עוזר ודואג למה שצריך. ממליצה בחום!

מני מירום

ברצוני להמליץ של משרד עורכי דין דקר, פקס ושות'. השירות מעולה, מהיר ואיכותי הייתי צריך תרגום נוטריוני ואפוסטיל, אחד מעורכי הדין יצר איתי קשר במהירות והתכתב איתי בווטסאפ גם בימי שישי בכדי לוודא שהמסמכים יטופלו תוך יומיים.

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

עמית אובנטל

לפני כשנה וחצי התחלתי תהליך של התאזרחות גרמנית כאשר ברשותי רק שמה של סבתי ז״ל תאריך לידתה והעובדה שנולדה בהמבורג.
עו״ד עידו שקולניק וצוות המשרד יצאו לדרך כאשר ברשותם אותם פרטים דלים שסיפקתי.
היום, שנה וחצי לאחר התחלת התהליך ,ֶקיבלתי את האזרחות וכעת ילדי נמצאים באותו התהליך.
ברצוני לשבח את עו״ד שקולניק וצוות המשרד על עבודה מקצועית, מהירה , תוך ליווי צמוד.
אין לי ספק כי כל מי שיפנה למשרד יהנה מאותו טיפול מסור ואני ממליץ עליהם בחום!

Gady Michalovitz

מקצועיות,סובלנות ואנושיות ראויה להערצה, אין לי ספק שהם העורכי דין הטובים ביותר בתחומם.
מוקיר ומעריך מאוד.

Nadine Epstein

קיבלתי שירות מעולה ואדיב מבתיה לכל אורך הדרך! מאוד מרוצה!

Gal Magal

ממליץ בחום שירות מקצועי ואוזן קשבת ללקוחות

רמי חלבי

משרד עורכי דין רצינים ביותר . אנשים מקצועים נותנים השירות הכי טוב ללקוח . מנסיון שלי איתם בעינים עצומות הכי טובים שיש אפשר לסמוך עליהם תמיד . אני מעיד שקיבלתי שירות נהדר שירות מקצועי ואמין מצוות העורכי דין במשרד . ממליץ ביותר

אתאר דיוואני

״תודה עמוקה לעו״ד במשרד על הליווי המקצועי והייעוץ בתהליך קבלת הויזה המורכב, זה יכול היה להיות הרבה יותר קשה בלעדיו. העו״ד עשה עבודה נפלאה, עם אופטימיות ושירות מסור לאורך כל הליווי״.

 

Hagit Orr Giltal

נעזרתי בעו"ד עודד גרמנוב בעניין דיני עבודה. לאורך כל התהליך עו"ד גרמנוב היה קשוב, זמין, אדיב, מקצועי וענייני, הוגן ואף הגון.
דיברתי עם שלל עורכי דין לפני שבחרתי ייצוג במקרה שלי, ובחרתי בעו"ד גרמנוב מהסיבות שציינתי. הוא עזר לי מאוד ואני ממליצה בחום.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

ערן כהן

הגעתי לעו"ד מיכאל דקר בזכות הביקורות המעולות עליו ולגמרי זכיתי! שכרתי את שירותי המשרד בתחום דיני המשפחה בתביעה שהגשתי למשמורת משותפת והפחתת מזונות והגעתי לתוצאה המיוחלת, דבר שחשבתי שלא אפשרי. מעבר לשירות המקצועי והאמין לו זכיתי מתחילת הדרך, מיכאל נתן לי הרגשה של בן בית ונסך בי רוגע ובטחון לאורך כל הדרך עם המון סבלנות ואמפתיה. תודה גדולה גם לשאר צוות המשרד - יישר כח! בהערכה רבה, ערן כהן

שאדי שעבאן

שירות יעיל מהיר וסופר מקצועי , סופר מרוצה מהשירות שקיבלתי וכמובן מהתוצאה הסופית. ברכות ! מגיע לכם .

Eli Matias

משרד עו"ד דקר,פקס,ושות', זה אחד המשרדים הטובים שאני מכיר בישראל תודה לעו'ד נחמה על הטיפול הקודש שעשתה עבורי

האם מותר לפתוח משפחתון לפעוטות עד גיל 3 מבית פרטי או דירה? התשובה הקצרה היא כן, אולם התשובה הארוכה יותר היא שניהול משפחתון מהבית דורש להתמודד עם לא מעט ביורוקרטיה, אשר חשוב להקפיד עליה כדי להימנע מהטלת סנקציות כגון קנסות, או תביעות פיצויים. רמת הפיקוח על משפחתונים תלויה בין היתר בכמות הפעוטות שנמצאים במשפחתון ובשאלה האם מדובר במשפחתון שנמצא בפיקוח המדינה או לא. במאמר זה תסביר עורכת הדין ענת לוי ממשרדנו מה קובע החוק לגבי פתיחת משפחתון מהבית. נציין כי המאמר נכתב בלשון נקבה, אך האמור בו מתייחס לשני המינים.

ניהול משפחתון מהבית

לצורך ניהול משפחתון מהבית, חשוב לפעול בהתאם לחוק

במדינת ישראל, הורים רבים מנהלים קריירה ואינם מסוגלים להישאר בבית עם ילדיהם הקטנים. מנגד, חוק חינוך חובה אינו חל על פעוטות מתחת לגיל 3. במצב דברים זה, נדרשים הורים למצוא מסגרת חינוכית מתאימה לילדיהם. בין המסגרות החינוכיות לגיל הרך, משפחתונים מהווים מסגרת פופולרית במיוחד בישראל. ניתן להבין מדוע – לרוב מדובר במסגרת הכוללת מספר קטן של ילדים עם אווירה ביתית ומשפחתית, באופן שקרוב מאוד מבחינה רעיונית לגידול הילדים בבית על-ידי הוריהם. בהתאם, נפתחו בישראל משפחתונים רבים, אשר רבים מהם מופעלים מהבית. עד לאחרונה, החקיקה בנושא לא הציבה מחסומים ביורוקרטיים משמעותיים, והפכה את הניהול של משפחתונים ביתיים לפשוט ונוח עבור מטפלות רבות.

ואולם, על רקע עלייה במקרי התעללות והזנחה של ילדים בגני ילדים ומעונות יום בישראל, חלו שינויים משמעותיים בחוק בנושא, אשר נועדו להתמודד עם התופעה ולמנוע אותה ככל הניתן. לא מעט ממי שמפעילות משפחתונים ביתיים אינן מודעות לשינויים אלה, ולכך שהפעלת המשפחתון בניגוד לחוקים והנהלים החדשים עלולה לסכן אותן בהטלת סנקציות ואף בתביעות פיצויים מצד הורי הפעוטות במשפחתון. בהתאם, להלן נסביר על חוקים עיקריים שחלים בתחום, אך חשוב להבהיר כי לא מדובר בכלל החוקים בנושא, וכי מומלץ בכל מקרה להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום על מנת לוודא כי הנכן מפעילות את המשפחתון כדין.

האם ניהול משפחתון מהבית מצריך אישור שימוש חורג במבנה או רישיון עסק? 

עד לשנת 2021 היה כרוך ניהול משפחתון מהבית בהוצאת היתר לשימוש חורג, אולם כיום הדבר פשוט באופן משמעותי ואין צורך להגיש בקשה להיתר כזה – אם לא שוהים בדירה יותר משישה פעוטות. ניהול משפחתון אף אינו מחייב הנפקת רישיון עסק מטעם הרשות המקומית.

ניהול משפחתון פרטי לא מפוקח – עד לשבעה פעוטות

אם במשפחתון שוהים עד שבעה פעוטות, המשפחתון אינו חייב להיות תחת פיקוח ממשלתי. בהתאם, התנאים במשפחתון פרטי לא מפוקח, לרבות גובה התשלום, נתונים להחלטתה הבלעדית של מנהלת המשפחתון. אמנם בחלק מהמשפחתונים מנהלת המשפחתון היא בעלת הסמכה פורמלית בתחום החינוך לגיל הרך, אך ככלל אין חובה כי תהיה לה הסמכה כזו. ואולם, למרות שמשפחתונים ביתיים המופעלים בתנאים אלה אינם חייבים ברישיון הפעלה, מנהלת המשפחתון עדיין נושאת באחריות המשפטית לגבי שלומם ורווחתם של הפעוטות, מבחינה פלילית ונזיקית. בהתאם, מומלץ מאוד לבטח את המשפחתון בפוליסות הביטוח מתאימות, ולוודא כי הוא מופעל תוך נקיטת אמצעי הזהירות הנדרשים, לדוגמה, חשוב למנוע קיומם של סיכונים לפעוטות, כגון גישה לנקודות חשמל, חפצים כבדים וכיו״ב.

ניהול משפחתון פרטי בפיקוח ממשלתי – עד לחמישה פעוטות

מנהלת משפחתון, בו נמצאים עד חמישה פעוטות, רשאית להחליט כי היא מעוניינת שהמשפחתון יימצא תחת פיקוח זרוע העבודה של משרד הכלכלה והתעשייה. משפחתונים אלה נמצאים תחת בקרה ונדרשים לספק לילדים תנאים הולמים. כך למשל, נקבע ששטח המשפחתון לא יפחת מ-12 מ"ר ושמשפחתון בבניין רב קומות יוכל לפעול בבניין עם מעלית בלבד. התשלומים שניתן לגבות במשפחתון כזה גם הוא מפוקח, וניתן למצוא אותם באתר זרוע העבודה. נוסף על כך, משפחתון כזה מאפשר להורי הפעוטות במשפחתון ליהנות מהשתתפות המדינה בשכר הלימוד, בהתאם לזכאותם. משפחתונים מפוקחים אלה אף מחויבים לפעול על פי זמני פעילות וחופשות שמפרסמת זרוע העבודה. כל משפחתון שעומד בתנאים הנדרשים רשאי להגיש בקשה לקבלת "סמל משפחתון".

ניהול משפחתון פרטי בפיקוח ממשלתי (מעון יום לפעוטות) – לשבעה פעוטות ומעלה

חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות ,תשע"ט-2018 והתקנות שהתוקנו מכוחו קובעים שהפעלת משפחתון, או "מעון יום לפעוטות", שנמצאים בו שבעה פעוטות ומעלה, מחייב רישוי מטעם משרד החינוך, שגם מפקח על ניהולו. ניתן להגיש בקשה לקבלת רישיון להפעלת מעון יום לפעוטות באמצעות פורטל מוסדות חינוך.

התנאים העיקריים בהם צריך לעמוד מעון יום לפעוטות על מנת להיות זכאי לרישיון הפעלה

כל עוסק מורשה או תאגיד יכול להגיש בקשה להפעלת מעון יום לפעוטות, שתיבחן על ידי מנהל האגף למעונות יום ומשפחתונים לגיל הרך במשרד החינוך. משרד החינוך הוציא אוגדן הנחיות מפורט להפעלת מעון יום לפעוטות. להלן נפרט את ההנחיות העיקריות בהם צריך מעון יום לפעוטות לעמוד כדי להיות זכאי לרישיון:

  • היעדר רישום פלילי: כל המעורבים בהפעלת המעון מוכרחים להיות נטולי רישום פלילי;
  • השכלה והכשרה מקצועית: משרד החינוך יבדוק את הכשרתם והשכלתם המקצועית של הצוות החינוכי-טיפולי, בהתאם לדרישות חוק הפיקוח והתקנות;
  • תפוסה מירבית ותקינה: ישנן דרישות ספציפיות במסגרת חוק הפיקוח והתקנות לגבי תפוסה המירבית של הפעוטות, בהתאם לשטח המעון, ותקינת מחנך-מטפל במעון, כשחשוב לציין שבכל קבוצה בה שוהים שישה פעוטות או יותר, נדרשים שני מחנכים-מטפלים לכל הפחות;
  • דרישות בטיחות: על המבנה בו נמצא מעון היום לפעוטות לעמוד בדרישות הבטיחות שנקבעו בחוק הפיקוח והתקנות;
  • רישות המעון במצלמות: לאחר שנחשפו בתקשורת מספר מקרים מזעזעים של התעללות בפעוטות על ידי מטפלות, נקבע שמעון יום מוכרח להיות מרושת במצלמות, בהתאם לחוק הפיקוח והתקנות ובהתאם לדרישות החוק להתקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות, תשע"ט-2018.
  • ביטוחים: על מנהלת המעון לדאוג לביטוח צד שלישי כנגד פגיעות העלולות להיגרם במהלך שהיית הפעוטות במעון, ביטוח תאונות אישיות וחבות מעסיק.

ניהול משפחתון מהבית – צרו קשר עם עו״ד מומחית לדיני משפחה ודיני עבודה

כפי שניתן להיווכח, פתיחת וניהול משפחתון פרטי או מעון יום לפעוטות היא עניין מורכב הדורש קיום חשיבה ופעילות בהתאם לדרישות החוק השונות. זאת במיוחד במידה ומספר הפעוטים במשפחתון הוא רב יחסית. אם יש לכם כל שאלה נוספת או צורך במענה וסיוע משפטי בנושא, ניתן ליצור עמנו קשר ונשמח לעזור. במשרד עורכי הדין שלנו, אשר לו סניפים בירושלים ובתל אביב, ישנם עורכי דין שישמחו להעניק לכן שירותים משפטיים מתאימים וילוו אתכן לאורך כל ההליכים והפרוצדורות הנדרשות.

המאמר נכתב בשיתוף עם עורך הדין אדם ג'ונסון.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה